• Reklama

Karta przedpłacona VISA w ING Bank

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Karta przedpłacona VISA w ING Bank

Postprzez jagdaw » 13 maja 2013, o 19:56

Poza wymienianymi na tym forum mbankiem i alior bankiem, jeszcze ing bank oferuje wirualną kartę przedpłaconą - całkowicie wirtualna, nie czekasz na plastik - nr karty, datę ważności, CVV i aktywacja karty po zalogowaniu (weryfikacja smsem). Opłata za wydanie karty - 20zł (opłata nie jest pobierana w przypadku posiadaczy Kont Direct w wieku 18-26 lat, za pierwsze zamówienie karty wirtualnej, według tabeli opłat i prowizji). Coś mam też napisane o prowizji 20zł jak kliknę na właściwości karty, o ile użytkownik nie dokana transakcji na minimalną kwotę - nie wiem czy to nie ta sama opłata tylko inaczej nazwana. Karta w złotówkach. Wpłata na konto karty w banku - 9zł, ale można robić przelew internetowy z innego banku lub z własnego konta w ING za darmo.
Czyli wchodzisz to ING Banku, zakładasz Konto DIRECT, idziesz do domu, aktywujesz dostęp internetowy, logujesz się, dodajesz kartę, aktywujesz kartę, robisz przelew ze swojego konta na konto tej karty - jesteś gotowy do zakupów na następny dzień.
jagdaw

Reklama

Postprzez eSbe » 14 maja 2013, o 00:38

no tylko, że w złotówkach a więc jak kupujesz w dolarach to płacisz 2x przewalutowanie ?
PLN->EUR, EUR->USD ?
eSbe
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez jagdaw » 14 maja 2013, o 01:25

Nawet jak masz kartę w dolarach i jak wpłacasz dolary kupione w kantorze w banku to wpłata w kasie zwykle kosztuje. Jak robisz przelew z konta złotówkowego na dolarowe, to tak samo kupujesz dolary w banku podczas przelewu. Tak jak z tą kartą, kupujesz dolary podczas płatności.
Teraz sprawdziłem i w operacji jest kurs euro podany, więc masz rację. Kupiłem dwa telefonu tą kartą w sobotę, policzyli mi 3,29zł za dolora, a kurs sprzedaży w piątek był 3,18zł. Także +0,1 zawsze dopłacisz, a dziś dolar podrożał o 4 grosze, także zależy bo czasem trafi się na dołek i w sumie jest nieźle. Ta karta to szybsza opcja niż w mbanku czekanie na plastik.
jagdaw

Postprzez eSbe » 14 maja 2013, o 09:24

jagdaw, jesteś pewny, że 3.29zl to całkowity koszt ? Pisano tutaj, że po kilku dniach doliczą jeszcze kilka zł (zależy w jakim dniu był przelew zaksięgowany), więc chyba jeszcze trochę więcej wyniesie ? Jakbyś mógł póżniej sprawdzić i dać znać.
Co do tego, że szybciej to się z Toba zgadzam i na jednorazowe zakupy, albo od czasu do czasu to się chyba nie opłaca karty w mbanku założyc, ale kto wie jak to będzie. Jak się wpadnie w "szał" zakupów u chińczyków to i karta w mbanku się dużo bardziej opłaci:)
eSbe
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez kojot » 14 maja 2013, o 09:27

kejo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mi w mbanku na ekarcie średnio +10gr niz kurs na telchina.pl - to tak z głowy pewnie będzie mniej
Uwierz mi na 1 zakupie się nie skończy - wiem po sobie ;-)
kojot
AKTYWNY

Postprzez marx » 14 maja 2013, o 11:17

99% kupuje coraz więcej i więcej.
Nagle dostrzeżesz że prawie wszystko co dotychczas kupowałes na allegro pochodzi z chin.
nie opłaca tam się kupować wielkogabarytowych przedmiotów, lodówki, pralki, TV itp to w Polsce.,
marx
Administrator

Pochwały: 199

Postprzez jagdaw » 14 maja 2013, o 19:39

Mam już zaksięgowane: pobrano 687,27zł, telefon kosztował 208,04$, czyli 3,3035
Szło poprzez kurs EUR/PLN 4,2871
Kupowałem w sobotę 11 maja, księgowanie 14 maja. Jak liczyłem wcześniej (3,29) na podstawie tego ile miałem i ile mi na koncie karty zostało, to pomyliłem się o grosz, sorry. Kurs sprzedaży w piątek w NBP był 3,18zł. telchina podaje kurs sprzedaży, ale nie wiem na podstawie jakiego serwisu finansowego.

Wczesniejsza operacja testowa na kabelek USB za 1,99$, pobrano 6,54zł, czyli 3,2864, EUR/PLN 4,2723. 7 maja zakup na aliexpress, księgowanie 13 maja.
Chyba już nie mają prawa niż doliczać, transakcja zamknieta.

Ja pisałem, że tą kartę lepiej zamknąć jak się planuje tylko pojedyńczy zakup, żeby nie było prowizji za nie używanie jej (nie wiem jaka jest minimalna kwota miesięcznie - trzeba chyba zadzwonić bo w TOiP tego chyba nie ma). Poza tym można oczywiście (tak jak i karty z mbanku) używać do płatności na allegro (jest tam opcja karty płatniczej po przekierowaniu na PAYU), i wszędzie indziej online. No trzeba jeszcze sprwdzić jakie jest to minimum i sobie oszacować indywidualnie czy się je osiągnie czy nie.

[ Dodano: 2013-05-14, 19:11 ]
A w mbanku czy alior nie ma prowizji za nieużywanie karty?

[ Dodano: 2013-05-14, 20:02 ]
Co do kosztów, tak wygląda tekst po najechaniu na pytajnik (w chmurce) przy słowie prowizja we właściwościach tej karty:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Idziemy do TOiP, tam jest napisane, że wydanie karty wirtualnej K@RTA WIRTUALNA ING VISA - 20 PLN (opłata nie jest pobierana w przypadku posiadaczy Kont Direct w wieku 18-26 lat, za pierwsze zamówienie karty wirtualnej).
Miesięczna opłata za kartę - 0 PLN

Czyli miesięczna opłata zawsze wynosi zero, zgodnie z TOiP (ten tekst w chmurce jest ogólny), a prowizją jest właśnie to 20zł za wydanie karty (jednorazowo).

[ Dodano: 2013-05-14, 20:05 ]
Bo pobrali mi 20zł jako prowizję.

[ Dodano: 2013-05-14, 20:11 ]
A o minimalnej kwocie nic nie ma w TOiP, więc wszystko się zgadza. Sorry, za dywagacje nt tej minimalnej kwoty (ten tekst w chmurce mnie zmylił na początku).
jagdaw

Postprzez mati24 » 23 maja 2013, o 09:41

Rozumiem iż jako posiadacz konta direct nie zapłacę takowej prowizji w wysokości 20zł ?

Czy ktoś korzysta z takiego rozwiązania, czy są pobierane jakieś dodatkowe opłaty jeśli chodzi o płatność na ali ?
mati24

Postprzez Kaziorek87 » 23 maja 2013, o 12:57

Mati ja posiadam konto direct, zamówiłem karę przez ing online "http://www.ingbank.pl/indywidualni/karty/karty-przedplacone/karta-wirtualna-ing-visa#tab=1" tą kartę. Zrobiłem próbny zakup na 7,5 $, policzyło mi kurs 1$ - 3,335 zł. więcej opłat nie miałem ale zamówienie zrobiłem 3 dni temu.
Kaziorek87

Postprzez mati24 » 23 maja 2013, o 13:55

Kaziorek87 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dzięki wielkie za info. ! ; )
mati24

Postprzez Iwan » 23 maja 2013, o 15:30

Ja też założyłem wirtualną kartę w ING. Mieszczę się w przedziale 18-26, więc opłata nie została pobrana.

Zapłaciłem na AliExpress kilka dni temu. Bank policzył po kursie 3,35 (399zł - 119$). Poza tym żadnych dodatkowych opłat, więc polecam :)
Iwan

Postprzez mati24 » 23 maja 2013, o 18:44

Iwan napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dobrze poznać opinie dwóch osób, ja także dołączę do tego grona i będę trzeci :lol:
mati24

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI