• Reklama

Jiayu G2F - zawiesza się i wyłącza

Jiayu G2F - zawiesza się i wyłącza

Postprzez maciosoo1 » czwartek, 31 marca 2016, 20:14

Witam,
mam problem z Jiayu G2F. Polega on na fakcie, że wczoraj nagle, bez żadnego upadku ani instalacji żadnych aplikacji zaczął bardzo wolno chodzić, a po chwili przechodzić w stan wygaszania z którym nic się nie dało zrobić. Tak jest do tej pory - niby wszystkie opcje telefonu są sprawne, ale chodzi baardzo wolno i po 30 sekundach wchodzi w wygaszanie, na które nie reaguje nic oprócz jego restartu. Dodam, że zarówno wyświetlacz, głośnik jak i bateria - słowem wszystkie części telefonu które laik może ocenić mają się bez zarzutu, efekt jest tylko taki jakby nagle telefon miał 10 razy wolniejszy procesor. Ponadto w momencie gdy podłączam telefon pod USB i próbuje wejść w jego pamięć, komputer także się zawiesza.
Ma ktoś pomysł co może być tego przyczyną?
Pozdrawiam
maciosoo1

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Jiayu G2F - zawiesza się i wyłącza

Postprzez Gravis » piątek, 1 kwietnia 2016, 09:24

Hej,
Jeżeli masz kartę pamięci to wyjmij ją i zrób backup plików oraz zrób skan programem antywirusowym.

Co dotyczy telefonu to najprościej będzie przejść do Recovery i zrobić Wipe wszystkiego - system powinien wstać na nowo (uważaj usunie to wszystko co miałeś zainstalowane itd.)
Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade RedBull
Gravis
VIP

Pochwały: 25

Postprzez maciosoo1 » piątek, 1 kwietnia 2016, 20:36

ok, dzięki wielkie za odpowiedź.
Zrobiłem tak jak poleciłeś, ale niestety w żaden sposób nie pomogło.
Ma ktoś może jakieś inne możliwe rozwiązanie?
maciosoo1

Postprzez Gravis » piątek, 1 kwietnia 2016, 22:24

Jeżeli zrobiłeś wipe i nie pomogło.

Pozostaje czysta instalacja fw przez Flashtoola. Jak to nie pomoże to telefon do kosza.
Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade RedBull
Gravis
VIP

Postprzez maciosoo1 » sobota, 2 kwietnia 2016, 17:16

Problem w tym, że Flashtool nie wykonuje mi żadnych operacji. Znalazłem sensownego roma, ale kiedy próbuje wcisnąć "download" to program stoi w miejscu. Ponoć to kwestia sterowników, ale próbowałem juz instalacji z kilkunastu źródeł i dalej nic.
Istnieje jakas inna mozliwosc zainstalowania roma?
maciosoo1

Postprzez Gravis » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 10:38

No nikt tutaj zdalnie Ci nie pomoże. Możesz odesłać telefon do kogoś do naprawy skoro samemu nie potrafisz tego zrobić. Nic więcej zdalnie nie jesteśmy w stanie pomóc.
Gravis
VIP

Postprzez Mario30 » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 10:59

maciosoo1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Miałem ten sam problem z zachowaniem się telefonu tylko jiayu s3 i też próbowałem wgrać rom bez rezultatu tzn brak reakcji bo wciśnięciu download pomogła w końcu zmiana na najnowszy sp flash tool bo miałem jak się okazało starszą wersję po zmianie instalacja ruszyła za pierwszym razem więc może spróbuj inny tak na marginesie jest jeszcze pare osób którym ten wirus pomieszał w telefonie.
Mario30

Powrót do Pomoc techniczna