• Reklama

JIAYU G5S+ nie mylić z JIAYU G5S problem z ROOM i GPS

JIAYU G5S+ nie mylić z JIAYU G5S problem z ROOM i GPS

Postprzez zibi_f » 2 lis 2014, o 21:05

Witam
Zakupiłem niedawno JIAYU G5S+, nie mylić z JIAYU G5S, plusik ma tu zanaczenie, telefon jest fajny, jakość wykonania bardzo przyzwoita i prawie wszystko w nim pracuje prawidłowo.
No właśnie prawie :-(, nie działa GPS. Po za tym podejrzewam, że nie jest to oryginalny produkt JIAYU, ponieważ nie znajduję takiego modelu na stronie producenta i nie współpracują stery ze strony JIAYU - szkoda, że nie sprawdziłem tego wcześniej :-(.
Czy ktoś jest w stanie mi pomóc w temacie i powiedzieć co trzeba zrobić aby uruchomić GPS ???, proszę :-).
Miałem problem z rootem ale to po dwu dniowej walce już mam to za sobą. Wadą jest, że po wykonaniu roota nie działa mi Faster FIX - ciemny ekran po odpaleniu i blokuje telefon. A w Mobileuncle MTK mam nieaktywne okno z danymi EPO functionality - dodam, że podmiana plików EPO nic nie dała, zrobiłem to MT GPS i nic. Strefę wklepałem naszą ale nadal nic z tego :-)
Teoretycznie mógłbym wgrać nowy room, i chciałem to zrobić, ale Odin3 nie ma komunikacji z telefonem :-(, nie wiedzieć czemu ponieważ KINGO ROT go zobaczył i zrobił co trzeba. Nie znalazłem też żadnego rekomendowanego roomu, który może pasować do tego telefonu.
Wielu może powiedzieć, że GPS jest w telefonie zbędny ale ta funkcjonalność dla mnie jest bardzo istotna i ważna ponieważ korzystam z niej prawie codziennie, choćby korzystając z Yanosika. Ci którzy korzystają wiedzą o co chodzi :-).
Stawiam piwo, a nawet duże piwo za pomoc w rozwiązaniu problemu, ponieważ takich jak ja nabitych przez chińczyków jest więcej.
Reasumując są trzy problemy do rozwiązania :
- GPS
- ROOM
- odpowiednie oprogramowanie do wgrania ROOM-u w ten telefon
Pozdrawiam i liczę, że ktoś wykaże się tajemną wiedzą.
ZibiF
zibi_f

Telefon:: 226754918
ROM: G5S+

Reklama

Re: JIAYU G5S+ nie mylić z JIAYU G5S problem z ROOM i GPS

Postprzez existe » 2 lis 2014, o 21:20

zakladajac ze to fake, to najpierw trzeba ustalic, co masz w srodku
nie mozesz szukac niczego do oryginalu, bo prawdopodobnie masz inny procesor / pamiec itp, pytanie czy wogole jest tam gps ?
zacznij moze od instalacji antutuX
i zobacz co on ci wypisze
musisz miec swiadomosc, ze wgrywajac nieodpowiedni rom, telefon ulegnie trwalemu uszkodzeniu - masz te swiadomosc ? bo prawdopodonie bedzie konieczne wgranie czegos na oko

nie prosciej zwrocic telefon ? rozpoczac dispute jakies ? kiedy to kupiles i gdzie podaj linka
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez zibi_f » 2 lis 2014, o 22:29

W odpowiedzi na pytania
nie prosciej zwrocic telefon ?
- dałem się skusić na rekompensatę finansową za ten brak i zgodziłem się, że nie będę rościł pretensji jeśli chodzi o sam GPS
rozpoczac dispute jakies ?
- tak jak najbardziej ponieważ pomoże, nie tylko mi.
kiedy to kupiles i gdzie podaj linka
- 24 września na Aliexpress i czekałem miesiąc na dostawę, link do transakcji :
http://www.aliexpress.com/store/product ... 49524.html
Wyrocznia Antutu powiedziała, że nie jest źle :-), wynik ogólny 16912
- brand JIAYU, model JIAYU G5S+
- Android 4.4.2, procek MTK MT6592 32 bit 8x (600-2000) 2G RAM, grafika HD 1920x1080, kamera - front 8mp, tył 16mp.
mam wsparcie dla :
acceleration sensor, light sensor, proximity sensor.
brak wsparcia dla G-sensor, direction sensor, E-compas, Gyro-sensor.
Aplikacje GPS łączą się z modemem GPS tylko, że modem nie znajduje satelit, chyba że się mylę.
ZibiF
zibi_f

