• Reklama

JIAYU G5S+ nie mylić z JIAYU G5S problem z ROOM i GPS

Re: JIAYU G5S+ nie mylić z JIAYU G5S problem z ROOM i GPS

Postprzez szymon_rysiu » 3 lis 2014, o 17:17

Posiadam Elephone P6i, który wygląda tak samo :) i GPS nie działa a na oficjalnej stronie Elephone pisze, że winę za to ponosi metalowa ramka telefonu. Na stronie elephone są jakieś sposoby na jego uzdrowienie ale ja próbowałem i nic to nie dawało.
Jiayu G3/Star W450/Elephone P6i/iOcean X8 mini/Meizu M2 Note
szymon_rysiu
AKTYWNY

Pochwały: 35
Telefon:: Jiayu G3

Reklama

Postprzez zibi_f » 3 lis 2014, o 18:45

No i wszystko jasne, jest to jak pisze przedmówca Elephone P6i , stronka do ścierwa :
http://www.elephone.hk/p6i.html
Podane polecenia ze stronki działają bezbłędnie
Engineering mode Test mode: P6i: *#*#3646633#*#* P6i: *#66#*.
Tak na marginesie o mały włos nie uwaliłem telefonu na cegłę.Po dwu godzinnej walce przywrócony do życia.
Wszystkie poprzednie posty z uwagami przyjmuję z pokorą, jest w nich dużo racji.
Dałem się zwieść taniej reklamie i obietnicami bez pokrycia
Pozdrawiam Wszystkich ciepło i oczekuję, że może ktoś wpadnie jednak na pomysł jak usprawnić to coś :-(
Miłego dzionka.
ZibiF
zibi_f

Telefon:: 226754918
ROM: G5S+

Postprzez szymon_rysiu » 3 lis 2014, o 23:42

zibi_f napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wypraszam sobie moja zona uzywa i nie narzeka na niego. A ty za 100$ bys chcial mercedesa? Z tym gps ci sie udalo czy nie bo tak dziwnje napisales ze nie za bardzo rozumiem.
Jiayu G3/Star W450/Elephone P6i/iOcean X8 mini/Meizu M2 Note
szymon_rysiu
AKTYWNY

Pochwały: 35
Telefon:: Jiayu G3

Postprzez zibi_f » 5 lis 2014, o 00:20

Nie przeczę, telefon w miarę ładny i nie ma się czego wstydzić zwłaszcza, że większość myli go z iFonem 6 :-) za jedyne 110$, próżność ludzka nie zna granic, choć mi nie chodziło o próżność tylko o dobry tani sprzęt, którego nie szkoda będzie złachać a będzie spełniał oczekiwania funkcjonalności.
Niestety zamiast MT6592 i 8x2000MHz mam MT6582 i 4x1300MHz, choć Atutu pokazuje coś innego :-(, nie źle to Chińczycy skręcili.
Na razie nie udało mi się uruchomić GPS-a i wszystkie sposoby na które się natknąłem w sieci nie pomogły.
Obawiam się, że tak jak przekręcili Atutu że pokazuje coś innego, przekręt jest zrobiony z GPS.
Soft pokazuje, że sprzętowo moduł GPS jest, ale fizycznie prawdopodobnie go nie ma, uważam tak ponieważ nie mogę dobić się do plików EPO, a wgrywanie pliku gps.conf. z polskimi nastawami niczego nie zmienia a na dodatek przy nadawaniu uprawnień dla pliku, jest komunikat, że plik tylko do odczytu i niczego nie wnosi w systemie.
W apce LEM jak i pozostałych podobnych są nie aktywne okna związane z EPO, mimo że pliki w systemie istnieją.
To by było na tyle, mam tani i nie do końca sprawny fajny substytut smartfona lub drogi przycisk do papieru ale ładny :-).
Pozdrawiam.
ZibiF.
zibi_f

Postprzez hellhammer » 5 lis 2014, o 10:10

zibi_f napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak to jest jak sie jest skąpym, i szkoda dołożyć pare $ do oryginału. To nie wina chinczyków, a Twoja, że sie połasiłeś na taki sprzęt, tym bardziej, że wszyscy wiedzą przynajmniej na tym forum, że jak z chin to tylko oryginał jakiś chinsiej marki a nie podróbki. Jiayu nie ma takiego modelu w swojej ofercie to raz, a 2 że cena o wile niższa niż na pozostalych aukcjach.
Ale jak to sie mawia skąpy 2 razy wyda :D Kupi niby taniej a potem biadoli. Dla mnie durnota ludzka nie zna granic. Możesz sobie tam kombinować ile wlezie a i tak nic z tym szajsem nic nie zrobisz. co z tego ze ładny :D? to kupujesz dla wygladu czy uzytecnzoswci :D?rece opadaja.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez zibi_f » 5 lis 2014, o 11:03

