• Reklama

Jiayu g4 GPS nie działa

Jiayu g4 GPS nie działa

Postprzez Dariushinio » wtorek, 20 maja 2014, 19:53

Witam, jak naprawić gps w tym telefonie?
Dariushinio

Reklama

Re: Jiayu g4 GPS nie działa

Postprzez INTseed » wtorek, 20 maja 2014, 20:11

Zrób roota, a później podmień plik GPS.conf Znajdziesz go w Google. Wpisz GPS.conf Polska Niektórzy używają apki fasterfix. Reset tela musisz robić.

Wysłane z mojego IOCEAN X7S przy użyciu Tapatalka
INTseed
VIP

Pochwały: 18

Postprzez Dariushinio » środa, 21 maja 2014, 20:20

pobrałem,i przy instalacji przez recovery wyskakuje bład ten ludzik android z wykrzyknikiem :shock:
Dariushinio

Postprzez slavo22 » środa, 21 maja 2014, 20:29

To zainstaluj faster gps, daj uprawnienia root i zmień na lokalizację Europa - Polska
slavo22
VIP

Pochwały: 44

Postprzez atibor » piątek, 30 maja 2014, 12:53

Przetestowalem na G5s jest lepiej ale nawet nie jest dobrze. Działa ale dokładność ma jak katiusza... Działa beznadziejnie, w porownaniu do mojego dwuletniego HTC... co ja piszę nie da się porównać.
atibor

Postprzez dziubson » wtorek, 3 czerwca 2014, 01:52

To jest wina sterowników , androida czy sprzętowo słabo to rozwiązali?
Potrzebuje do roboty kupić kilkanaście sztuk, ale będziemy do inwentaryzacji stosować je przy wykorzystaniu GPSu
aktualnie galaxy s2 z GPSem daje rade natomiast bateria nie daje radę wiec myślimy o wymianie n/w model
dziubson

Postprzez Blest » wtorek, 3 czerwca 2014, 16:15

Jak chcesz coś dobrego do GPS to szukaj tylko na snpadragonie bo posiada glonlass a MTK nie ma tego ficzeru dopiero wersja MTK6595 będzie to cudo mieć.
Blest

Postprzez dziubson » środa, 4 czerwca 2014, 01:28

Trudno coś znaleźć w oficjalnej sprzedaży w PL,
potrzebuje ich kilkanaście sztuk...

ZOPPO i JIAYu były w moim kręgu zainteresowani przez ekran 4,7-5' i dużą baterię i RAM oraz wystarczającą pamięć wewnętrzną.

Obaj producenci mają problem z GPS. Na xda przeczytałem, że w ZOPPO problem leży nie z prockiem a wykonaniem - antenką (polecieli z kosztami) Interesuje mnie czy w JIAYu jest analogiczny problem sprzętowy czy softwarowy i na przykład w KITKAT będzie już OK

Dotychczas używaliśmy galaxy S2 ,dwał rade GPS, ale padała bateria w trakcie pracy (1650amh), chłopaki z konkurencji mieli samsungi galaxy s2 plus ze wsparciem glonass i mieli lekko lepsze efekty w miejscach gdzie my mieliśmy problem z lokalizowaniem, ale wszyscy narzekaliśmy że pracować można na nich tylko od 4-5h w terenie z włączonym GPSem i ciągłym używaniem aparatu.

Na snapdragonie znalazłem poniższe modele w sieci, ale nie jestem przekonany do ich ceny/wydajności i aktualizacji do androida 4.4.2:

Samsung Galaxy Grand 2
samsung galaxy 3 lte - 2GM RAM
samsung galaxy s4
OnePlus One

http://pl.wikipedia.org/wiki/Qualcomm_Snapdragon

znacie inne modele?
dziubson

Postprzez INTseed » środa, 4 czerwca 2014, 11:48

Jak tyle telefonów bierzecie to skontaktujcie się z jiayu polska.
Powinni pomóc.

Wysłane z mojego IOCEAN X7S przy użyciu Tapatalka
INTseed
VIP

Pochwały: 18

Postprzez Doman » czwartek, 26 czerwca 2014, 11:20

dziubson napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jezeli bateria to Wasz jedyny problem i ograniczenie, to dlaczego nie kupicie po prostu wiekszych baterii:
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksi ... &_from=R40

Z GPSem na Jiayu G4 jest na razie duzy problem, pomimo kilku roznych modow i instrukcji w sieci. A problem polega na dokladnosci GPSa. Telefon lapie sygnal, ale jest on na tyle slaby, ze sa mocne przeklamania w lokalizowaniu.
Doman
AKTYWNY

Pochwały: 17

Postprzez Doman » czwartek, 26 czerwca 2014, 11:27

Doman napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jezeli bateria to Wasz jedyny problem i ograniczenie, to dlaczego nie kupicie po prostu wiekszych baterii:

Ew. rozwazcie Lenovo P780... jeszcze wieksza bateria niz Jiayu G4S, chociaz slabsze podzespoly. To zalezy cos jest dla Was najbardziej istotne. Niestety nie wiem jak w tym modelu z GPSem... musialbys doczytac.

Z GPSem na Jiayu G4 jest na razie duzy problem, pomimo kilku roznych modow i instrukcji w sieci. A problem polega na dokladnosci GPSa. Telefon lapie sygnal, ale jest on na tyle slaby, ze sa mocne przeklamania w lokalizowaniu.
Doman
AKTYWNY

Postprzez Doman » czwartek, 26 czerwca 2014, 11:27

dziubson napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ew. rozwazcie Lenovo P780... jeszcze wieksza bateria niz Jiayu G4S, chociaz slabsze podzespoly. To zalezy co jest dla Was najbardziej istotne. Niestety nie wiem jak w tym modelu z GPS'em... musialbys doczytac.

W przypadku Jiayu G4 z GPS'em jest na razie duzy problem, pomimo kilku roznych modow i instrukcji w sieci. A problem polega na dokladnosci GPSa. Telefon lapie sygnal, ale jest on na tyle slaby, ze sa mocne przeklamania w lokalizowaniu.
Doman
AKTYWNY

Powrót do Pomoc techniczna