• Reklama

Jiayu S2 czy G5S?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Jiayu S2 czy G5S?

Postprzez bizkitek » 18 lip 2014, o 23:25

Czy ktoś posiada któryś z wymienionych telefonow?

Bylem dzis w u dystrybutora Jiayu w Wawie i pobawilem się chwile miedzy innymi tymi modelami.
Musze przyznac, ze na zywo robia fajne wrazenie.
Teraz mam spory klopot bo nie wiem na ktory z nich sie zdecydowac...w zasadzie w ciemno brałbym S2 gdyby nie....bateria :/ Nigdzie nie jestem w stanie odszukac informacji na temat tego ja ta bateria 2000 mAh się sprawuje....może ktoś posiada S2 i rzuci pare zdan na ten temat?

Co do G5S to bateria rowniez 2000 mAh ale ma mozliwosc wsadzenia 3000 mAh...niestety wizualnie jest odrobine gorzej niz S2. Jesli ktos moze sie tez na temat G5S wypowiedziec byłbym wdzieczny.

Gdzies wczesniej pisalem o G6...jednak po chwili "zabawy" nim odrzucilem go ze wzgledu na rozmiar.
bizkitek

Telefon:: SGS2

Reklama

Re: Jiayu S2 czy G5S?

Postprzez ddr » 19 lip 2014, o 00:55

Według mnie G5S to jabłkowy odpowiednik G4S, różnią się tylko wyglądem i baterią. Weź pod uwagę że po wsadzeniu baterii 3Ah trzeba założyć inne plecki i opatulić to takim dziwnym case co by telefon nie latał z wypiętym tyłkiem. S2 to chyba przypakowana wersja G5S z ekranem o większej rozdziałce, ale bateria dalej ta sama i chyba ramu ma tylko 1 GB. Poza tym wszystkie jadą na mali 450MP4 który śmierdzi. To telefony stworzone dla mało wymagających użytkowników. No i ten paskudny GPS...
Szukaj na ali lub przez pośredników bo polski dystrybutor nakłada takie marże że hej. Spójrz też na Coolpad F1 czy ZenFone 5. Też Newman K1S wygląda ciekawie, ale mało o nim informacji.

Wysłane z już nie mojego HM 1SW
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez bizkitek » 19 lip 2014, o 08:02

Z tego co mi wiadomo to S2 ma 2GB. Prawde mowiac dla bezpieczenstwa chyba wole Polskiego dystrybutora niz zamawiac z Chin i czekac 2 tygodnie, potem sie zastanawiac czy z clem nie bedzie problemow albo czy paczka nie zaginela :)

Patrzac np. na ZenFone 5 to bateria tam 2110 mAh czy tez bez szału :/

Brałem jeszcze pod uwage G4S oraz G6. G6 ma niby wszystko co trzeba i rozsadna baterie...ale te rozmiary...jakos nie czuje noszenia go w kieszeni :)
bizkitek

Postprzez ddr » 19 lip 2014, o 17:31

Z cłem nie będzie problemu bo na sprzęt elektroniczny do 10 kg (chyba) zwyczajnie nie ma. A jak paczka zaginie to masz zwrot kasy. Sorry, ale według testów ZenFone 5 średnio trzyma tyle co G4S z 3Ah, a ma większy ekran.
Sprawdź też wymiary zenfona bo jest spory i może Ci nie pasować. Jest jeszcze kilka innych marek wartych uwagi.

Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
ddr
VIP

Postprzez Libero » 19 lip 2014, o 17:46

No z cłem nie ma problemu ale pewnie autorowi chodziło o vat który w tym przypadku wynosi 23%.
A co Ty przyrównujesz 8-mio redzeniowca do Atoma?
Wracając do tematu to brał bym S2 lub G5S (zależy co Ci bardziej się spodoba) i darował by se tego ZenFona.
Przy 5" w Zen i 5" w S2 ten pierwszy to cegła :D
Libero
NewsMan

Pochwały: 8
Telefon:: OnePlus One
ROM: CYANOGEM MOD 11S

Postprzez bizkitek » 19 lip 2014, o 21:35

prawde mowiac S2 wyglada....zacnie :) Chociaz G5S tez niczego nie brakuje. Gdyby nie to, że G6 jest taki wielki to bym go wzial a tak mam sporą zagwozdkę. Jedyne co mnie zmusza to zastanowienia to ta nieszczesna bateria...Nikt tu nie ma S2 zeby podzielic sie wrazeniami?
bizkitek

Postprzez ddr » 19 lip 2014, o 21:52

No zen to cegła, mam złe wspomnienia po plastikowych samsungach. S2 nie ma wcdma 900. Pamiętaj że G5S ma 2Ah. Zestaw z bateryjką 3Ah kosztuje coś koło 50$ jeśli dobrze pamiętam.

ddr
VIP

Postprzez bizkitek » 19 lip 2014, o 21:57

nie zalezy mi na wcdma 900 bo nie mam zamiaru korzystac z Aero. Ale zwyklą transmisje danych to mi chyba obsluzy? :)) S2 i G5S maja po 2Ah i to boli...tak wiem o tej bateryjce i pleckach...ogladalem to :)
Jakby mi ktos z uzytkownikow S2 powiedzial, ze 2 dni wytrzyma to bym bral S2 :) G5S ponoc 2 dni potrafi wytrzymac :)
bizkitek

Postprzez Libero » 19 lip 2014, o 22:02

W dziale Jiayu ktoś chwalił się że zakupił S2 ale jak dotąd nie ma żadnej sensownej recenzji/opinij.
Jak coś bież G5S ze zwykłą baterią a jak by była za słaba to zawsze możesz dokupić 3000mAh.
Co do pasma 900Mhz to nie tylko Areo z niego korzysta. W mniejszych aglomeracjach będziesz miał problemy z połączeniami 3G jak i internetem w 3G. 2G normalnie śmiga.
A czy 2 dni wytrzyma? Wszystko zależy od użytkowania.
Libero
NewsMan

Postprzez bizkitek » 19 lip 2014, o 22:14

Wlasnie widzialem ten temat ale ktos...zamilkł :) po otrzymaniu S2 :)
A widzieliscie to?

http://www.jiayupolska.pl/smartfon-jiayu-s2.html

I wpis o wcdma 900?

Wizualnie S2 moim zdaniem bije G5S...cenowo G5S tanszy o pare stówek...
A może pojsc po taniosci i wybrac G4S? Tylko te plastikowe plecki :/
bizkitek

Postprzez ddr » 19 lip 2014, o 22:23

G5S tylnie szkło bardzo ładnie się rysuje. Możesz brać s2, najwyżej będziesz reklamował.

ddr
VIP

Postprzez Libero » 19 lip 2014, o 22:24

Widzę że nie jesteś zdecydowany więc powiem tak. Bież śmiało S2. Mi też strasznie się spodobał lecz niestety nie mam teraz takiej gotówki.
Jak coś Ci się odwidzi zawsze możesz sprzedać. Co do G4S to ma problemy z GPS no i tak jak już wspomniałeś plastykowe plecki.
Bież S2 :-D

Panie UP w G5S z tyłu jest aluminium nie szkło :P
Libero
NewsMan

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?