• Reklama

karta internetowa bzwbk

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez kaaaarol » 21 lut 2013, o 00:01

kurde gubię się już w tym wszystkim, nie chce podpisywać żadnej umowy to raz , dwa czy karta walutowa w USD (tez bzwbk) sie nie nadaje ? jak koszt przelewu 40 zl ?
może tak czy moje myślenie jest dobre otóż : zamawiam sobie kartę walutowa (visa)
następnie doładowuje ja przez przelew tak ? ( jaki koszt ?) i potem place nią ?
czy to tak działa ? Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł mi pomoc.
kaaaarol

Reklama

Postprzez INTseed » 21 lut 2013, o 02:39

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tego nie wiem.
Ale karta internetowa jest eurowa.
Masz przelicznik taki 1 dolar = 3,30 zł. Plus minus 5 gr :)
No i z karty nie opłaca się nic wybierać z powrotem bo to kosztuje chyba 30 zł
INTseed
VIP

Pochwały: 18

Postprzez marx » 21 lut 2013, o 08:29

w WBK bank najpierw kupuje za złotówki EURO potem za te Euro kupuje dolary którymi zapłacisz, czyli podwójne przewalutowanie.

W jednym poście kolega pisze o przelewie jaki zrobił do chin z wbk i zapłacił 90 zł kosztów.
(kupił tańszy telefon niz opłata bankowa)
W Wbk kasa idzie na czaka Norisa :)
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez przemeg » 21 lut 2013, o 10:59

Witam.

Pozwolę sobie podpowiedzieć kilka rozwiązań. Nie lepiej zamiast bawić się w karty prepaidowe założyć sobie jakąś kartę debetową/kredytową MasterCard ? W kartach MasterCard nie masz podwójnego przewalutowania (przynajmniej ja się nie spotkałem), złotówki przeliczane są na walutę w której dokonujesz płatności i po kursie banku (w większości przypadków).
Ja np. płacę na Aliexpress kartą do konta AliorSync, co prawda kurs przeliczeniowy nie jest jakiś super, ale po odjęciu 5% rabatu za płatność internetową, kurs jest już prawie jak NBP :). Rabat 5% jest naliczany po spełnieniu jednego z warunków - np. przelew pensji na konto.
Innym rozwiązaniem jest karta kredytowa Polbank T-Mobile. Plusy takie, że przewalutowanie ze złotówek bezpośrednio na walutę, którą płacisz i uwaga po kursie organizacji MasterCard, a więc bardzo korzystnym, do tego jest 1% zwrotu za wszystkie transakcje. Minus taki, że trzeba wykonać określoną liczbę transakcji w ciągu roku, żeby karta była darmowa.
przemeg

Pochwały: 1

Postprzez kaaaarol » 21 lut 2013, o 13:01

Dzieki za pomysly, tylko nadal dreczy mnie ta karta walutowa, internetowa fakt rozliczana jest w euro czyli podwójne przewalutowanie (troche lipa) z tym ze mam ja od reki nie czekam tygodniami.Ale jeszcze ciekawi mnie ta walutowa bo byglada dobrze, wybralbym rozliczana w USD, niemam juz wtedy kosztow przewalutowania.Moze jeszcze ktos sie wypowie? Zalezy mi zeby nie zakladac jakiegos rachunku bankowego poniewaz juz jeden posiadam, lecz oni nei udostepniaja takich kart.
kaaaarol

Postprzez marx » 21 lut 2013, o 13:46

Co ci szkodzi założyć nowe konto w tańszym banku?
Kont możesz mieć nawet 5 jak za nie nie pobierają kasy i używasz tego które jest do danej operacji tańsze.
To sa Twoje pieniadze a nie Norisa z reklamy, patrz na swój interes a nie bankierów.
marx
Administrator

Postprzez kaaaarol » 21 lut 2013, o 14:30

dzieki za pomoc, przemysle jeszcze co zrobic.
P.S te polecanie na kazdym kroku banków, jest wrecz nachalne.
kaaaarol

Postprzez kastomat » 21 lut 2013, o 17:00

jest nahalne bo masz konto w najgorszym z możliwych bankowych łupieżców i koledzy polecają Ci lepsze rozwiązania czyli mbank i aliorsynca. Sam osobiście mam konta w tych bankach i tak jak było napisane wcześniej każde z nich jest darmowe i sprawdza się przy różnych sytuacjach. np. z samego aliora dostałem w sumie jakieś 900zł z cashback-u + darmowy wypłaty ze wszystkich bankomatów i 10 przelewów ekspresowych (normalnie taki przelew kosztuje 5zł - bluecash także dodatkowe 50zł miesięcznie w kieszeni.) Mbank - mam oc na 2 samochody, kredytówkę, debet,+ drobny kredyt gotówkowy jestem w 100% zadowolony. Chłopaki dobrze radzą ale jak widać niektórzy mają swoje upodobania i z uporem maniaka wolą być dojeni. No ale tu się nikogo na siłę nie uszczęśliwi...

nie bierz tego do siebie ale po prostu czasem nie mogę pojąć jak ludzie wbrew jakiejkolwiek logice działają sami sobie na szkodę ułatwiając korporacjom drenaż swoich kieszeni.Myślałem że czasy gdy płaciło się za to, że bank trzyma moje pieniądze, obraca nimi i zarabia na nich dodatkowo już dawno minęły... Czasem marketing i pranie mózgu są nie do przebicia przez dobre rady ludzi siedzących w danej dziedzinie dających sprawdzone rady. - u podobną sytuację mam ze znajomym, który wiecznie narzeka na orange, dał się wkopać w umowę na 3 lata z abonamentem 80zł, gdzie ja mam to samo za 12zł w play... cóż różni są ludzie.

Wracając do tematu - rada z zakupem w chinach przez aliorsync-a opisana wyżej jest bardzo trafna bo poza zwrotem 5% teoretycznie można bezpłatnie otrzyma gwarancję na zakupioną elektronikę na 12mc (szczegóły na stronie aliorsynca) a w razie wtopy z chińskim dostawcą zawsze można skorzystać z charge-back...
kastomat

Postprzez kaaaarol » 21 lut 2013, o 21:05

Wiem ze sa napewno lepsze oferty niz daje pko, tylko ze ze wzgledu ze mam bardzo blisko do tej placowki u nich zalozylem konto i place 3zl na miesiac. No i z tego wzgledu nei chce zakladac drugiego konta,nawet jezeli jest ono darmowe, nie jestem jeszcze pelnoletni (18 roczikowo) i co ja powiem rodzica ze otwieram sb nowe konto ? ;/ Dobra dzieki wszystkim za rady, kiedys pewnei sie skusze na aliora.
kaaaarol

Postprzez marx » 21 lut 2013, o 21:26

Młody chłop i po placówkach chce chodzić, rozumie ze tam jakaś fajna laska robi :lol:
marx
Administrator

Postprzez Szakal » 31 maja 2013, o 18:36

Odświeżę trochę temat

Chcę dokonać jednorazowego zakupu w ali i szukam jak najtańszej opcji zapłacenia.
Wszyscy namawiają na mbank, bo darmowy, jednak darmowość się kończy z chwilą wyrobienia eKarty.

Mam konto w bko bp, tam kartę debetową VISA

a teraz pytania :)

Czy jest możliwość płacenia kartą debetową?
Jeśli tak, to czy ktoś używał tego sposobu?
Czy bardziej się opłaci założyć konto w mbanku (z eKartą) dla jednego zakupu?
Szakal

Postprzez marx » 31 maja 2013, o 20:01

Dla jednego zakupu zapłać tą kartą co masz obecnie. Dopiero zakupu powyżej 250$ spłacają koszt ekarty.
Na 90% będziesz kupował dalej na aliexpress i w chinach.
marx
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI