• Reklama

Jiayu G4 Advanced vs Xiaomi Red Rice vs Xiaomi Mi2s

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Jiayu G4 Advanced vs Xiaomi Red Rice vs Xiaomi Mi2s

Postprzez fiffty » 15 mar 2014, o 18:01

Witam,
Zainteresowałem się tematem telefonów z chin. Niestety im dłużej przeglądam różne fora tym więcej mam wątpliwości więc postanowiłem założyć własny wątek. Mój budżet to około 600-700 PLN.
Przede wszystkim nurtuje mnie pytanie ile GB ramu telefon z andkiem powinien mieć. Aktualnie mam LWW z 512 i wszystkiego mi mało więc ciężko mi się na ten temat wypowiedzieć, lecz wydaje mi się że tylko 2 x więcej pamięci niż mam aktualnie może nie wystarczyć. Jak to wygląda w waszym odczuciu?
Przeglądając ali początkowo natknąłem się na lenovo a820 ale zapał szybko zgasł gdy znalazłem Red Rice - parametry bardzo mi się spodobały lecz wygląd już mniej, "kwadratowe" xperie uważałem za ładne ale ten ma w sobie coś co mnie odrzuca może dlatego, że nie lubię czerwonego no ale przede wszystkim ważne dla mnie są "bebechy". Potem pomyślałem o Xiaomi Mi2s, ponieważ ma 2 GB RAMu lecz tutaj pamięc 16 GB i brak slotu microSD stawia telefon pod znakiem zapytania. Ostatnią i wręcz idealną opcją wydaje się Jiayu G4 Advanced łączy w sobie wszystkie dobre cechy i na dodatek jest tani to wydaje mi się aż podejrzane i faktycznie telefony były wadliwe ale jedyne informacje jakie znalazłem tyczyły się pierwszych telefonów G4 w wersji podstawowej nie łapał zasięgu GSM gubił GPS itp. Nie wiem jak wygląda sprawa z wersją Advanced czy wszystko już działa jak należy?
Na koniec wersja w skrócie:

Xiaomi Red Rice
- 1 GB RAM (wystarczająco?)
- 4 x 1.5 Ghz (MediaTek MT6589T)
- Dual sim z obsługą aero (aktualnie korzystam z taryfy "Play Lubię to" więc nie jest mi to aż tak potrzebne)
- Karty microSD
- Antutu ~1600pkt (?) (Proszę o weryfikację)
- Cena: ok. 180$

Xiaomi Mi2S
- 2 GB RAM
- 4 x 1.7 Ghz (Qualcomm APQ8064T )
- 16 GB pamięci ROM (wystarczająco?)
- brak czytnika kart microSD
- Antutu ~2500pkt (?) (Proszę o weryfikację)
- Cena ok. 255$ Link proszę o weryfikację sprzedawcy

Jiayu G4 Advanced
- 2 GB RAM
- 4 x 1.5 Ghz (MT6589T ten sam co w red rice?)
- Dual sim bez aero (pewnie będę korzystał z jednej)
- 32 GB ROM + microSD (to na pewno wystarczy)
- Antutu ~1600pkt (taki red rice z 2gb ramu? Czemu mimo 2 x większej pamięci wynik taki sam?)
- Cena ok. 220$ [url="http://www.aliexpress.com/item/Jiayu-G4-Mobile-Phone-MTK6589-GSM-WCDMA-Quad-Core-1GB-RAM-4GB-ROM-android-phone-4/1194907501.html"]Link 1 proszę o weryfikację sprzedawcy[/url]
[url="http://www.aliexpress.com/item/3000mah-jiayu-G4-advanced-MTK6589T-Quad-core-Phone-2GB-RAM-32GB-ROM-android-4-2-phone/1106483509.html"]Link2 proszę o weryfikację sprzedawcy[/url]
fiffty

Telefon:: Sony

Reklama

Re: Jiayu G4 Advanced vs Xiaomi Red Rice vs Xiaomi Mi2s

Postprzez ebola1972 » 15 mar 2014, o 18:11

W kwietniu wyjda nowe wersje xiaomi red rice w tym ze snapdragonem wiec lepszy gps oraz nowe wersje jiayu, ktore powinny obslugiwac aero2. Jiayu G4t nie byl wadliwy jezeli chodzi o GPS w zaden sposob. Moze na parapecie slabo lapal fixa ale na podszybiu pojazdu wiekszych problemow nie bylo.

Wysłane z Xiaomi Redmi
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez fiffty » 15 mar 2014, o 18:21

Jakie to wersje Jiayu? Na GPS mi jakoś bardzo nie zależy rzadko korzystam ale lubię jak wszystko działa poprawnie ;) Te Xiaomi Red Rice 2 będzie miało 2 gb ramu tak? Ceny na oko są znane? 255$ za Mi2s to już wartość nie do przekroczenia i tak muszę dozbierać ;)
fiffty

Telefon:: Sony

Postprzez ebola1972 » 15 mar 2014, o 18:41

MI2S to średnia półka Xiaomi. Wyżej jest MI3. To jednosimowce na snapdragonie. Red Rice i Jiayu są na Mediateku ale RR zapowiada też snapdragona. Poczytaj sobie dział nowości na forum. Co do ilosci pamięci jednemu starcza 1GB drugi chce miec komfortowo to sporo dopłaca i ma 2 GB. Mi wystarczy 1 GB.

Wysłane z Xiaomi Redmi
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez kucyk84 » 3 kwi 2014, o 18:21

po samobojstwie thl w8 zakupilem Jiayu G4A jakies 2 tyg temu, po zrobieniu wszystkich Pier***e typu nowy rom, wywalenie zbednych china appsow, root, itp itd, siedze sobie na miui i mam 0 problemow. wszystko chodzi zajeb.... e, gps po potraktowaniu apka FasterFix chodzi super,, korzystam z dwoch kart sim, tez wszystko ok,. czasem zanika mi net na chwile ale to jeszcze przezyje, ogolnie za cene 200 euro(thl sie zabil, a potrzebowalem fona tego samego dnia nowego) jest naprawde dobrze, takze polecam G4A.
kucyk84

Powrót do Porównania telefonów