• Reklama

Jiayu S3 szkło na aparacie

Jiayu S3 szkło na aparacie

Postprzez Albin » czwartek, 25 czerwca 2015, 18:27

Witam
Wymieniał ktoś szkło aparatu w tym albo innym modelu? Dziś zauważyłem, że jest pęknięte... Z tego co znalazłem na ali to moduł aparatu jest bez szkiełka i nie trzeba całości wymieniać tylko szkło jest jakoś montowane do tylnej obudowy. Orientuje się ktoś czy jest to na wcisk czy jest jakoś klejone? Nie chce na razie rozbierać telefonu zanim szkiełko mi nie dotrze ale z drugiej strony zastanawiam się czy takie szkiełko załatwi sprawę i łatwo będzie je wymienić

http://www.aliexpress.com/item/1pcs-Lot ... 32011.html
Albin
AKTYWNY

Pochwały: 15

Reklama

Re: Jiayu S3 szkło na aparacie

Postprzez ddr » czwartek, 25 czerwca 2015, 18:55

Jakby rozkręcić, podgrzać opalarką lub termoforem to powinno odejść po wyciśnięciu od środka. Bez podgrzewania nie próbuj bo możesz połamać. A potem wklejasz nowe. Nie wiem czy na tych szkiełkach jest klej, ale zwykła taśma dwustronna styknie.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez Albin » czwartek, 25 czerwca 2015, 19:38

I tak jest połamane, mogę je nawet wykruszyć. Bardziej zastanawiam się czy dużym problemem jest włożenie nowego.

No właśnie - wyciśnięcie od środka czy do środka? Bo szczerze mówiąc to mam cichą nadzieję, że wystarczy wepchnąć je do środka i wyjdzie a drugie odwrotnie - wcisnąć jakby na zewnątrz obudowy i zostanie na swoim miejscu. Jakby ta metalowa ramka była jednocześnie ogranicznikiem żeby nie wypadło.
Albin
AKTYWNY

Postprzez ddr » czwartek, 25 czerwca 2015, 19:43

Nie powinno być problemów. Tylko dobrze wyczyść ramkę z kleju przed naklejeniem nowego.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez Albin » czwartek, 25 czerwca 2015, 22:58

Szukam różnych rozwiązań i chyba jest jak mówisz. Szkło wypycha się na zewnątrz i od zewnątrz wkleja. Na razie mam w planach nie ruszać pękniętego szkiełka żeby nie zabrudzić optyki a później spróbuję je wydłubać (szkłem w dół żeby odłamki nie wpadły do środka) i włożyć nowe szkło, może uda się bez rozbierania telefonu :)
Albin
AKTYWNY

Postprzez Albin » wtorek, 14 lipca 2015, 20:04

Poszło szybko i gładko. Obeszło się bez rozkręcania.
Chciałbym z tego miejsca pozdrowić pana Chińczyka za dobry kontakt i podejście do sprawy :) Szkiełko wygląda jak oryginał, wraz z błyszczącą stroną od środka. Link dla potomnych - http://www.aliexpress.com/snapshot/6741 ... 0670338163
Dogadaliśmy się i sprzedał mi dwie szybki za mniejszą cenę, teraz widzę że nawet w ofercie już zmienił. Inni sprzedawcy mieli 1szt za 5.5$ więc chyba się opłaca :)

Dostałem gratis śrubokręcik (kazał się upomnieć po zamówieniu i faktycznie dorzucił ;) ) oraz jakąś taśmę (pisał, że dwustronną). Taśma moim zdaniem wydaje się trochę za mała (jest w kształcie oringa) ale na szczęście nie trzeba jej używać. Po zdjęciu szybki (wypchnięcie do zewnątrz - moja była złamana to po prostu wyciągnąłem po kawałku) został klej po starej i wcisnąłem nową. Jak będzie wypadać pomyślę nad jakimś klejem.
Albin
AKTYWNY

Powrót do Pomoc techniczna