• Reklama

Karta przedpłacona VISA w ING Bank

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Karta przedpłacona VISA w ING Bank

Postprzez Iwan » 2 wrz 2013, o 22:32

Nie, bank automatycznie dokona przewalutowania.
Iwan

Reklama

Postprzez pestka772 » 6 lis 2014, o 13:09

Dziś logowałem się do ING i natrafiłem na reklamę tej wirtualnej karty (w sumie już parę razy widziałem ale pomijałem to:P) Moje pytanie brzmi czy warto ją zakładać, dotychczas używałem karty kredytowej MasterCard z ING i z Citi do zakupów z aliexpress (zazwyczaj drobne, raz telefon) i żadnych problemów nie miałem. Więc pytanie czy mi się przyda ta karta ?Czy tylko wydam 20 zł na darmo.Wiem że duży plus (a mniejszy minus) to że się ma stałą kontrolę nad wydatkami a coś jeszcze? Z góry dziękuje za oświecenie ;) Bo być może nie długo będę zamawiał grubsze rzeczy jakiś telefon ~200 $ i inne gadżety.
pestka772
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: VertiS01/ W450
ROM: stock

Postprzez gotenks-china » 6 lis 2014, o 14:19

Posiadam. Nie polecam. Niestety z powodu kilkukrotnych przeliczeń (karta jest prowadzona w euro) cena dolara jest zwykle bardzo niekorzystna :(
gotenks-china

Postprzez pestka772 » 6 lis 2014, o 14:20

Czyli lepiej pozostać przy Mastercard rozlicznych w dolarach z jednym przewalutowaniem.

Wysłane z mojego OASS45 przy użyciu Tapatalka
pestka772
AKTYWNY

Postprzez marx » 6 lis 2014, o 14:46

najlepsze co możesz zrobić to zastosować się do tego rozwiązania, http://aliexpress.telchina.pl/aliexpress-platnosc/
a jestem przekonany że za 3 miesiące definitywnie pożegnasz się z ING
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez pestka772 » 15 lis 2014, o 13:11

Dzięki za pomoc, w sumie faktycznie ost coraz więcej zamawiam z aliexpress więc się może trochę uzbierać oszczędności grosik do grosika :-P

pestka772
AKTYWNY

Postprzez piotrekmisk » 12 gru 2014, o 10:47

Dla wszystkich którzy zastanawiają się nad kosztami płatności tą kartą:

W poniedziałek (8.12.2014) płaciłem kartą Visa wirtualną ING. Zapłaciłem w dolarach, kurs przy przewalutowaniu wyszedł dokładnie 3,50 zł za dolara. Oprócz tego nie ma żadnych innych opłat. Płaciłem wielokrotnie tą kartą i wiem na 100%, że nigdy mi nic nie doliczyli.

Pytałem się na forum gościa co oferuje pomoc w zakupie i powiedział mi że może mi kupić to co chcę po kursie 3,50;-) plus prowizja jego. Jednym słowem nie ma się co bać płatności kartą. Bo po co kombinować jak się gówno zaoszczędzi.

Średni kurs dolara na dzień dzisiejszy to niecała 3,40. Jak dla mnie przewalutowanie 3,50 jest spokojnie do zniesienia.
piotrekmisk

Pochwały: 3
Telefon:: MEIZU M3S

Postprzez marx » 12 gru 2014, o 12:33

średni kurs $ na dziś to 3.3608, kaszt płatności twoją kartą jest stały, określony w procentach, to tzw spread i w wypadku twojej karty wynosi ponad 6%. Czyli tyle stracisz jak płatność z aliexpres wróci na twoja kartę, normalnie połowa z tego.
w uproszczeniu, kupując przeciętny telefon z chin płacąc twoją karta tracisz około 30 zł, dla jednych nie dużo dla innych po rocznych zakupach nazbiera się 13 pensja.
zobacz sobie jaki jest aktualny kurs dolara w najtańszym kantorze walutomt.pl
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez pestka772 » 12 gru 2014, o 12:35

