• Reklama

Jiayu G3 T uszkodzony ekran?

Jiayu G3 T uszkodzony ekran?

Postprzez szymon_rysiu » niedziela, 27 października 2013, 16:15

Witam! Chciałbym się upewnić czy to co mi się stało, to uszkodzony ekran czy może jest inna przyczyna. Telefon upadł mi z ok 1 m na płytki. Po upadku ekran jakby się rozlał. Pojawiają się na wyświetlaczu pionowe pasy. Ekran dotykowy jest w porządku i działa normalnie. Problem jest tylko podczas wyświetlania. Czy ktoś potrafi potwierdzić, że wina jest po stronie wyświetlacza i wystarczy wymiana na nowy?? Czy wymiana ekranu jest bardzo skomplikowana czy lepiej oddać go do naprawy do sprawdzonego serwisu?

Obrazek

Obrazek

http://imageshack.us/photo/my-images/22/jo1e.jpg/
http://img716.imageshack.us/img716/4802/b28s.jpg
Jiayu G3/Star W450/Elephone P6i/iOcean X8 mini/Meizu M2 Note
szymon_rysiu
AKTYWNY

Pochwały: 35

Reklama

Re: Jiayu G3 T uszkodzony ekran?

Postprzez szymon_rysiu » wtorek, 29 października 2013, 23:59

szymon_rysiu napisał(a):Witam! Chciałbym się upewnić czy to co mi się stało, to uszkodzony ekran czy może jest inna przyczyna. Telefon upadł mi z ok 1 m na płytki. Po upadku ekran jakby się rozlał. Pojawiają się na wyświetlaczu pionowe pasy. Ekran dotykowy jest w porządku i działa normalnie. Problem jest tylko podczas wyświetlania. Czy ktoś potrafi potwierdzić, że wina jest po stronie wyświetlacza i wystarczy wymiana na nowy?? Czy wymiana ekranu jest bardzo skomplikowana czy lepiej oddać go do naprawy do sprawdzonego serwisu?

Obrazek

Obrazek

http://imageshack.us/photo/my-images/22/jo1e.jpg/
http://img716.imageshack.us/img716/4802/b28s.jpg

szymon_rysiu
AKTYWNY

Postprzez raragnar » środa, 30 października 2013, 00:21

Na odległość nikt ci raczej jednoznacznie nie odpowie, albo wyświetlacz się uszkodził, albo taśma łącząca ekran z płytą główną, w najgorszym przypadku coś na płycie głównej chociaż to najmniej prawdopodobne. Wymiana jakoś bardzo skomplikowana raczej nie jest tylko trzeba wszystko bardzo ostrożnie robić bo tasiemka jest bardzo cieńka a wszystko w środku jest ściśnięte.
raragnar
AKTYWNY

Pochwały: 8

Postprzez szymon_rysiu » czwartek, 31 października 2013, 16:25

znalazłem jakiś filmik w necie gdzie koleś wymienia ekran i nie wydaje się to jakoś specjalnie skomplikowane. Jak nie uda się mi go sprzedać za satysfakcjonującą cenę to wtedy będę się męczył i próbował to zrobić.
szymon_rysiu
AKTYWNY

Postprzez szymon_rysiu » wtorek, 7 stycznia 2014, 16:00

Jak by co to wymieniłem sam ekran i nie jest to takie bardzo skomplikowane, trzeba jedynie bardziej uważać na taśmę od przycisku up/down.
szymon_rysiu
AKTYWNY

Postprzez badlog0ff » czwartek, 30 stycznia 2014, 18:23

Mam to samo, gdzie kupić ekran i jakie to koszty przy założeniu że wymiana we własnym zakresie?
badlog0ff

Postprzez szymon_rysiu » piątek, 31 stycznia 2014, 20:18

Kolego ekran kupisz na alliexpress za ok 130-140 zł. Gdybyś się odezwał chwilę wcześniej to bym miał ekran. A teraz odesłałem wszystko do sprzedawcy zobaczymy czy mi go naprawią.
szymon_rysiu
AKTYWNY

