• Reklama

Karta przedpłacona VISA w ING Bank

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Karta przedpłacona VISA w ING Bank

Postprzez blue_voyager » 11 sty 2015, o 14:38

To, że takich dokumentów nie możesz wysyłać to oczywiste. Ale interesuje mnie, od kogo dostałe tą wiadomość, od sprzedawcy czy Aliexpress?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 237
Ostrzeżenia: -1

Reklama

Postprzez existe » 11 sty 2015, o 17:08

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

bylo wiele razy ze wysyla to podobno systemowyy operator z aliekspress, ale .. jakie to ma znaczenie, przeciez to wysylka tajnych danych nie wazne ze do chin, nawet do pl bym nie wyslal (chociaz z innej strony to chyba bezpieczniej bylo by wyslac do chin niz do PL)
:-)
existe
existe
VIP

Pochwały: 50

Postprzez blue_voyager » 11 sty 2015, o 17:19

Takie to ma znaczenie, że chcę wiedzieć, przeszkadza Ci to w czymś? Nie spotkałem się z takim żądaniem ze strony Aliexpress, dlatego pytam. A pytam kogoś kto to dostał i nie odpowie tak jak Ty "podobno".
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 237
Ostrzeżenia: -1

Postprzez existe » 11 sty 2015, o 17:39

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

dzisiaj zly dzien ?
nie pisalem z wrogosci a z dobrego serca
nie podobno ale na pewno
sam tekie dostalem kiedys
ale
ws :-) wisi mi to
existe
existe
VIP

Pochwały: 50

Postprzez mlb » 11 sty 2015, o 19:20

Mialem juz taki przypadek na ali ze zablokowali mi moje konto i nie moglem nic zrobic, warunek byl jeden. Prosili o przeslanie wlasnie zdjecia dowodu osobistego i karty platniczej/kredytowej. Zalogowalem sie na innym kompie, napisalem do obslugi Ali czy to normalne, czy to nie jakies wyludzenie danych, zapewnili ze to normalne . Wpadlem na pomysl zamazania prawie 90% danych na dowodzie i na karcie platniczej, zrobilem zdjecie, przeslalem i odblokowali z przeprosinami. Napisali , ze to bylo ze wzgledu bezpieczenstwa itd.
mlb
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez dr1466 » 12 sty 2015, o 01:07

oczywiście że od Aliexpress tu jest wszystko opisane http://help.aliexpress.com/paymentfail.html
dr1466

Postprzez dr1466 » 12 sty 2015, o 01:39

mlb napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

powiedz co tam dokładnie pozostawiłeś widoczne na tym dowodzie że im to wystarczyło? Jedna strona czy obie?
dr1466

Postprzez dr1466 » 13 sty 2015, o 12:03

Problem rozwiązany . Zrobiłem podobnie jak kolega wyżej ale napiszę może komuś się przyda. Wysłałem im skan pierwszej strony dowodu osobistego na ktorym wszystko zakryłem łacznie ze zdjęciem (tzn głównie to środek twarzy ale tak że widać tylko że to facet ;-) ) widoczne zostało tylko imię i nazwisko , do tego dołaczyłem print screena ze strony ING online gdzie na liście kart widać że moja karta wirtualna ING Visa istnieje oraz jej 4 pierwsze i ostatnie cyfry. Do tego grzecznie im wyjasniłem im że to karta która służy własnie tylko i wyłącznie do zakupów internetowych i że jest bardziej bezpieczna od tradycyjnej - że fizycznie jej nie ma i tylko ja mogę jej użyć- no i odblokowali płatnosci z przeprosinami . Wydaje mi się że teraz każdego nowego użytkownika bedą werfikować , muszą mieć jakiekolwiek potwierdzenie tego że ja to ja
dr1466

Postprzez mlb » 13 sty 2015, o 22:57

Ja zakrylem zdjecie i prawie cale nazwisko i inne dane na dowodzie, na karcie platniczej zakrylem wszystkie cyfry a zostawilem tylko pierwsza i ostatnia, daty obowiazywania karty zakrylem, ogolnie tak jak pisalem zakrylem prawie wszystko na kartach i przeszlo.
mlb
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez Wytol » 14 sty 2015, o 13:42

BZ WBK ma też w ofercie karty prepaid, w tym kartę VISA rozliczaną w dolarach. Przy zakupach na Aliexpress nie ma więc problemu kosztów przewalutowania. Kartę tą można kupić w serwisie Allegro. Mam podobną złotówkową (do zakupów na Allegro i biletów lotniczych). Zrobiłem nią zakup testowy na Aliexpress - no problems.
Wytol

Postprzez dr1466 » 14 sty 2015, o 23:29

jak już pisałem to nie karta jest problemem. Problemem jest weryfikacja nowego użytkownika więc gdybyś nią (albo jakąś inną tradycyjną) zapłacił pierwszy raz na aliexpress na świerzo utworzonym koncie to teraz by Ci to nie przeszło . Co innego jeśli ktos miał już konto i płacił wcześniej innymi kartami to nie bedzie problemu jakąkolwiek kartą by później nie płacił. Jeśli tylko płatnośc przebiegła prawidłowo to weryfikacja też bedzie pozytywna
dr1466

Postprzez Wytol » 15 sty 2015, o 21:10

Ja właśnie jestem "świeżym" użytkownikiem. Zarejestrowałem się w grudniu 2014. Po kilku dniach dokonałem zakupu płacąc kartą prepaid. Zaznaczam, że jest to karta tzw niespersonalizowana czyli bez nazwiska właściciela na karcie. Wpisałem swoje nazwisko i nie było problemów. Towar (pilot do lustrzanki Sony za 2,58 dolara) już mam w domu.
Być może groszowy pierwszy zakup jest sposobem na weryfikację karty i właściciela przez serwis Aliexpres? Nie mam pojęcia. W każdym razie zamówiłem kolejny drobiazg i wysyłka jest realizowana.
Wytol

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI