• Reklama

[MINI RECENZJA] JIAYU G4 - Pierwsze wrażenia !!!!!!

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

[MINI RECENZJA] JIAYU G4 - Pierwsze wrażenia !!!!!!

Postprzez Antiax » sobota, 8 czerwca 2013, 14:34

Witam was forumowicze :) Od piątku jestem w posiadaniu [dobrego/złego - werdykt na końcu] Jiayu G4. Przedstawię w kilku punktach moje najważniejsze spostrzeżenia. Telefon zakupiłem za kwotę 220 dolarów od tego sprzedawcy:[hide] http://www.aliexpress.com/store/product ... 07966.html [/hide](kwota niska, gdyż zamówiłem przed wprowadzeniem do sprzedaży).

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA
W pudełku znajdowały się:
- telefon
- ładowarka
- instrukcja obsługi
- bateria
- kabel usb
I to byłoby na tyle, ładowarka nie sygnowana logo Jiayu, chyba nie produkują swoich ładowarek. Ładowarka jak ładowarka, ważne, że ładuje, bez specjalnego designu.
A reszta zawartości to chyba wszystkim znane przedmioty :)

OPIS TELEFONU

1. CPU + GPU - G4 jest wyposażony w wszystkim dobrze znany MTK6589 o taktowaniu 1.2 GHz. W antutu, które było już zainstalowane, mój telefon osiąga 13 623, co jest chyba dobrym wynikiem :) Ogólnie telefon jest bardzo szybki, zdarzyło mu się lekkie przycięcie po nakręceniu filmu -przy odtwarzaniu go, ale to błąd odtwarzacza, teraz już jest wszystko okej :) Jeszcze nie ograłem wszystkich dobrych gier, to mój drugi telefon z Androidem, więc nie znam się za bardzo na grach, ale zdążyłem zagrać w Modern Combat 3 (wszystko bardzo płynnie, a ta gra ma bardzo dobrą grafikę) i Real Racing 3 takie samo wrażenie jak przy Modern Combat 3 czyli bardzo płynnie, miałem SGS II i np. w Modern Combat 3 zdarzały mi się lekkie przycięcia.

2. Wyświetlacz !!
Jest to jedna z najmocniejszych stron tego telefonu, ekran jest po prostu piękny !! Miałem wcześniej SGS II (Super Amoled) i Jiayu naprawdę się postarało, bo ja akurat jestem zwolennikiem Super Amoleda, dlatego też zachwycił mnie wyświetlacz, który jest na takim poziomie jakby to był Amoled tylko z większą rozdzielczością, już z daleka widać różnice między moim Jiayu G4, a brata SGS Advance. Moim zdaniem wpakowanie rozdzielczości HD do 4,7" to bardzo dobry pomysł (mniejsze zużycie prądu, większa wydajność, a różnicy między HD a Full HD nie widać - moim zdaniem). Internet przegląda się bardzo dobrze, choć G4 troszkę wolniej otwiera strony niż wcześniej SGS II - mowa o WiFi.

3. Softwareee i RAM/ROM

Jest zainstalowany Android 4.2.1 z nakładką od Jiayu... która mi osobiście się nie podoba. Moim zdaniem wykorzystanie pamięci RAM jest za duże przy tym stockowym romie, dlatego też będąc zielony w sprawach, poszukałem custom rom-a i o to śmigam na takim: http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g4/ jest on bazowany na oficjalnym jaki miałem wcześniej, ale jest poprawiony ! Po pierwszych godzinach używania stockowego rom-a przy przeglądaniu internetu czy włączonym aparcie, wykorzystanie ramu było na poziomie 800/972 co było dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Teraz prezentuje się to na poziomie 550(+/-)/972 co już jest znaczącą róznicą. Pamięci wbudowanej jest bardzo mało, bo do użytku dostajemy tylko niecałe 1,2 GB - ale już planuje dokupić kartę pamięci i przerobić ją na pamięć wewnętrzną.

4. Aparatty

Aparat jest moim zdaniem doskonały w tym telefonie, robi takie zdjęcie jakich by się nie powstydził nie jeden aparat fotograficzny !! Niedługo edytuje post i wrzucę próbki. Przedni już nie tak dobry, ale nadal pokazuje klasę - ma 3MP, choć mój SGS II przy 2MP robił lepsze zdjęcia ;p

ZDJĘCIA !!!
http://imgur.com/xUkSAwk

http://imgur.com/q9pzaJi

5. Sieci GSM
Telefon obsługuje 2 karty SIM ( 2G GSM 800/850/1800/1900MHz
3G:WCDMA/HSUPA 850,/2100MHz). Nie korzystam z Aero2, ale raczej nie będzie działać.

6. WiFi/Bluetooth
WiFi jest dość szybkie, ale nie tak szybkie jak w moim poprzednim telefonie o czym pisałem wyżej. Ale w domu da się normalnie przeglądać strony szybko, na dworze chwilę łapie zasięg, ale potem już jest dobrze. Bluetooth jest wwwwwwwwolnyyyyyyyy, w porównaniu do SGS II wypada słabo, bo tutaj mamy wersję 2.0, która nie jest tak szybka. To chyba jeden taki mankament.

7. Bateria/Budowa Telefonu/Dźwięk i reszta
Bateria jest duża i bardzo dobra, mój telefon to wersja biała z 1GB RAM i baterią 3000 mAh. Po odpakowaniu i włożeniu do telefonu bateria o dziwo nie była rozładowana, troszkę naładowana czy coś - wskaźnik pokazywał 99%. Dlatego też telefonem zacząłem się "bawić" w piątek, a gdy piszę tą wiadomość wciąż jest 46%. Z czego zaznaczam, że troszkę rozmawiałem, słuchałem muzyki (dźwięk jest bardzo dobry, mój brat ma HTC Titan i są na bardzo zbliżonym poziomie, ładne bassy, wszystko gra jak trzeba), przeglądałem internet i grałem w gry. Telefon jest bardzo solidnie zbudowany, jest nawet ciężki, waży chyba z 150g, ale to mi nie przeszkadza, bo przez to jest lepiej zbudowany. Wszystko bardzo dobrze się trzyma, ekran jest raczej na pewno pokryty szkłem Gorilla Glass, bo próbowałem rozbijać o niego orzechy :D Tylna klapka jest plastikowa, ale nie jest jakaś tandetna, tylko dobrze wyważona, łatwo się ją zdejmuje (na gizchina czytałem, że odstaje i nie jest solidna - widać recenzent miał wersję inżynieryjską, bo u mnie problemów nie ma). Ogólnie wrażenia jak zbudowany jest telefon są lepsze niż w SGS II. Przy rozmawianiu ja słyszę wszystko bardzo dobrze, a i mnie słychać głośno, podobno bez różnicy z poprzednim telefonem :) Telefon kręci ładne video, na stockowym romie coś się zacinało, ale teraz jest wszystko w porządku :) Niedługo wrzucę jakieś próbki zdjęć czy coś. I to byłoby chyba na tyle, jak macie jakieś pytania to ↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓.

Ogólnie Telefon oceniam na 9,5/10. Dużo mu nie brakuje, praktycznie jestem z wszystkiego zadowolony, gdyby tylko miał takie bajery jak np. SGS III ;p ale nie narzekam :)

Pozdrawiam !!
Ostatnio edytowano poniedziałek, 10 czerwca 2013, 07:19 przez Antiax, łącznie edytowano 3 razy
Antiax

Reklama

Postprzez ryyyiu » sobota, 8 czerwca 2013, 14:50

Próbowałem kupić u tego gościa za 220$ wersję 1gb, ale powiedział potem, że już nie ma ich dostępnych. Tak więc wolę poczekać na bardziej dopracowany model z 2gb ram i mtk6589T.

A ile szła wysyłka przez singpost? Jak wielkość telefonu, chyba jest tak duży jak sgsIII, czy może lepiej się go trzyma? Miałeś wcześniej jiayu g3, jak wygląda porównanie tego telefonu do jiayu g3 ?
ryyyiu

Pochwały: 10

Postprzez Mafisq » sobota, 8 czerwca 2013, 17:35

właśnie jak się zamawia pre-order to taniej wychodzi? widziałem gości co kupili g4 za 180$ a teraz chodzą po 250$

[ Dodano: 2013-06-08, 18:03 ]
a i jeszcze jedno te dotykowe klawisze na obódowie są podświetlane czy nie?
Mafisq

Postprzez leszczu07 » sobota, 8 czerwca 2013, 21:13

Wrzuc na youtube jakis filmik prezentujący ten telefon jak mozesz:) Tak najlepsiej kazdy oceni spasowanie elementów i plynnosc dzialania tego romu co wrzuciles
leszczu07