Dokladnie ja jeszcze ost się zrobilem w jajo i płaciłem karta rozliczana w euro i to zakupy na ponad 200$ więc sporo w plecy jestem, teraz już mam konto walutowe t mobile i jest dobrze.

pestka772
AKTYWNY

Postprzez Lukaszr0 » 20 gru 2014, o 20:28

Co do zwrotów to wcale się nie traci. Wygląda to tak, że miałem 2 zwroty i można powiedzieć że jest na +. Pierwsza wpłata 37,09 zł zwrot jaki otrzymałem po 8 dniach 37,41 zł. Kolejna wpłata 28,99 zł, zwrot 29,28 zł.
Lukaszr0

Telefon:: Nokia

Postprzez blue_voyager » 20 gru 2014, o 20:52

To tylko dlatego, że kurs dolara cały czas rośnie i to znacznie.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez dr1466 » 9 sty 2015, o 01:55

witam, mam ING Visa virtualna i nie moge nią zapłacić na Ali . Limit na karcie dużo wiekszy wiec z tej strony jest ok, dokonuje zakupu, płace tą kartą i wszystko przebiega pomyslnie - dostaje maila od Ali "Payment successfully made". Po 24 h transakcja anulowana , znany komunikat :
" Unfortunately AliExpress was unable to process your payment due to security reasons. As a result, this order has been cancelled and payment was not accepted. Please note that some banks may hold onto payments for up to 7-30 working days before releasing the funds back into your account. If you have any questions, please get in touch with your issuing bank.
To avoid order cancellations in the future, please submit a claim to validate your payment information. You can follow the following steps:
1. Sign in to AliExpress
2. Go to My Orders and locate this order
3. Click View Details
4. Click Want to Claim
5.Submit the following documents:
5.1 A clear picture copy of your personal ID, passport or driver’s license.
5.2 A clear picture copy of your card and bank statement (if you paid with a credit/debit card) or a copy of your recharge record (if you paid with your Alipay account).
Note: For security reasons, we advise you to conceal all but the last 4 digits of your card number. Please make sure that the card holder’s name, card issuing bank and the last four digits of the card number are clearly visible)
We will respond to your claim within 3-5 working days. Once your card/Alipay account information has been validated, you can place this order again."

Sytuacja powtórzyła się dwukrotnie , dwie transkakcje w odstępie kilku dni i u rożnych sprzedawców i efekt ten sam, transakcja zamknięta z powodu bezpieczeństwa tzn weryfikacja płatnosci nie przeszła pomyślnie. Kontakowałem sie z ING i ze strony karty i banku wszystko jest ok. Transkacja nie została potwierdzona/przyjęta przez Aliexpress. Pieniadze po 10 dniach wróciły w całości na konto ale co z tego jak nadal nie mogę dokonać zakupu bo pewnie skończy sie tym samym czyli blokadą kasy na 10 dni i zwrot. Pytanie co robię źle? Nie mam już pomysłów, kilkanascie wymienionych maili z Alipay i własciwie żadnych konkretnych wniosków, odpisują jedno i to samo . Każą wysyłać skany karty (niby jaki skan skoto to wirtual), skan dowodu i wyciag z historii karty. Nie mam zamiaru im tego wysłać. Czy powodem odrzucenia może być to że kwotę płatnosci zaznaczyłem w euro a nie w dolarach? Wydawało mi się że lepiej w euro albo że nie ma to wiekszego znaczenia bo i tak przeliczane jest na PLN ale może żle myślę i dlatego odrzucają płatnosć? Nie wiem w sumie czy to Alipay odzrzuca płatność czy to kwestia odrzucenia przez samego sprzedawcę? Nie mam już pomysłów co robić żeby to to poprawnie przeszło, udało się komuś -jesli tak to jak ?
dr1466

Telefon:: LT26i

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI