• Reklama

Jiayu S3 Samoczynne odblokowywanie

Jiayu S3 Samoczynne odblokowywanie

Postprzez maggikk » sobota, 13 czerwca 2015, 14:06

Witam,

posiadam Jiayu S3 3GB z softem S3SW 20150213-171816. Problem mam taki, że bardzo często zdarza się, że telefon będąc w kieszeni sam się odblokowywuje. Skutkiem tego są poprzestawiane ikonki w menu rozwijanym, zmiana czasu, włączanie BT, włączanie lokalizacji itp.. Jest to dość denerwujące tym bardziej, że raz zdarzyło się, że tel sam zadzwonił będąc w kieszeni do ostatnio wybieranego numeru.
Wie ktoś jak ten problem rozwiązać?
Dodam, że mam wyłączone wybudzanie podwójnym tapnięciem czy przesuwaniem palca od dołu do góry. Ustawione mam wciśnięcie przycisku fizycznego i przesunięcie palcem po ekranie blokady w celu odblokowanie.
maggikk

Reklama

Re: Jiayu S3 Samoczynne odblokowywanie

Postprzez Venn » sobota, 13 czerwca 2015, 14:13

Najprościej ustawić wzór, a jak jeszcze używasz xposed i gravitybox to jest tam opcja ustawienia zapobiegania przypadkowemu odblokowaniu, która opiera się na działaniu czujnika zbliżeniowego i jeśli ten zadziala to nie da się odblokować ekranu.
Venn
AKTYWNY

Pochwały: 42

Postprzez maggikk » poniedziałek, 15 czerwca 2015, 17:39

Nie używam gravitybox. Ustawiłem odblokowywanie symbolem, zobaczymy czy pomoże bo wydaje mi się, że tu chodzi raczej o co innego :) Telefon odblokowuje się samoczynnie i samoczynnie wchodzi zazwyczaj w te same dość głęboko schowane w menu opcje a nigdy nie zdarzyło się aby uruchomił aplikacje do których skrót mam na wierzchu na pulpicie... Tak, jak by był jakiś skrót do ustawień o którego istnieniu nie wiem i dlatego telefon wchodzi zazwyczaj w te a nie inne opcje.. No nic, na razie ustawiłem wzór. Zobaczymy :)
maggikk

Re: Odp: Jiayu S3 Samoczynne odblokowywanie

Postprzez sudione » poniedziałek, 15 czerwca 2015, 18:37

Niestety mam takie same objawy.:( Telefon się odblokowuje, przeważnie, albo włącza Blutooth i GPS'a, albo wydzwania do ostatniego połączonego kontaktu. Dzieje się to tylko wtedy jak mam go w kieszeni (jest blokada "Przesunięcie palcem"). Chciałbym już zmienić softa na coś nowszego (lepszego), ale widzę, że jest za dużo bugów i przeważnie nie działa NFC, a bez tego żyć nie mogę.;)
P.S. Może zmieni się coś z aktualizacją oficjalnego oprogramowania.
sudione
NewsMan

Pochwały: 12

Postprzez maggikk » wtorek, 23 czerwca 2015, 04:51

Ustawiłem sobie odblokowanie symbolem i problem ustąpił, choć nie jestem z tego rozwiązania zadowolony :/ Też liczę na to, że aktualizacja coś zmieni bo wygląda mi to na jakiś bug, ten telefon nie ma prawa w kieszeni się sam odblokowywać!
maggikk

Postprzez ddr » wtorek, 23 czerwca 2015, 09:41

W miui express jest blokada przypadkowego odblokowania. Jakiś moduł xposed też powinien się znaleźć.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Powrót do Pomoc techniczna