Postprzez Peanut23 » niedziela, 9 czerwca 2013, 16:40

A jak GPS i jakość muzyki na słuchawkach :D?
Peanut23

Postprzez makirl » niedziela, 9 czerwca 2013, 22:55

Popieram. Jeśli autor recenzji mógłby nakręcić jakąś wideo-recenzję byłoby super :) No ale trzeba mieć czas i jakąś fajną kamerkę. Pozdrawiam i dzięki wielkie za opis ww urządzenia. Wersja z 2gb Ramu zapowiada się bardzo interesująco :)
makirl

Postprzez tadek_p » sobota, 15 czerwca 2013, 14:47

Interesuję się tą słuchawką. Napisz jak działa gps i wifi w tym modelu, chodzi o problemy z czyłością w innych modelach tego producenta.
tadek_p

Postprzez coenve » niedziela, 16 czerwca 2013, 23:55

A opisałbyś proces wgrania nowego romu?
coenve

Postprzez maciejwr » poniedziałek, 17 czerwca 2013, 20:50

Witajcie. Nie wie czy tworzyć nowy temat czy mogę pisać w tym, ale dziś dotarł do mnie mój G4, więc jak macie pytania to śmiało piszcie.

Właściwie zgadzam się z podsumowaniem w pierwszym poście. Telefon genialny :) Wcześniej miałem G3 ale sprzedałem koledze i czekałem na G4 :) Doczekałem się wreszcie. Moją żoneczka używa G2 . Jesteśmy więc fanami tej firmy :)

Jeden z czytelników powyżej pytał czy klawisze dotykowe są podświetlane.
Tak jak było w planach wydania G4, klawisze nie są podświetlane. W żaden jednak sposób nie przeszkadza mi to w użytkowaniu.

Płynność telefonu jest wyśmienita. Przy normalnym użytkowaniu, nie zauważyłem żadnych zacięć.

GPS testowany w mobileuncle, fixa pod gołym niebem złapał dosłownie w 8 s.

Telefon dostałem dziś około 10. od razu zabrałem się za testowanie i instalowanie nowego roma programów itp. Mamy teraz godzinę 18.50 . Spadek baterii po dość sporym użytkowaniu to zaledwie 8%. Jestem więc mile zaskoczony :)
maciejwr

Postprzez markus70 » poniedziałek, 17 czerwca 2013, 21:03

Jest już rom z PL?
Co z root'em i recovery?
markus70
VIP

Pochwały: 16

Postprzez maciejwr » poniedziałek, 17 czerwca 2013, 21:27

markus70 napisał(a):Jest już rom z PL?
Co z root'em i recovery?

Roomu z językiem PL jeszcze nie spotkałem. W zasadzie nawet nie szukam zbytnio, gdyż mieszkam w UK.

Root i recovery jak najbardziej. Instrukcja jest w każdym romie na needrom. Wgrywamy przez FlashTool.
maciejwr

Postprzez coenve » wtorek, 18 czerwca 2013, 00:04

To ja się dołożę z opinią - jako kolejny właściciel G4, ale mam też parę pytań do bardziej biegłych.

Plusy - wykonanie, ekran, wydajność, bateria. I podoba mi się. :)
Minusy:

1. GPS wolno łapie za pierwszym razem, gdy już złapie to endomondo wyliczone prędkości są magiczne - dużo za duże, coś poczytałem i wynika, że to wina błędu w cyanogenmod na którym Lewa bazuje (ale może komuś dobrze działa?)

2. Dwa razy zdarzyło mi się, że telefon dostał "szału" - jakby tysiące klików w różne miejsca na ekranie, poodpalał wszystko, wszedł w smsy... w obydwu przypadkach było to w sytuacji, w której został właśnie włączony dostęp do sieci (raz 3G, raz Wifi). W jednym przypadku wyciągnąłem baterię, w drugim udało mi się wyłączyć przyciskiem. Telefonu używam tydzień.

A pytania - ponieważ jestem zielony w zmianach ROMu, trochę czytam ale dużo tego. Jak najlepiej to zrobić. CWM? Lewa Recovery? FlashROM? I o co chodzi z tym brushem? Czy muszę mieć specjalną wersję CWM pod G4?

Tu znalazłem ROMy oficjalne (choć wersja development):[hide] http://bbs.lewaos.com/download.php[/hide]

A tu custom ROMy:[hide]
http://www.needrom.com/?s=g4&sa=search&scat=154[/hide]
Ostatnio edytowano wtorek, 18 czerwca 2013, 07:22 przez coenve, łącznie edytowano 1 raz
coenve

Następna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin