• Reklama

Kamera cofania/parkowania

kamery sportowe, rejestratory jazdy, monitoring,
Dyskusje, promocje, pomoc.

Kamera cofania/parkowania

Postprzez widmo82 » 19 lut 2015, o 15:28

Szukam kamery do parkowania a dokladniej do cofania. Niestety opisy zauwazyłem ogromne manipulacje przy przekopiowywaniu opisow/specyfikacji tak na alledrogo jak i np. aliexpress. Jednego sprzedawce zapytalem czy kamera ma przetwornik OV7950 i za kilka dni z innego konta czy to najnowszy 7959 (najnowszy jest chyba 7960) - za kazdym razem odpisywal zgodnie z moimi insynuacjami.
Podobnie jak w przypadku pytania o rozdzielczośc w systemie PAL dla OV7950 (fabrycznie ma tylko NTSC) - sprzedawcy podawali jakies zmyslone wartosci.
Ręce opadają ;/
Czy ktoś może polecić jakiegoś sprzedawce i towar?
Zależy mi głównie na najlepszej jakości w nocy.
Natrafiłem na kamery cofania wyposazone w przetwornik PC1030, ale praktycznie nie ma nic o nim w sieci a przynajmniej nie potrafie sie doszukac.
Interesuje mnie przedział cenowy zdecydowanie do 100zł
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
widmo82
AKTYWNY

Pochwały: 24

Reklama

Re: Kamera cofania/parkowania

Postprzez Drizzit » 19 lut 2015, o 21:14

Zapomnij o takiej kamerce.
O ile w dzień jest całkiem przyzwoicie, ale w nocy masz sieczkę i masakrę.
Przetworniki to porażka. Zwłaszcza kupowane na eBayu/Ali itp w tej cenie.
Na forum Hondy przerobiliśmy spory wachlarz kamerek i ........ różnice są prawie niedostrzegalne, nie licząc róznic w cenie ;-)
Szajsung ssie ...
Drizzit

Postprzez xsysiu » 20 lut 2015, o 02:18

Wiadomo, jakość każdej z nich będzie porównywalna = kiepska w nocy, ale weź pod uwagę że kamerka ta potrzebna jest do parkowania zderzak w zderzak, do tego każda z nich wystarczy. Wiadomo jak nie ma oświetlenia np miejskiego to wiele nie zobaczysz z krajobrazu ;) ale zobaczysz słupek bądź inne zaparkowane auto. Sam zastanawiałem się czy by nie zainstalować dodatkowych ledów podpiętych do świateł cofania jednak dałem sobie z tym spokój, choinki z auta robić nie będę.
xsysiu

Postprzez Drizzit » 21 lut 2015, o 10:43

Wiem do czego potrzebna jest kamerka, po to właśnie ją zamontowałem.
Problem w tym, że w nocy, w sztucznym oświetleniu, a zwłaszcza gdy tylne jest na LED lub nie daj Boże, na HID, to jest tak, że często trzeba się domyślać cz to co widać, to przekaz na żywo z malaksera, czy coś innego.
Na parkingu podziemnym, oświetlonym świetlówkami bywa jeszcze gorzej. Zapomnij o jakimkolwiek "krajobrazie" Ale fakt, od około 20-30 cm od kolejnego auta można się domyślić, że ono tam jest i uniknąć splaszczenia zderzaka ;-)
Szajsung ssie ...
Drizzit

Postprzez TLasky » 21 lut 2015, o 13:06

Nie lepiej po prostu czujniki pokazujące odległość? Czy chodzi o to, żeby był fajny gadżet? :-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81

Postprzez zybsonn » 21 lut 2015, o 13:29

Ja kupilem na ali zestaw taki za 26$ kamerka+monitor w lusterku obraz za dnia i w nocy rewelacja a czujniki potrafia niewylapac np. slupka za pojazdem lub niskiej przeszkody

Wysłane z mojego thl T6 pro przy użyciu Tapatalka
zybsonn

Postprzez wacie72 » 21 lut 2015, o 13:46

zybsonn napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mozesz dać linka do aukcji ?
wacie72
AKTYWNY

Pochwały: 36

Postprzez zybsonn » 21 lut 2015, o 21:07

http://m.aliexpress.com/item/1048203971 ... sitedetail

Wysłane z mojego thl T6 pro przy użyciu Tapatalka
zybsonn

Postprzez Drizzit » 22 lut 2015, o 12:09

TLasky napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie. Nie jest lepiej z czujnikami. Miałem je i zdemontowałem na rzecz kamerki.
Jest mniejsza, nie widać jej i jednak, mimo wszelkich niedomagań nocnych, jest lepsza od czujników.
Czujnik potrafi "nie zauważyć" różnych przeszkód. Kamerka nie :)
Nie traktuję tego jako "fajny gadżet" (mimo, że nim jest) ale jako sprzęt który lepiej się spisuje przy parkowaniu i jest prostszy w "odczycie odległości" Dasz radę praktycznie oprzeć się o zderzak bezkolizjnie, a na czujnikach, nichu...chu :-P
Często bywam w RFN, a tam parkowanie zazwyczaj jest sporo ciaśniejsze niż u nas. Z kamerą jest to o niebo wygodniejsze i bezpieczniejsze.

PS:
Mój pierwszy po zamontowaniu filmik: http://drizzitreed.wrzuta.pl/film/6O7aoFo1M06/rearcam2
Szajsung ssie ...
Drizzit

Postprzez TLasky » 22 lut 2015, o 12:11

Drizzit napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie. Nie jest lepiej z czujnikami. Miałem je i zdemontowałem na rzecz kamerki.
Jest mniejsza, nie widać jej i jednak, mimo wszelkich niedomagań nocnych, jest lepsza od czujników.
Czujnik potrafi "nie zauważyć" różnych przeszkód. Kamerka nie :)
Nie traktuję tego jako "fajny gadżet" (mimo, że nim jest) ale jako sprzęt który lepiej się spisuje przy parkowaniu i jest prostszy w "odczycie odległości" Dasz radę praktycznie oprzeć się o zderzak bezkolizjnie, a na czujnikach, nichu...chu :-P
Często bywam w RFN, a tam parkowanie zazwyczaj jest sporo ciaśniejsze niż u nas. Z kamerą jest to o niebo wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Cenna dla mnie opinia :-) jak coś znajdziesz to chętnie poznam Twoją opinię, bo w sumie póki co czujniki były dla mnie wystarczające, ale jeśli można przejść z dobrego w lepsze to czemu nie? :-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81

Postprzez Drizzit » 22 lut 2015, o 12:14

Będę drążył temat lepszej kamerki i jeżeli sobie życzysz, zamieszczę tu info, o ile znajdę :-)
W poprzednim wpisie zamieściłem filmik jak to u mnie wygląda.
PS: Tylko problem w tym, że ja używam kamerki dedykowanej do Hondy. Tzn przetwornik itp jest pewnie ten sam, tyle, że obudowa jest dostosowana do kształtu lampki od oświetlenia rejestracji.
Tak więc zamieszczę info o parametrach" To może być bardziej pomocne.
Szajsung ssie ...
Drizzit

Postprzez xsysiu » 16 mar 2015, o 11:41

Jako że "stara" kamerka odmówiła chęci współpracy poszukałem nowej. Tym razem kupiłem http://www.aliexpress.com/snapshot/6515535478.html?orderId=66042296978913
Jestem pozytywnie zaskoczony jakością szczególnie w nocy. Pomimo tego że parametry nie różnią się zbytnio od innych w tej cenie to dodatkowe diody doświetlające krajobraz przed nią spełniają swoje zadanie. W porównaniu do poprzedniej zasięg w nocy wzrósł do kilku metrów, może nocny obraz nie jest super ostry ale identyfikacja osoby z powiedzmy 2-3m w nocy nie robi problemu. Generalnie należy szukać kamerki z diodami doświetlającymi, parametry często są tylko na papierze.
xsysiu

Następna strona

Powrót do kamery sportowe, rejestratory jazdy, monitoring