• Reklama

jiayu S3 (3GB) czy Zopo ZP999?

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

jiayu S3 (3GB) czy Zopo ZP999?

Postprzez hawryl » 16 mar 2015, o 14:45

Witam! Mam pewien dylemat ... chce sobie kopić swojego pierwszego Chińczyka i w sumie byłem zdecydowany na Jiayu S3 z 3GB ramu ale w toku poszukiwań i przeglądania internetów znalazłem jeszcze drugi telefon, który odpowiada moim oczekiwaniom, a mianowicie Zopo ZP 999. Nie mogę nigdzie znaleźć porównania tych dwóch telefonów... specyfikacja wygląda podobnie, a w zasadzie oprócz różnych procesorów i pojemności baterii przedstawia się praktycznie tak samo. Kwestie wyglądu pozostawiam na drugim planie. Co sądzicie o tych firmach? jak jest z wytrzymałością u jednego i drugiego producenta? jak wygląda kwestia jakości produktu, użytych materiałów, kwestii aktualizacji oprogramowania itp, itd.
Jak sądzicie który z tych dwóch telefonów będzie lepszy?

z góry dziękuje za pomoc w wyborze.
hawryl

Telefon:: blackberry
ROM: bb10.3.1

Reklama

Re: jiayu S3 (3GB) czy Zopo ZP999?

Postprzez HooCairs » 16 mar 2015, o 15:12

Zopo jest dużo, dużo droższy, to przede wszystkim. Jest też zauważalnie grubszy. Procesor jest akurat sporo lepszy u zopo, ale chyba nie na tyle żeby dopłacać ponad 50$. Obie firmy są na tym samym poziomie pod względem solidności. Jeśli chodzi o użyte materiały to przyjemniejszy w dotyku jest s3. Najnowszego androida dostaną pewnie oba. Nakładki systemowe są dosyć podobne, ale spodziewałbym się ogromnej liczby customowych romów dla Jiayu s3, dla Zopo nie.

Cenowo do s3 można porównać Zopo zp920 (choć nadal Zopo trochę droższy), ale myślę że ustępuje Jiayu praktycznie wszystkim. Bardzo fajnym telefonem w tej cenie wydaje się być Meizu m1 note, wydaje, bo nie miałem go osobiście w rękach, ale są użytkownicy tego telefonu tutaj na forum, może warto zapoznać się z ich opiniami.
HooCairs
AKTYWNY

Pochwały: 11
Telefon:: samsung

Postprzez Jacke55 » 16 mar 2015, o 15:16

Sprawdź Gionee E7, cenowo tańszy od Jiayu, wydajnościowo ten sam poziom ale E7 jest na bardzo cenionym Snapdragonie 800, po za tym jak ci się nie spieszy to niedługo wyjdzie Elephone P7000 - podzespoły te co Jiayu, cena podobna albo i tańszy ,a ma więcej bajerów i lepiej wygląda :)
Jacke55
AKTYWNY

Pochwały: 21
Telefon:: opo

Postprzez hawryl » 16 mar 2015, o 16:39

:) wygląd to pojęcie bardzo indywidualne ale faktycznie Elephone całkiem fajnie wyglada:), może kolejny zakup?:)...
Dodam jeszcze, że potrzebuje telefonu z dual sim i to najlepiej żeby przynajmniej jeden slot na sim obsługiwał LTE ( wymóg konieczny)... maizu z tego co widziałem to głównie na jednej karcie są i to bez LTE. Choć trzeba im przyznać, że to bardzo ładne urządzenia.

Generalnie chce kupić telefon jak najszybciej, musze mieć coś do przeglądania internetu i zabawy.
hawryl

Postprzez hawryl » 20 mar 2015, o 15:10

A jeszcze się tak zastanawiam z perspektywy zwykłego użytkownika który z bohaterów tego wątku jest lepszy?
hawryl

Powrót do Porównania telefonów