Panie hellhammer, jak byś się skupił i przeczytał tytuł tematu i kilka pierwszych postów to być może nie pisał byś tych głupot, a tak to takie opowieści marnej treści, które nic nie wnoszą do tematu po za próbą dokuczenia komuś możesz wylewać do swojej mamusi płacząc wieczorami do poduszki a nie na tym forum.
Czytaj najpierw ze zrozumieniem i wypowiadaj się na temat a niegrzeczne uwagi zachowaj dla siebie i swoich bliski którym współczuję.
Zegnam ozięble ciebie i tobie podobnych osobników a zapraszam do merytorycznej dyskusji tylko techniczne osoby znające się na rzeczy i wypowiadające się na temat w dyskusji którą założyłem.
ZibiF
zibi_f

Postprzez zibi_f » 5 lis 2014, o 11:19

Dla zainteresowanych nabywców IJUA G5S+, które podszywa się pod markę IJAU.
W telefonie po odblokowaniu uzyskałem prawdziwe dane co w nim tak naprawdę jest.
Poniżej najistotniejsze dane z raportu, jeśli kogoś interesują pełne mogę wysłać na e-mail.
Tak na marginesie odbiornik GPS jest, więc powalczę jeszcze z tym tematem i jak tylko coś będę wiedział dam znać

JIAYU JY G5S+
System (Android 4.4.2)
Model JY-G5S+
Brand JIAYU
Android Version 4.4.2 (Kit Kat)
API Level 19
Build ID KOT49H
Fingerprint alps/cenon82_wet_kk/cenon82_wet_kk:4.4.2/KOT49H/1408456553:user/test-keys

Display (960x540)
Size 960x540
Refresh Rate 59,26 Hz
Default Orientation Portrait
Physical Size 4,59" (11,66 cm)
Logical Size Normal
Density 240 dpi (High)
Pixels Per Inch X: 240; Y: 240

Processor (ARMv7)
Processor ARMv7 Processor rev 3 (v7l)
Cores 8
Max Frequency 1300 Mhz
Instruction Sets armeabi-v7a, armeabi
SIMD Instructions NEON

Memory (1914 MB)
System RAM 1914 MB

Back Camera (16 megapixel)
Max Picture Size 5328x3008
Zoom 4x
Autofocus Supported (Continuous)
Orientation 90°

Front Camera (8 megapixel)
Max Picture Size 3776x2128
Zoom 4x
Autofocus Supported (Continuous)
Orientation 270°
zibi_f

Postprzez hellhammer » 5 lis 2014, o 12:42

Jestes zalosny :D polasiles sie na podrobke jiayu ktora kosztuje w zaleznosci od modelu 400-700zł taniej niż oryginal i wylewasz teraz tutaj zale :D?
Pozatym wczesniej pisales ze telefon ma 4 rdzenie 1,3 teraz nagle piszesz ze ma 8 rdzeni :D Wez sie ogranij człowikue.
POZATYM JEST TO DZIAL JIAYU nie jakis tanich glupich podrobek tej marki. temat powinien poleciec do kosza... Nikt nie jest zainteresowany Twoimi poczynaniami z tym g... :D
Pozatym co to jest room :D? co ma wspolnego jiayu z pokojem :D? taki z Ciebie szpec ze nawet nie wiesz czy antutu pokazuje prawde czy nie :D
Ostatnio edytowano 5 lis 2014, o 12:50 przez hellhammer, łącznie edytowano 2 razy
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez wpc » 5 lis 2014, o 12:44

Jeżeli odbiornik GPS jest i apki się z nim łączą to może lipna antena?
Spróbuj zrobić drutmoda na antenę, gdzieś nawet u nas na forum widziałem zdjęcia.
Masz trochę fotek z googla:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
wpc

Pochwały: 10
Telefon:: co popadnie

Postprzez zibi_f » 5 lis 2014, o 15:59

OK, dzięki sprawdzę i dam znać.
Pozdrawiam.
ZibiF
zibi_f

Poprzednia strona