• Reklama

Jiayu G4S, czy Xiaomi Redmi Note?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Jiayu G4S, czy Xiaomi Redmi Note?

Postprzez Karmel123 » 11 lip 2014, o 15:26

Witam, od kilku tygodni zastanawiam się nad jakimś chińczykiem i początkowo wybór padł na Jiayu G4S, ale teraz znowu Redmi Note namieszał mi trochę w głowie. Jak się sprawują te dwa telefony, który z nich jest lepszy? Teraz też pada kwestia rozmiaru, bo nie ukrywam, że 5.5 cala w Redmi bardziej by mi odpowiadało ze względu na to że często będzie używany do gier. Taka bestia zmieści się w kieszeni? Bo nie miałem nigdy do czynienia z telefonami tej wielkości.
Karmel123

Telefon:: Sony

Reklama

Re: Jiayu G4S, czy Xiaomi Redmi Note?

Postprzez mrergie » 11 lip 2014, o 15:34

Pytanie powinno raczej dotyczyć nie konkretnego modelu a raczej różnicy między 4,7" a 5,5"
Oba telefony mają bardzo podobne możliwości i są podobnej jakości (aczkolwiek Xiaomi jednak nieco lepszej). Większy smartfon to większa wygoda użytkowania ale mniejszy komfort przenoszenia/przekładania/rozmawiania.

5,5" to już jest niemało. Zależy jak duże (lub jak małe) masz dłonie i jakich rozmiarów nosisz spodnie, bo te 5,5" to już wielkość przy której może pojawić się problem z brakiem miejsca w kieszeniach :-)
Najlepiej idź do jakiegoś sklepu z elektroniką i wymacaj telefony o wielkości około 5,5" i te z 4,5-5". Niektórzy odmierzają na kartonie wielkości telefonu i wycinają odpowiedni fragment po czym sprawdzają jak im to leży w rękach i czy zmieści się w kieszeni :-)

Autor postu otrzymał pochwałę
Ostatnio edytowano 11 lip 2014, o 17:14 przez mrergie, łącznie edytowano 1 raz
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez alukard88 » 11 lip 2014, o 16:24

Polecam jak przedmówca rozwiązanie z kartonikiem, sam tak zrobiłem i po kilku przymiarkach zrezygnowałem z zenfone 6 na redmi note... Nic nie kosztuje a daje pogląd na to czego się spodziewac.

alukard88

Pochwały: 5
Telefon:: Desire Z

Postprzez irbis9 » 11 lip 2014, o 16:27

U mnie większy note lepiej leży w kieszeni niż neo n003, jest cieńszy.

irbis9

Pochwały: 8
Telefon:: xperia p

Postprzez Karmel123 » 12 lip 2014, o 14:09

Dziękuję za rady, zrobiłem tak jak mówiliście - odmierzyłem linijką wymiary Redmi Note'a i wyciąłem z kartki, sprawdzałem też jakieś 5,5 calowe HTC w sklepie. No i generalnie nie jest tak źle jak się spodziewałem, dłonie mam dosyć duże więc korzysta mi się z tego całkiem wygodnie, do kieszeni też się mieści. Teraz o ile portfel pozwoli chyba jednak zdecyduje się na tego Redmi Note'a. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Karmel123

Telefon:: Sony

Postprzez przemek279 » 12 lip 2014, o 23:17

A nie myślałeś czasami o Asus'ie Zenfone 5 lub 6?
przemek279

Pochwały: 1
Telefon:: Asus Zenfone 5 2/16

Powrót do Jaki telefon kupić ?