• Reklama

Karta przedpłacona VISA w ING Bank

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Karta przedpłacona VISA w ING Bank

Postprzez marx » 9 sty 2015, o 11:38

z niektórymi prepaydami i wirtualnymi kartami sa takie problemy na aliexpress, chyba traktuja je jako mało wiarygodne. Spróbuj kupić coś taniego za max 4 dolary, może przejdzie to i następnę powinny przechodzić.
Jak nie to sposób nr 2 jak-placic-na-aliexpress-t2154.html jest o wiele tańszy od twojej metody i małoproblemowy.
marx
Administrator

Pochwały: 200

Reklama

Postprzez dr1466 » 9 sty 2015, o 12:02

czytałem te stronę ale raczej nie ma sensu kombinować zakładać nowe karty walutowe ,jakies aliory itp itd tym bardziej że mam już wirtuala z ing więc po co pchać sie w kolejne koszta-nałogowo kupować nie bedę, raczej sporadycznie . Karta ING nie jest wcale droga , przedmiot zakupu na Ali przy przeliczniku NBP z euro na zł kosztował 85zł, ing potrącił mi 87zł więc te 2 zł jest kwotą raczej śmiesznie małą . Zadnych innychy opłat nie było . Kolega kupował za kwotę 2 razy większą płacąc złotówkową kartą debetową mbanku i koszta transakcji wyniosły koło 4zł , więc mniej wiecej chyba standartowo tyle potracaja za przewalutowanie

marxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

ale oni nie maja pojecia że to karta virtualna , może gdyby wiedzieli to transakcja własnie by przeszła bo przecież tej karty nikt inny nie może użyć czy mi ukraść bo fizycznie jej nie ma a jest to karta przeznaczona wyłacznie do zakupów internetowych . Ona jest weryfikowana jako normalna karta kredytowa/debetowa . Chiny nie mają wgladu w wiecej danych na jej temat
dr1466

Postprzez marx » 9 sty 2015, o 13:11

Kradnie się dane karty, a nie fizyczne karty, plastik ma zerowa wartość.
to co ci proponuje czyli mix t-mobile i najtańszy kantor to rozwiązania całkowicie darmowe, dodatkowo bank jest znacznie tańszy od ING, nie płacisz prawie za nic, karta , konto, przelewy, 10 przelewów natychmiastowych za 0 zł i to nawet jak nie używasz jej.
A koszt jaki ponosisz na 1 dolarze zakupionym w ING ,to prawie 20 groszy
spread w Banku Śląskim to 7,46% , dosyć wysoki, dla porównania kupując w kantorze walutomat.pl zapłacisz za wypłate 0,2%
marx
Administrator

Postprzez dr1466 » 9 sty 2015, o 14:07

no ja wiem że chodzi o dane karty ale jak jej nie zgubie albo ktoś przypadkowo mi je nie ukradnie to i jej nie użyje więc ryzyko przy wirtualu wiele mniejsze. Spróbuje z tym zakupem na pare dolców i zobacze czy przejdzie a jak bedzie to samo to pomysle nad tym co piszesz ale to troche zbyt skomplikowane dla mnie jak na razie . W stosunku do kwoty zamowieniato czy to bedzie 20 groszy czy 2 złote nie robi mi róznicy , ważne żeby to było szybko prosto i bezproblemowo . W ogóle udaje się tutaj komuś płacić w ali wirtualem ING bez problemu ?

P.S. wątek jest dotyczacy karty ing więc napisałem tutaj i nie ukrywam że liczyłem bardziej na pomoc i wskazówki dotyczace właśnie tej karty a nie kierowanie do innych banków kart i kantorów. Od tego są inne tematy. Tą kartą płącę wszedzie i nie ma z nią problemu -tylko w Ali jest więc chyba coś jest nie tak że robią takie problemy i korzystając z okazji próbują wyłudzić dowody tozsamości i wszystkie dane na nich zawarte-cos mi tu śmierdzi- pod przykrywką niby bezpieczeństwa próbują załatwić sobie inne sprawy -tak mi się wydaje chociaż może sie mylę. Nie wiem na ile wierzyć im w to co piszą
dr1466

Postprzez jaro71 » 9 sty 2015, o 19:48

Na ali płaciłem tą kartą ok.30 razy.Nigdy nie miałem problemu.
jaro71

Postprzez dr1466 » 9 sty 2015, o 22:06

dzięki za odpowiedz, czyli jakas nadzieja jednak jest :-) . Pamietasz może na jaką kwotę pierwsza transakcja była i w jakiej walucie zaznaczyłeś płatność $ czy € ?
dr1466

Postprzez eSbe » 9 sty 2015, o 22:09

Plac normalnie w dolarach. Jeśli dobrze wpisujesz wszystkie dane to nie powinno być problemu. No chyba, że nie masz wystarczających funduszy, ale to by Ci od razu odrzuciło płatność. Tak jak pisałem koledzy, kup coś za parę $, żeby przeszła płatność a pozniej juz nie będzie problemu.

Wysłane z mojego ZTE V987 przy użyciu Tapatalka
eSbe
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez dr1466 » 9 sty 2015, o 22:44

no tak zrobię, niby kwota pierwszej tranksakcji nie była duża 20€ ale może mimo wszystko za dużo dla nich jak na pierwszy raz no i chyba źle że wybrałem € zamiast $. Dane były wpisane poprawnie . Spróbuje coś za pare $ kupić i zobacze co oni na to
dr1466

Postprzez dr1466 » 10 sty 2015, o 00:18

jeszcze jedno pytanko do Was a szczególnie do kol. eSbe , ja w swoim profilu na Ali mam tylko imię nazwisko i kraj . Reszta pól jest pusta-nawet płeć choć zaznaczona była przy zakładaniu konta to pole gender jest puste, zaznaczyć można ale nie przyjmuje bo do razu swieci na czerwono żeby uzpełnić pozostałe pola, adres telefony itd . To są dane profilu , natomiast w danych do wysyłki oczywiście mam adres i wszystkie dane. Może w tym problem że za mało danych jest w profilu ? Jakie dane macie powpisywane w "edit member profile" ?
dr1466

Postprzez marx » 10 sty 2015, o 13:15

nie powinno być problemu przez dane, dane do wysyłki się liczą, kup coś za 2euro,
marx
Administrator

Postprzez dr1466 » 10 sty 2015, o 14:52

no kupiłem wczoraj za 2.90$ (bank doliczył sobie za przewalutowanie całe 50gr ) i co dziwne na maila przyszło że bedzie weryfikacja do 6 godzin, zawsze było że do 24h ale i taka nadal płatność czeka na weryfikację a wieczorem bedzie doba więc zobaczymy czy znów odrzucą
dr1466

Postprzez dr1466 » 10 sty 2015, o 20:53

niestety jest to samo:

"Niestety AliExpress nie udało się przetworzyć płatności ze względów bezpieczeństwa. W rezultacie, to zamówienie zostało anulowane, a płatność nie została przyjęta.. Zwróć uwagę, że niektóre banki mogą utrzymywać płatności do 7-30 dni roboczych do uwolnienia środków z powrotem na twój koszt. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się ze swoim bankiem.
Aby uniknąć anulowania zamówienia w przyszłości, należy złożyć wniosek, aby sprawdzić informacje o płatności. Możesz wykonać następujące czynności:
1. Zaloguj się na AliExpress
2. Wystarczy przejść do zamówienia i znaleźć ten zamówienie
3. Kliknij Przycisk Wyświetl Szczegóły
4. Proszę kliknąć na przycisk " chcę oświadczyć
5.Przedstawić następujące dokumenty:
5.1 jasny obraz kopię dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy.
5.2 jasny obraz kopię karty i wyciąg z banku (jeśli zapłacił za pomocą karty kredytowej/debetowej lub kopię uzupełnienia zapisu (jeśli zapłaciłeś rachunku Alipay).
Uwaga: ze względów bezpieczeństwa, zalecamy, aby ukryć wszystkie oprócz 4 ostatnie cyfry karty kredytowej. Proszę, upewnij się, że imię i nazwisko posiadacza karty kredytowej, banku-wystawcy karty i cztery ostatnie cyfry numeru karty wyraźnie widoczne)"

wyglada na to że to już nie jest kwesta formy zapłaty ale oni koniecznie chcą ode mnie kopie dokumentów a ja im takich danych nie wyśle, troche za długa ta lista życzeń z ich strony . ING absolutnie odradza wysyłkę jakichkolwiek dodatowych dokumentów a wyglada na to że bez tego jakiekolwiek zakupy na Ali nie bedą mozliwe -przynajmniej dla tych którzy teraz założyli tam konto, tak mi się wydaje -bo już nie kumam o co jeszcze im chodzi?
dr1466

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI