• Reklama

Jiayu S3 - Długo łapie fixa

Jiayu S3 - Długo łapie fixa

Postprzez smolak » poniedziałek, 20 lipca 2015, 19:54

To mój pierwszy post na forum więc na wstępie witam wszystkich serdecznie.

Parę dni temu zakupiłem Jiayu S3 2gb. Telefonik sprawuje się świetnie jednak mam problem ze złapaniem fixa gps (wbrew wszystkim dobrym opiniom na temat gps w tej słuchawce).
Telefon widzi ok 18-20 satelit.
Na otwartym terenie (nie w aucie) złapie fixa w około 10 sek jedna siła sygnału nie powala.
W samochodzie jak go położę przy szybie złapie fix ale sygnał na tyle słaby ze kilkukrotnie go traci.
W domu brak szans na złapanie fixa - ale nie o to tu chodzi.

Jutro wybieram się do niemiec i w drodze będę testował jak się sprawuje gps - po wszystkim zdam relacje.

Wypróbowałem już programy typu faster gps/fix jednak brak większej róznicy.

Moje pytanie do Was jest takie : czy ktoś może zna dobry sposób na takie bolączki ? Czy można jakoś usprawnić działanie gpsa?
Jeśli tak to bardzo proszę w miarę o łopatologiczne wyjaśnienie ponieważ nie zajmuje się na co dzień telefonami.Jeżeli ominąłem jakieś ważne informacje to sorry. :oops:

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje.

Pozdrawiam
smolak

Reklama

Re: Jiayu S3 - Długo łapie fixa

Postprzez smolak » wtorek, 11 sierpnia 2015, 15:36

Witam ponownie.
Trochę to trwało ale chciałem jeszcze wypróbować GPS w mojej s-3ce w trakcie urlopu.
Cały czas używam map SYGIC. Po pierwszej udanej próbie złapanie fixa ( otwarta przestrzeń) GPS coraz lepiej radził sobie z tym zadaniem - na początku jadąc autem nie potrafił złapać nawet przez ok 10min.
Po zaliczonym jednym dniu jazdy z włączonym GPS zaczął on działać poprawnie jednak pupy nie urywa.
Pomimo korzystania z neta i okreslania pozycji także dzięki sieci komórkowej, GPS potrafi czasami się "zgubić" tj. pomylić nagle kierunek jazdy albo przeskoczyć na droge równoległą. Czasami także zwyczajnie gubi sygnał.
Trasę z Katowic do Niemiec (praktycznie pod samą Francję) pokonałem bez większych problemów za co chwała S3ce. W drodze powrotnej zaskoczyło mnie to że przez ok 20 min GPS nie był w stanie wogóle złapać fixa (teren Niemiec) aż nagle PYK ! mamy fixa i droga powrotna bez zastrzeżeń.
Wakacje w kraju i trasa Kace - Gdynia to raczej żadne wyzwanie jednak i tutaj gps sie spisał.

Reasumując GPS w MOIM egzemplarzu Jajka s3 mógłby działać lepiej, ale lepsze to niż nic...
Pozostaje mi chyba poczekać na pozbawionego bugów lizaka bo przeczytałem kilka pozytywnych wypowiedzi na temat poprawy działania GPS-u.

Pozdrawiam
smolak

Powrót do Pomoc techniczna