Postprzez badlog0ff » wtorek, 18 lutego 2014, 11:14

chce kupić ten ekran
http://www.aliexpress.com/store/product ... 04913.html
z dopiskiem że G3S, ale martwi mnie ten wpis na dole aukcji :
This item is outter screen ,not the inner screen
If your touch screen does not work,you can order this item correctly,
but if your display is blank or abnormal,it must be the inner screen wrong,
you can go to our shop to buy the inner screen and you also can contact us before you want to buy.

o co chodzi z tym inner i outter screen?

Objawy mam takie same jak na zdjęciach wyżej, z tym że dodatkowo ekran robi się czasem zupełnie szary.
Zawsze jak go zresetuje, efekt jest jak na zdjęciach wyżej, ale jak zgaśnie i włączę go ponownie to szary i nieostry.
Po kilku próbach czasem wraca kolor, a czasem nie.
badlog0ff

Postprzez fido » czwartek, 1 stycznia 2015, 15:16

Witam
Koledzy stało się coś niedobrego z moim G3ST mianowicie nagle ekran zrobił się czarny działa tylko podświetlenie, czy może to być uszkodzony wyświetlacz czy coś innego. Działał bez problemu a po kilku jak chciałem zobaczyć kto dzwonił to nacisnołe przyciś właczenia i tak już zostało. Telefon się włącza ale tylko czarny ekran z podświetleniem. Nie wiem czy reklamować u chińczyka czy samemy coś robić bo nie wiem czy jak wyśle czy dostane go z powrotem.
Z góry dzięki za pomoc.
fido
AKTYWNY

Postprzez szymon_rysiu » środa, 7 stycznia 2015, 12:19

fido napisał(a):Witam
Koledzy stało się coś niedobrego z moim G3ST mianowicie nagle ekran zrobił się czarny działa tylko podświetlenie, czy może to być uszkodzony wyświetlacz czy coś innego. Działał bez problemu a po kilku jak chciałem zobaczyć kto dzwonił to nacisnołe przyciś właczenia i tak już zostało. Telefon się włącza ale tylko czarny ekran z podświetleniem. Nie wiem czy reklamować u chińczyka czy samemy coś robić bo nie wiem czy jak wyśle czy dostane go z powrotem.
Z góry dzięki za pomoc.

Kolego nie do końca rozumiem co ci nie działa? Telefon się wybudza ale nie działa i nie reaguje na dotyk? Jezeli tak to ewidentnie dotyk padł. Jeżeli chodzi o wymiane to raz wymieniałem sam z filmem youtube ekran a innym razem wysłałem do chinola i normalnie mi naprawił i później odesłał wiec zależy do sprzedawcy.
szymon_rysiu
AKTYWNY

Postprzez fido » środa, 7 stycznia 2015, 12:32

Nie działa mi wyświetlacz jest czarny, działa tylko podświetlenie. Jak już go uruchomię to mogę na niego zadzwonić i odebrać rozmowę bo na tyle używanie już wiem w którą stronę palcem przejechać żeby odebrać, można normalnie prowadzić rozmowę więc dotyk działa, zachowuje się tak jak na tym filmiku
https://www.youtube.com/watch?v=VnfJjBpoUhI

Muszę to jakoś sprawdzić żeby się nie okazało że płyta główna.
fido
AKTYWNY

Postprzez szymon_rysiu » środa, 7 stycznia 2015, 17:07

A pisałeś w tej sprawie do sprzedawcy?? Pierwsze wersje jajka miały problem z ekranem i może twój taki właśnie ma. Ja bym na twoim miejscu odesłał do sprzedawcy, każdy normalny jak się da to zrobi i Ci go odeśle. Ja już odsyłam właśnie drugi telefon, mam nadzieję, że będzie ok.
szymon_rysiu
AKTYWNY

Następna strona

Powrót do Pomoc techniczna