• Reklama

Karty pamięci

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Postprzez drozdaxxx » 29 maja 2013, o 11:32

Kupiłem sobie u tego sprzedawcy[hide] http://www.aliexpress.com/item/Freeship ... 03905.html[/hide] kartę pamięci do telefonu.

Czekałem ponad dwa miesiące, po otrzymaniu przesyłki okazało się, że karta jest klasy 4, a nie 10. Żeby tego było mało, mam status "frozen order", który się uruchomił po przekroczeniu dwóch miesięcy (sprzedawca wydłużył czas oczekiwania, ale wygląda na to, że tak nie mógł).

Tak więc opinia sprzedawcy negatywna, bo długo czekałem i dostałem produkt niezgodny z opisem.

Co o tym myślicie?
Wysłać maila, że chce się zwrot pieniędzy, czy czekać na krok aliexpress w sprawie "frozen order"?
Ostatnio edytowano 29 maja 2013, o 12:10 przez drozdaxxx, łącznie edytowano 1 raz
drozdaxxx

Reklama

Postprzez drozdaxxx » 29 maja 2013, o 13:52

Nie no, ta karta co kupiłem, to adata jest. O kingstonach podrobionych dużo czytałem i tak jest jak piszesz. Najnormalniej w świecie wsadzają przerobioną kartę do oryginalnego opakowania.

Karta, którą mam jest faktycznie class 4, bo pasuje odczyt i zapis, oraz napis na samej karcie. Teraz tylko nie wiem, czy napisać do sprzedawcy o częściowy zwrot (albo całkowity) czy czekać na to co aliexpress zrobi z "frozen order". Obawiam się, że jak napiszę do sprzedawcy, to będzie mieć argument, żeby się wymigać od frozen order. Z drugiej strony status ten jest już od 6 dni i nic aliexpress nie napisał w tej sprawie do mnie.

Doradźcie coś, bo już nie wiem co robić :D Sprzedawca zrobił dwa w jednym, przekroczył czas oczekiwania oraz sprzedał mi przedmiot niezgodny z opisem.
drozdaxxx

Postprzez lukbassman » 29 maja 2013, o 23:54

Sam chcialem kupic karte na ali ale mnie szybko zniecheciliscie do tego. Kupic na allegro czy moze w zwyklym sklepie?
lukbassman

Postprzez colon » 30 maja 2013, o 01:02

Też kupiłem kartę 32 Gb. Okazał się fake 4 gb . Transakcja jest frozen . co z tym mozna zrobić?
colon

Postprzez drozdaxxx » 30 maja 2013, o 01:21

Wygląda na to, że możemy tylko czekać na jakiś znak od aliexpress...

Apropos tego fake. Mój znajomy kupił właśnie takiego (kupiliśmy u tego samego sprzedawcy o którym pisałem wcześniej, tyle że on dostał paczkę dużo szybciej). Dziś zrobiliśmy test i wyszło, że to przerobiona 4gb pamięć (moja o dziwo tego problemu nie ma, mimo kupna u tego samego sprzedawcy). Problem w tym, że on nie wiedział o tym, że jest uszkodzona, bo ten test zrobiliśmy po kilku tygodniach od otrzymania jej. Normalnie działała i jej używał, więc zatwierdził otrzymanie towaru. Tak więc jest jakiś sposób, żeby zareklamować ową kartę?
drozdaxxx

Postprzez Hardknox » 30 maja 2013, o 09:22

Sorry za OT ale z tymi kartami odrazu kojarzy mi się pewien fragment filmu z Shenzhen jak sprzedawane są karty pamięci :-D :roll:

[hide]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=qtHYXHpOt7U#t=238s [/hide]
Hardknox
AKTYWNY

Pochwały: 5
Telefon:: Zopo,HTC,Moto

Postprzez eRd » 31 maja 2013, o 01:04

Jak dla mnie to różnica w cenie nie jest aż tak duża żeby ściągać karty z Chin. Napis z tego Kingstona zszedł mi przy drugim wyjęciu karty z telefonu, a naklejka z hologramem z drugiej strony jest po chińsku. Tak jak mówię, te karty to syf i malaria i koszt zakupu w PL nie jest aż tak duży i w razie czego mamy gwarancję, od ręki i dostajemy nową sztukę w razie uszkodzenia. Dodatkowo klasa 10 to 10, a nie, że zamawia się 10, a w praktyce to 4 :mrgreen:
Może jak ktoś te karty na setki sprowadza i od sprawdzonego sprzedawcy to ma to sens, a na jedną czy dwie sztuki nie chciałoby mi się czekać. Sam kupiłem tylko z tego względu, że byłem niejako zmuszony i wybrałem to jako rekompensatę nadpłaconej kwoty.
eRd

Pochwały: 3

Postprzez drozdaxxx » 31 maja 2013, o 19:18

Okazało się, że oboje mamy frozen orders. Moja karta po głębszych testach też jest przerobiona. Wygląda na to, że nie idzie zaoszczędzić na karcie pamięci...

Szkoda :-?

[ Dodano: 2013-06-07, 14:44 ]
Odświeżam. Dostałem zwrot pieniędzy. Tak więc sprawa rozwiązana.
drozdaxxx

Postprzez kojot » 28 cze 2013, o 23:58

Teraz ja się naciąłem, w sumie chciałem sprawdzić. Zamówiona 64gb class 10, otrzymałem 8GB class 4. A same pozytywy zbiera... no nic open dispute i jak tylko mi przejdzie program diagnostyczny do konca to wrzuce jako dowód
kojot
AKTYWNY

Telefon:: ZP998

Postprzez Zarkan » 10 lip 2013, o 14:48

Chciałeś częściowy zwrot czy całkowity?? I co dokładnie napisałeś po otwarciu dyskusji??
Zarkan

Postprzez kojot » 10 lip 2013, o 15:30

Chciałem całkowity i dostałem całkowity, tzn w przeciągu 7-14 dni otrzymam.
W treści zamieściłem zdjęcia przesyłki(była naklejka na opakowaniu 64GB nad 1GB, z tyłu w opisie było napisane 1GB. Że to fake 8GB class 4.
Oraz screen z programu H2testw pokazujący prawdziwe parametry karty.
kojot
AKTYWNY

Telefon:: ZP998

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić