• Reklama

Jiayu G3C vs Lenovo P780

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Jiayu G3C vs Lenovo P780

Postprzez Gumczysław » 18 lis 2014, o 21:22

Witam,
przymierzam się do wymiany słuchawki. Po wielu, wielu nie przespanych nocach i dotarciu na koniec internetu, w poszukiwaniu za dobrym smartfonem. Wybór padł między te dwa gdyż:
- czas działania 3-4dni;
- gorila glass;
- 'alumumenium' w obudowie - dzięki czemu mam nadzieję, że będzie w miarę wytrzymały;
- waga - dobrze, że ciężki - taki fetysz ;)
Do tej pory używałem HTC Desire Z - dosłownie pancerniak.
Brałem pod uwagę również Zenfona 4/5, ale czas działania na jednej baterii skutecznie mnie odrzucił;
Początkowo byłem za Lenovo - jednak gdzieś tam wyczytałem, że ma promieniowanie jak byś mikrofale do ucha przykładał... No i raczej gwarancji w kraju brak, mimo zapewnień sprzedających na alledrogo. I do tego 5cali wydaje mi się już trochę za duże.
Jiayu - rozmiar, jest dostępny w Polsce, bezpośredni przedstawiciel, jest gwarancja na miejscu. Fakt, że drożej wychodzi jak bezpośrednio z Chin, ale wszystko na miejscu, no i wygląd. Nie wiem tylko czy tylna klapka również jest aluminiowa jak w Lenovo czy plastik fantastik.
Telefon służyć, będzie przede wszystkim do rozmów, sms, internet, gps i jako router do tableta. Po prostu ma dobrze służyć i godnie zastąpić Zetke:)
Dzięki za jakiekolwiek rady, spostrzeżenia i ewentualne propozycje :)
Gumczysław

Telefon:: HTC Desire Z

Reklama

Re: Jiayu G3C vs Lenovo P780

Postprzez tatagenek » 18 lis 2014, o 21:58

Mam g3c już dwa miesiące. Generalnie nie ma się do czego przyczepić . Tylna klapka-tani plastik , ale telefon ciężki solidny (też to lubię miałem Nokię e66 potem HTC desire ) Bateria po pięciu godz Internetu , 1 godz czytanie , dwie trzy rozmowy po pięć min - 30% na wieczór .
Ekran spoko , gorilla się nie rysuje , rozdzielczość HD kłuje zazdrosnych kolegów w oczy .
Jakość rozmów tak jak w HTC . Zasięg lepszy zarówno sieć 3g jak WI-FI
Wymazane na JAJU
tatagenek

Pochwały: 2
Telefon:: Jiayu g3c
ROM: stock

Postprzez Gumczysław » 19 lis 2014, o 14:21

No, na 100% jestem na niego zdecydowany, tylko pytanko mam. Wyczytałem, że nie ma HSCSD,HSDPA i tych innych H, a obsługuje WCDMA czy internet nie będzie wolno chodził? Bo dość często będzie pełni funkcje mobilnego routera.
I jeszcze jedno pytanko ma antka 4.4? Bo w specyfikacjach niby pisze, że 4.2. Ale na stronie Jiayu żółte paluszki napisały: "Jiayu G3C Phone support Android 4.4 Update."
Gumczysław

Postprzez tatagenek » 19 lis 2014, o 16:32

Jiayu posiada HSPA+ i przeglądanie neta jest płynne . Nie wiem jak z funkcją routera bo nie używałem . Skończył mi się pakiet neta z Play i nie mogę teraz sprawdzić prędkości .na pewno kilka Mb/s . Teraz z aero2 wyraźnie wolniej . Android 4.2 niestety ale może doczekam kici-kici .Albo prędzej zmienię fona
Wymazane na JAJU
tatagenek

Postprzez TLasky » 19 lis 2014, o 22:59

Ja z kolei mam Leniaka i przyznam szczerze- nie ma się do czego przyczepić :-) telefonu używałem jako służbowy (tj. na dużych obciążeniach) i wszystko działało super... do czas aż sobie go super-sprytnie nie uwaliłem przy próbie zmiany ROM-u :-D. Obecnie jest w rękach sprawdzonego fachowca, który wgrywa mu jeden z lepszych, obecnie dostępnych ROM-ów, opartych na KitKat-cie. Jak wróci do mnie i się nim pobawię to napiszę coś więcej. Jeśli chodzi o podstawową różnicę w stosunku do Jiayu to przeważyła kwestia wykonania i reprezentacyjności (miałem oba w ręce), bo klienci patrzą na to, co przy nich wyciągam. Jeśli nie ma to dla Ciebie znaczenia to wsłuchaj się w głos użytkowników Jiayu, bo sam się w tej kwestii nie wypowiem i być może jest lepszy :-). Osobisty feeling z używania Leniaka mam bardzo dobry.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez Gumczysław » 20 lis 2014, o 12:52

