• Reklama

Jiayu S3- problem z baterią i kartą SIM

Jiayu S3- problem z baterią i kartą SIM

Postprzez neverdie1111 » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 12:25

Witam. Kilka dni temu doszedł do mnie telefon Jiayu S3. Mam następujący problem:
-Bateria, nawet kiedy telefon nie jest używany, wyłączone jest wi-fi, gps, włączony jest tryb samolotowy spada bardzo szybko. Zdarza się, że kiedy naładuję się przez noc do 100%, to za 12 godzin totalnie się już rozładuje, pomimo tego, że przez dzień go w ogóle nie używałem. Dodam, że bateria spada tak szybko nawet po wyłączeniu wszystkich aplikacji, a telefon ma cały czas wyłączony ekran. Do tego kilka razy zdarzyło mi się, że przez około 8 godzin bateria naładowała się zaledwie o 50%! Warto dodać, że np. oglądając filmy bateria leci w miare normalnym tempie- 10% na 40min, ale czasem zdarza się tak, że po oglądaniu filmów czy graniu w gry bateria spada o 40% w kilkanaście minut.
Dodam, że bateria spada tak szybko nawet po wyłączeniu wszystkich aplikacji, a telefon ma cały czas wyłączony ekran.
-Telefon nie czyta karty SIM. Po włożeniu do telefonu karty micro SIM z Play'a, nic się nie dzieje. Kiedy próbuję do kogoś zadzwonić, wyskakuje komunikat "Brak karty SIM lub błąd karty SIM w gnieździe 1, 2"
Tak samo było w przypadku karty micro SIM z Orange. Po wejściu w ustawienia, karty nawet się nie pokazują, jakbym w ogóle ich nie włożył. Zasięgu oczywiście też nie ma.(jestem pewien, że kartę wkładam dobrze)
Odkąd telefon przyszedł, nie ruszałem nic w jego sofcie, jedynie zainstalowałem kilkanaście aplikacji. Wiecie może, co jest źródłem problemu?
Z góry dziękuje za pomoc.
neverdie1111

Reklama

Re: Jiayu S3- problem z baterią i kartą SIM

Postprzez ddr » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 12:59

Może to podróbka?
Oryginalny kabel jest kiepski, sprawdź jeszcze z innym.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez neverdie1111 » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 13:50

Czy podróbka- możliwe, ale wątpie, kupowałem z aliexpress za 200 dolarów(wersja z 3GB) i właściwie nie było negatywnych opinii o sprzedawcy.
co do kabla- to raczej nie jego wina, ładowałem czasami przez port USB w komputerze innym kablem i tak samo powoli ładowało, nawet wolniej.
neverdie1111

Postprzez ddr » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 14:04

Można próbować zmienić soft. Soft zawiera modem (przynajmniej te pod qualcomma), więc jeśli to wina błędu w modemie to powinno pomóc.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
ddr
VIP

Postprzez neverdie1111 » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 14:38

Mógłbyś powiedzieć, jak to zrobić, albo podesłać jakiś poradnik? W tym temacie jestem troche zielony.
neverdie1111

Postprzez ddr » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 14:42

ddr
VIP

Postprzez neverdie1111 » piątek, 14 sierpnia 2015, 21:40

Poczytałem trochę o tym sofcie i myślę, że niezbyt chcę instalować softa, który nie jest jeszcze dokończony.
Myślisz, że przeinstalowanie kitkata 4.4.4 mogłoby pomóc?
neverdie1111

Postprzez ddr » piątek, 14 sierpnia 2015, 22:39

Owszem.
ddr
VIP

Powrót do Pomoc techniczna