• Reklama

Jiayu G4S - recenzja

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Jiayu G4S - recenzja

Postprzez eju977 » środa, 21 maja 2014, 17:04

Obrazek
Obrazek
Recenzja Jiayu G4S zapraszam do lektury.
WSTĘP
Właśnie dotarł do mnie ten oto smartfon. Więc podzielę się z Wami pierwszymi wrażeniami.
Cena waha się od 180 do 210$ +VAT w zależności od ilości dodatków lub koloru urządzenia.
Więcej w dalszej części recenzji.

DANE TECHNICZNE
Wymiary telefonu: 135 x 63 x 10 mm
System operacyjny: Android 4.2.2
Procesor: MTK MT6592 Octa Core o taktowaniu 1.7 GHz - Cortex A7
Układ Graficzny: Mali-450 MP4 700MHz - czterordzeniowy
Pamięć RAM: 2GB
Ekran: 4.7" Retina 1280x720
Kamera: 13 mpix - tył, 3 mpix - przód
Bateria: 3000mAh
Waga: 150g
Wbudowana pamięć: 16GB
Obsługa dual SIM, kart microSD do 64GB

SYSTEM
Telefon mam za krótko by wypowiadać się o działaniu androida. Po jednym dniu użytkowania mam zainstalowane już około 100 aplikacji tych mniej lub bardziej potrzebnych, mimo to wszystko nadal działa płynnie nie zawiesza się. Na androida zainstalowana jest nakładka Jiayu, która wyglądem przypomina mi trochę MIUI szczególnie po zmianie motywu (do wyboru jest ich pięć). Po za tym system nie różni się znacząco od innych telefonów z nim. Aktualnie korzystam z Holo Launchera, która pozwala na większą personalizacje aniżeli domyślny program startowy.
Nad ekranem znajduje się głośnik rozmów, czujniki światła, zbliżenia oraz 3 megapikselowa kamera do wideorozmów. Pod ekranem umieszczone są trzy fizyczno-dotykowe przyciski funkcyjne.

EKRAN
Przy rozdzielczości HD i przekątnej ekranu 4.7" wszystko jest bardzo czytelne krawędzie są ostre, brak w nich postrzępionych boków nie widać również pikseli. Producent reklamuje również, że matryca to Retina znana z produktów Apple, co według moich obserwacji mogę potwierdzić, ponieważ na słońcu wyświetlacz nie traci na czytelności i jest praktycznie tak samo jak w cieniu. Dodatkowo porównywałem wyświetlacze z iPhonem 5S, kąty widzenia, nasycenie kolorów były bardzo podobne więc powiedzmy, że na prawdę jest tam Retina ;).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
WYDAJNOŚĆ
W najpopularniejszym benchmarku Antutu Jiayu G4S osiąga wynik około 27tyś punktów co jak na cenę tego telefonu jest bardzo dobrym wynikiem. Co ciekawe kolejne testy wypadają gorzej i utrzymują się w granicach 25tyś punktów.Obrazek
Bardziej wymagające aplikacje gry i aplikacje działają bez problemu, więc osoby lubiące grać na Androidzie będą zadowolone.

APARAT/KAMERA
Jakość zdjęć/filmów pozostawiam waszej ocenie.

Nagranie wideo:

Galeria zdjęć:
http://imgur.com/a/F45uH

GPS
Nawigacja GPS to główny minus większoście telefonów z Mediatekiem. Czasem łapie fixa w kilkasekund a innym razem można czekać w nieskończoność. Być może pomogą na to aplikacje polepszające wyszukiwanie sygnału.
BATERIA

Telefon odłączyłem od ładowarki o 7 rano teraz (15:44) bateria wskazuje 63%, był on przez ten czas dość intensywnie używany bo nadal instaluje aplikacje, gram, przeglądam Internet (wszystko na maksymalnej jasności ekranu). Na razie jest za wcześnie by oceniać baterie, ale gdyby utrzymało się tak jak jest to teraz przez długi czas byłbym bardzo zadowolony.

JAKOŚĆ DŹWIĘKU NA SŁUCHAWKACH
Jak na razie testowałem jakość dźwięku na słuchawkach Panasonic DJS400 i odtwarzaczu Poweramp. Nie było źle, ale dopiero po ustawieniu korektora dźwięk się poprawił lecz nadal mnie nie zadowalał. Przeglądając ustawienia telefonu odkryłem taką opcje, która znacząco poprawia jakość dźwięku (BesAudEnh):
Obrazek

KRÓTKIE PODSUMOWANIE

Z telefonu jestem bardzo zadowolony. Jest znacząca różnica w ilości pikseli na cal w porównaniu z moim poprzednim telefonem Lenovo A850, choć u niego też nie mogłem się do czego przyczepić. Wyświetlany obraz jest ostry, wydajność całkiem spora, zdjęcia mają dobrą jakość oraz bateria wytrzymuje całkiem długo. Choć mógłby on mieć to 0.3 cala więcej.

Autor postu otrzymał pochwałę
Obrazek
eju977

Pochwały: 3

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Jiayu G4S - recenzja

Postprzez fusse » czwartek, 22 maja 2014, 18:23

dzieki za recenzje! czy mogłbym Cie poprosic i wiecej zdjec wykonany tym fonem, zdjecia kraojbrazu, zdjecia z miasta w dzien i w nocy, dzieki z góry. chce kupic cos nowego i zalezy mi na dobrym aparacie. dzieki z góry!
fusse

Pochwały: 7

Postprzez eju977 » czwartek, 22 maja 2014, 18:42

postaram się zrobić więcej fotek i dorzuce je do galerii, ogólnie postaram się z czasem dopisać nowe spostrzeżenia ;)
Obrazek
eju977

Postprzez eju977 » czwartek, 22 maja 2014, 19:16

https://www.dropbox.com/sh/68b3oic3bzqh ... U-9R50piBa
kilka zdjęć, właśnie wrzucam na YouTube dwa filmy w 720p i zaraz idę nagrać podobne w 1080p

Filmy 720p

https://www.youtube.com/watch?v=xgYcV39wGoU
Filmy 1080p
https://www.youtube.com/watch?v=oQvqawa8qZg

Autor postu otrzymał pochwałę
Obrazek
eju977

Postprzez maniek669 » czwartek, 22 maja 2014, 22:04

nie wiem jak oceniasz aparat, ja się nie znam, ale chyba jak na telefon komórkowy to super?

ps. zajebisty żółwik :)
maniek669

Pochwały: 4

Postprzez eju977 » czwartek, 22 maja 2014, 22:16

Dzięki ;) Jak na razie zdjęcia robiłem tylko takie z bliska jutro zrobie kilka jakichś widoków czy coś ;) Bo te z bliska wychodzą jak dla mnie świetne autofocus dobrze łapie ostrość.
Obrazek
eju977

Postprzez existe » czwartek, 22 maja 2014, 22:23

no chcialem cos po swojemu opieprzyc - he he - ale - szacun
filmik pokazuje ze ma aparat spore mozliwosci
a operator cierpliwosc :-)
existe
existe
VIP

Pochwały: 50

Postprzez maniek669 » czwartek, 22 maja 2014, 22:25

mam nadzieję, że w 4gc jest ta sama kamera, bo dziś po nieprzyjemnych przejściach z 3gc, zafundowałem sobie 4gc :)
maniek669

Pochwały: 4

Postprzez eju977 » czwartek, 22 maja 2014, 22:48

existe napisał(a):no chcialem cos po swojemu opieprzyc - he he - ale - szacun
filmik pokazuje ze ma aparat spore mozliwosci
a operator cierpliwosc :-)

Haha, można by usnąć nagrywając takiego żółwia, ale od 0:30s zaczyna się akcja żółw przyspiesza.

Jutro nagram jeszcze film z nad wody i zrobie kilka zdjęć.

@maniek669 powinien być ten sam, bo ten w G4S jest bardzo podobny do tego z G4, więc w G4C też powinien być ten sam albo podobny.
Obrazek
eju977

Postprzez MrBambas » piątek, 30 maja 2014, 01:30

a co z tym gps? czy używasz endomondo? I czy meditek ma zamiar zaaktualizować jakoś swoje oprogramowanie żeby gps lepiej działał?
MrBambas

Postprzez botix » piątek, 30 maja 2014, 02:44

Nie mediatek tylko jiayu, na innych działa, mógłby ktoś sprawdzić i przejść się z endomondo, lub na rowerze
botix

Postprzez fistaszka » sobota, 31 maja 2014, 00:18

a zmieniales juz roma? czy na oryginalnym dziala bez zbytnich problemow? oczytalam sie o problemach z apkami typu facebook chrome, no i problemem z rozpoznawaniem id rozmowcy i nadawcy smsow- z tych powodow zastanawiam sie czy warto kupowac, czy jednak da sie je przezwyciezyc/ wcale nie ma tak zle na tym sofcie?
fistaszka

Następna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin