• Reklama

Kamera sportowa & rejestrator samochodowy w jednym?

kamery sportowe, rejestratory jazdy, monitoring,
Dyskusje, promocje, pomoc.

Kamera sportowa & rejestrator samochodowy w jednym?

Postprzez Deiv1990 » 2 paź 2016, o 17:10

Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się czy kupić kamerę sportową której można używać jako wideo rejestrator samochodowy. Aktualnie posiadam xiaomi yi która bardzo fajnie sprawuje się jako kamera sportowa ale jako wideo rejestrator się nie nadaje bo nie posiada przydatnych do tego funkcji a najbardziej brakuje automatycznego włączania i wyłączania po uruchomieniu samochodu.

Ostatnio w oko wpadła mi kamerką Elephone explorer pro która łączy te dwie funkcje których potrzebuje :) Ktoś posiada albo poleca coś innego ?

test kamerki

https://www.youtube.com/watch?v=2OihpxBISN0
Deiv1990

Telefon:: lenovo a820

Reklama

Re: Kamera sportowa & rejestrator samochodowy w jednym?

Postprzez m0ck » 3 paź 2016, o 08:39

Gitup git 2 można używać jako dash cam.
m0ck

Telefon:: htc

Postprzez rzadzu » 3 paź 2016, o 12:16

Dokładnie. Git2 można ustawić tak, aby startował po podłączeniu zasilania. Nie wiem jak z wyłączaniem. Blokowanie nagrania przed skasowaniem pod guzikiem też jest.
rzadzu

Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi RN3Pro
ROM: Xiaomi.eu

Postprzez Crocodil » 7 paź 2016, o 15:33

Ja również używam GitUp Git2 jako rejestratora. Posiada kilka przydatnych funkcji, jak:
  • Start kamerki przy włączeniu zapłonu i wyłączenie przy zgaszeniu
  • Wybór długości filmików oraz nagrywanie w pętli (nadpisuje najstarsze pliki)
  • Blokada nadpisywania pliku przez użycie przycisku lub przez G-sensor (nagła zmiana przyspieszenia, np. stłuczka)
  • Optyczna stabilizacja obrazu
  • Detektor ruchu
Używam dedykowanej ramki i przyssawki.
Crocodil

Telefon:: Motorola Moto G

Postprzez adamuadamu » 12 paź 2016, o 10:02

ja używam od półtora roku Mobius Actioncam jako wideorejestratora
pomimo, że w tym trybie zalecają użycie superkondensatora zamiast baterii, to przez rok używałem baterii, nawet podczas mega upałów i nic się nie działo, bateria miała się dobrze i dalej trzymała ponad 2h nagrywania bez zasilania
jedyne "nie halo" to wybredność sprzętu wobec kart microsd - na przetestowanych 6 dwie działają dobrze, tj. kamerka na jednej z kart udawała, że nagrywa, na innej z kolei po ok. 5h się zawieszała na twardo - obecnie poprawnie działa z -chyba- sandisk uhs-1 64gb
adamuadamu

Pochwały: 7
Telefon:: mi5s
ROM: RR

Powrót do kamery sportowe, rejestratory jazdy, monitoring