• Reklama

[ANKIETA] Jiayu G4S - jakość GPS - jak to jest z tym GPSem?

Re: [ANKIETA] Jiayu G4S - jakość GPS - jak to jest z tym GPS

Postprzez mortimer » 17 mar 2015, o 10:32

Ja dam 4 - apki i rozwiązanie opisałem już wcześniej w wątku o gpsie w jiayu. U mnie zadziałało, polecam lekturę.
mortimer
AKTYWNY

Pochwały: 96

Reklama

Postprzez bkvit » 17 mar 2015, o 18:48

A co powiecie na to. Endomondo wyszukuje sygnal gps tylko wtedy jak ekran jest wygaszony/wyłączony. Po włączeniu wyświetlacza sygnal zanika. To samo z mtk tools. Podczas włączania wyświetlacza widać, że sygnał automatycznie maleje. Czy ktoś potrafi to wytłumaczyć??? Dziś testowane.
bkvit

Postprzez Venn » 17 mar 2015, o 19:04

Trzymasz telefon nie tak jak trzeba? (a'la Steve Jobs i zasięg któregoś śmajfona ;D)
Venn
AKTYWNY

Pochwały: 42

Postprzez Funaki » 17 mar 2015, o 23:38

Witam,
Małe podsumowanie po tych kilku odpowiedziach:
1 ..
2 ...
3
4 .
5 .
6
(chyba nie muszę pisać, że ilość kropek to liczba głosów?:P)
Brane odpowiedzi jedynie z konkretnie zadeklarowaną odpowiedzią.
LUŹNE WNIOSKI - Telefon nie jest stworzony jako przewodnik podróży, tudzież "motywator" do endomondo, tudzież kompan do chwalenia się na fejsie z kolejnych przebytych km (blee).
Na tą chwilę ponad 70% szans na trafienie na "telefon bez GPSa". Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Liczę na kontynuację tematu, aż do być może rozwiązania tego problemu jakimś chińskim cudem.

@Venn - dzieki za teścik :)
@mortimer - graty że działa u Ciebie ;) jakbym miał gwarancję że zadziała u mnie, telefon już byłby mój:)

pozdr
Funaki

Postprzez bkvit » 18 mar 2015, o 01:22

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czekaj, czekaj ale to ja kupiłem od mortimera jiayu g4s - bardzo dobry sprzedawca. Chyba, że wspomniał o innym egzemplarzu lub za szybko kupiłem i nie miał okazji przetestować go w 100%. Może żyjemy pod innym niebem
bkvit

Postprzez mortimer » 18 mar 2015, o 10:33

Jeden egzemplarz drugiemu nie równy - taki jiayu urok. Były w niektórych problemy z gpsem i były różne na to lekarstwa i zaklęcia. Nie zawsze widać działały. Ale ponownie do wątku odsyłam, warto sprawdzić różne opcje zanim telefon przekreślimy zupełnie.
mortimer
AKTYWNY

Pochwały: 96

Postprzez bkvit » 18 mar 2015, o 21:44

Tak zachowuje się endomondo bez żadnych wspomagaczy działających w tle http://1drv.ms/1ByPBuf. YGPS włączony w czasie jazdy tylko po to, aby sprawdzić jaki jest zasięg. Dziś był precyzyjny i nie gubił pozycji. Dam 4 bo musiałem ściągnąć nowe pliki epo oraz zmienic gps config.
bkvit

Postprzez elromano » 25 mar 2015, o 23:59

3
Daje rade ( od 15s do 10 minut), ale musi być przyklejony na szybie.
Ogólnie to bym już go nie kupił.
COOLICOOL- gwarancja braku gwarancji
elromano

Pochwały: 2

Postprzez NikodemJ » 26 mar 2015, o 02:05

1)
GPS to praktycznie jedyna poważna wada tego telefonu. W górach przy bezchmurnej pogodzie złapał fixa w 30 sekund ale pokazywał, że jestem jakieś 400m dalej. Przeważnie jednak nie udawało się złapać fixa, a jak już to przy nawigacji lokalizacja sobie skakała o kilkaset metrów w różne strony. :)
HTC Desire HD -> Lenovo A820 -> Xiaomi Hongmi -> Jiayu G4S -> OnePlus One -> Xiaomi Mi5S Plus
NikodemJ

Pochwały: 2

Postprzez Gravis » 26 mar 2015, o 10:03

Wszyscy, którzy używają GPS i zmienili G4S na coś z procesorem SnapDragona będą zdania, że już by tego telefonu nie kupili ;)
Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade RedBull
Gravis
VIP

Pochwały: 27

Postprzez caro86wlkp » 29 mar 2015, o 20:56

g4s jest jak kobieta. często lubi strzelić focha. u mnie pierwsze włączenie szukał satelit długo, następne szybko. ale co z tego jak włączam nawigacje 500km dalej a on znowu szuka długo. co ciekawe podczas drogi raz że ma 10 razy większy problem znaleźć satelity, dwa, jak już je znajdzie to potrafi je zgubić, trzy czasem pokazuje że jestem 400m obok autostrady kiedy nią jadę.
w sumie to podczas nawigacji przez max 20% czasu działa właściwie. przez 10% zgubiło sygnał po poprawnym znalezieniu, a reszta to idzie ślad gdzieś obok.
dostałem od polskiego serwisu instrukcje jak zrobić roota i poprawić gps ale nic to nie dało
caro86wlkp

Postprzez Yorko » 2 kwi 2015, o 00:34

Mam egzemplarz od Venna, ale nie potrafi złapać fixa :D Bez 3G wykrywa 0 satelit (zarówno na A 4.2 oraz 4.4).
Yorko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja o telefonach JiaYu