• Reklama

Jiayu G4S vs. Huawei Honor 3C

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Jiayu G4S vs. Huawei Honor 3C

Postprzez Ratriczek » wtorek, 29 lipca 2014, 01:22

Witam,

Zastanawiam się nad tymi dwoma telefonami. Chcę żeby działało Aero, było GG, GPS dość szybko łapał fixa.
Mój budżet to ~200$

G4S:
+ma GG
+duża bateria 3000mAh
+2 GB RAM, 16 GB ROM

-GPS nie zawsze łapie fixa lub trwa to długo.

Honor 3C:
+2 GB RAM, 8 GB ROM
+ dokładny GPS

-brak GG
-mniejsza bateria.

I teraz moje pytania:
1. Czy jest różnica w baterii 3000mAh Li-Ion, a 2300mAh Li-Po?
2. Ekran w G4S jest IPS, a w H3C LTPS. Jest widoczna różnica w ostrości kolorów, jasności?
3. Czy możecie polecić może coś innge również godnego polecenia na moje wymagania?

Generalnie byłem za G4S, ale za dużo się naczytałem na tym forum o tym, że ten telefon bardzo długo łapie fixa lub nawet wcale. Niektórym się udawało to naprawić, a innym nie. Kupując ten telefon nie chciałbym być w tej drugiej połowie.
Ratriczek

Reklama

Re: Jiayu G4S vs. Huawei Honor 3C

Postprzez zawel » wtorek, 29 lipca 2014, 11:51

Ratriczek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No jest i na pewno w G4S będzie lepiej ale Honor ma nieźle optymalizowane ROMy i długo trzyma na swojej baterii.
Ratriczek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ekran w H3C jest b. porządny i można do niego kupić dodatkową szybę ochronną (ja tak zrobiłem).

Jeżeli GPS jest dla Ciebie priorytetem to tylko H3C z tych dwóch. W jiayu generalnie jest z tym słabo. Jeżeli potrzebujesz mocy to pomyśl o Coolpadzie F1. Najgorzej jeżeli priorytetem jest bateria :D
zawel
AKTYWNY

Pochwały: 18

Postprzez Ratriczek » wtorek, 29 lipca 2014, 12:50

Generalnie piorytetem jest GPS i bateria :D, ale chyba jednak zdecyduję się na tego Honora.
@zawel Widzę, że też go masz, możesz mi powiedzieć ile czasu trzyma ci bateria przy normalnej aktywności. I jak nazywa się ta szyba ochronna, po prostu protective glass, czy jakiejś firmy. Widzę, że 3mk też ma folie na ten telefon. Co wg. ciebie byłoby lepsze 3mk Rock, czy taka szyba?
Dzięki za pomoc.
Ratriczek

Postprzez zawel » wtorek, 29 lipca 2014, 15:38

To za leży co to jest normalna aktywność :D. Mnie trzyma długo ale mam wyłączone WiFi i w nic nie gram. Jak raz gdzieś wyjechałem i w zasadzie nie używałem telefonu to dociągnąłem do 4 dni :mrgreen:

honor 3c glass, moja była akurat nilkina - bardzo porządna: http://goo.gl/uT1XU1. Myślę że to bez różnicy czy ta szyba czy twarda folia, chodzi tylko o to żeby coś wzięło na siebie część uderzenia w razie upadku.
zawel
AKTYWNY

Pochwały: 18

Postprzez hellhammer » środa, 30 lipca 2014, 08:43

PRzeciez folie/ochronne szybki mozna kupic lub dostac w gicie do tego i do tego wiec co to za roznica?
Na Twoim miejscu zastnawialbym sie nad honor a nad g5s. Ja osobiscie wybralem dla siostry g5s
hellhammer
VIP

Pochwały: 25

Powrót do Jaki telefon kupić ?