Osobiście to najlepiej pasował by mi taki układ: przód Jaja i tył Lenka :)
No, ale co zrobić. Nie miałem okazji pobawic się ani jednym, ani drugim, więc można powiedzieć, że biorę w ciemno.
I chyba zostanę przy Jaju - ten przód:) a na tył da się jakieś etui i nie będzie widać taniości ;)
Gumczysław

Postprzez NikodemJ » 21 lis 2014, o 00:15

Mogę potwierdzić, że P780 wygląda bardzo porządnie. Kolega miał takie Lenovo i moje A820 wyglądało przy tym jak zabawka z odpustu. Gdyby nie brak WCDMA 900Mhz to pewnie sam bym go wtedy kupił.
Widzę też, że chcesz korzystać z GPS, więc warto poczytać w dziale Jiayu jak wygląda sprawa anteny w tym modelu. Do tej pory wszystkie Jiayu z którymi miałem styczność (G4S,G2F,F1) miały spore problemy z GPS. Radziły sobie zdecydowanie słabiej niż Lenovo A820. Na moim Jiayu nawigacja była praktycznie niemożliwa, zdarzał się rozrzut o 100m.
HTC Desire HD -> Lenovo A820 -> Xiaomi Hongmi -> Jiayu G4S -> OnePlus One -> Xiaomi Mi5S Plus
NikodemJ

Telefon:: OnePlus One
ROM: CM11S F2FS AK Kernel

Postprzez tatagenek » 21 lis 2014, o 18:09

Moje g3c złapał fixa przed chwilą po 10s na hali pod blaszanym dachem z wyłączonym netem .
Nie wiem jak nawigacja działa w praktyce ale test wyszedł ładnie.
Nie żebym namawiał na jiayu bo Lenovo to też ciekawy fon I marka bardziej znana.
Tak że wybór należy do Ciebie :-)
Wymazane na JAJU
tatagenek

Postprzez TLasky » 21 lis 2014, o 21:26

Lekki off top- kupowałem Leniaka jako mój pierwszy telefon (na gorąco, nie wiedząc o tym forum :-D) i kompletnie nie wiedząc nic o tych częstotliwościach. Czym skutkuje brak tego WCDMA 900 MHz? Czy HSDPA nie będzie w związku z tym działać w Polsce? Jakoś odniosłem wrażenie, że net chodzi płynnie, przynajmniej w Krakowie :-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez Gumczysław » 21 lis 2014, o 23:30

No to teraz, mam niezły orzech do zgryzienia :) Ba! Już miałem Jiayu w koszyku, ale powstrzymałem się od wciśnięcia guzika "zapłać" :) Szala przechyla się ku Lenovo, w trasach GPS to podstawa, a nie chcę się wpieniać i rzucać nowym telefonem ;) Trochę przeraża mnie jednak jego rozmiar...
Może kwestia przyzwyczajenia i będzie git.
Brak 900mhz to chyba tyle, że aero2 nie obsługuje? Czy coś więcej?
Gumczysław

Postprzez szymon_rysiu » 21 lis 2014, o 23:34

WCDMA 900 jest używane na wioska, w mieście nie ma tego problemu.

Proponuje koledze jeszcze zobaczyć ZTE V5 Red Bull.

Posiadam Jiayu G3c od roku i generalnie oprócz wyglądu to wszystko w porządku. Może ja trafiłem na jakiś felerny model ale mój telefon szału nie robił tak jak to wygląda na zdjęciach, a tylna klapka to zdecydowanie szajs a teraz po tak długim czasie to wygląda jak bym nią chodnik szorował. No i najważniejsze to że Jiayu jest bardzo gruby w porównaniu do innych telefonów. Telefon nie powalał nikogo na kolana jak pokazywałem jakiego mam chinolka. Dla żony ściągnałem np elephone P6i i wygląda bardzo dobrze. Ja natomiast teraz czekam na iOcean X8 mini, bardzo porównywalne do Jiayu podzespoły ale wydaje mi się, że z wyglądem będzie dużo lepiej.
Jiayu G3/Star W450/Elephone P6i/iOcean X8 mini/Meizu M2 Note
szymon_rysiu
AKTYWNY

Pochwały: 35
Telefon:: Jiayu G3

Postprzez Gumczysław » 22 lis 2014, o 01:45

Nie powiem Zte robi większe wrażenie bebechami: lte :) ale z tego co wyczytałem nie ma gorila glass, a przy moich kieszeniach i wszystkim co tam może się znaleźć, to może być problem :/
Gumczysław

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?