Postprzez ebola1972 » 2 lis 2014, o 23:33

nie znajdziesz ROMu na ten telefon. to fejk do Jajka niepodobny nawet. Antutu pokazuje to co ma pokazać, jakie są prawdziwe podzespoły, tego pewnie nawet sprzedawca nie wie. nie kombinuj z Romami bo będziesz miał podstawkę pod piwo.

wyszło z Nubia z7 mini
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez zibi_f » 2 lis 2014, o 23:52

Mam świadomość że mogę uceglić ścierwo wgrywając room.
Dałem za niego nie wiele ponad 100 dołków więc jeśli jest szansa ponad 51% na usprawnienie dziwadła to jestem gotów podjąć te ryzyko
:lol:
zibi_f

Postprzez wpc » 3 lis 2014, o 00:00

Nie ma takiej szansy,nie wiadomo co w nim siedzi, więc i romu nie znajdziesz, antutu pokazuje bajki, sprawdź jeszcze antutu X , może coś pokaże, ale na wiele bym nie liczył.

Autor postu otrzymał pochwałę
wpc

Pochwały: 10
Telefon:: co popadnie

Postprzez zibi_f » 3 lis 2014, o 00:38

Z Atutu X v.5.1 Benchmark wyszedł lepiej - na 18694, chyba dlatego, że trochę go przeczyściłem ze śmieci po walce z rootem.
Test nic nowego nie wniósł.
Telefon naprawdę jest spoko, nie ma zastrzeżeń po za nie działającym GPS.
Jest szybki robi super zdjęcia, wyświetlacz bardzo dobry - prawdziwe HD, gierki hulają płynnie.
Naprawdę trudno się do czegoś przyczepić. Obudowa aluminiowa a plastik bardzo dobrej jakości.
Wiem co mówię bo poprzednio miałem Samsunga wszystko mającego, który jeszcze działa, ale ma do wymiany wyświetlacz który nie wytrzymał presji upadku z sześciu metrów - dziwię się, że działa po takim przeżyciu.
ZibiF
zibi_f

Postprzez yusuf » 3 lis 2014, o 11:44

Sądzę, że na 51% powodzenia takiej operacji nie możesz liczyć, skoro telefon Ci się podoba, to nic nie rób, tylko korzystaj. O GPS też raczej możesz zapomnieć, w oryginale działa nie najlepiej, a tu może go w ogóle nie być.

Swoją drogą jak można się pokusić na telefon, który jest i lepszy i tańszy od oryginalnego G5s? Taka moja refleksja
yusuf

Pochwały: 3
Telefon:: Jiayu G4s | Monster

Postprzez hellhammer » 3 lis 2014, o 14:05

Po pierwsze jaka niby różnica miedzy 5s a 5s +:D? a no taka że jiayu nie wydało nigdy g5s + wiec to na 100% fake. Wiec nie wiem czemu pokusiłeś o jego zakup. To juz było lepiej kupić okrojoną wersje g5s 1/4 zamiast 2/16. Przynajmniej wszytsko by Ci działało.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez Nibiru » 3 lis 2014, o 14:16

Witam. Taka informacja procek mt6592 w antutu powinien mieć około 32 tyś punktów.
Z tego wynika że masz tam jakiś czterordzeniowiec o maksymalnej częstotliwości 1.5

Biorąc to pod uwagę to 99% reszta parametrów też jest sfałszowana.
Nibiru
AKTYWNY

Pochwały: 20
Telefon:: Nibiru H1
ROM: 4.2.2.

Postprzez yusuf » 3 lis 2014, o 15:32

Ergo, każda ingerencja w soft skończy się przyciskiem do papieru, no ale przynajmniej dobrej jakości (a jakość kosztuje - ponad 100 $)
yusuf

Pochwały: 3
Telefon:: Jiayu G4s | Monster

Postprzez existe » 3 lis 2014, o 16:21

zibi_f napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

bo nie chodzilo o patrzenie w antutu, tylko w wypisana specyfikacje ! procesor, pamiec itp
ale juz ci wyjasnili ze to fake
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Następna strona

Powrót do ROM'y i modyfikacje