• Reklama

Jiayu G2F / THL T6 Pro / Zenfone 5 [1 GB RAM] / Redmi 1S

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Jiayu G2F / THL T6 Pro / Zenfone 5 [1 GB RAM] / Redmi 1S

Postprzez kpc21 » 21 gru 2014, o 20:50

Zastanawiam się obecnie nad telefonami jak w temacie.

Zależy mi głównie na wydajności przy korzystaniu z WWW. Nie gram w gry.

Inne ważne kryterium to to, by nie dało się łatwo stłuc szybki wyświetlacza. Np. gdy telefon dzwoni jako budzik, przy okazji napędzany wibracjami jedzie sobie po stole i spada. W obecnym telefonie takie sytuacje miałem wielokrotnie i digitizer jest cały. Słyszałem że to Gorilla Glass, o ile nie da się go praktycznie rzecz biorąc zarysować, to dużo łatwiej się tłucze - jeśli to prawda, to wolałbym telefon z tradycyjną szybką, aczkolwiek nie jest to najistotniejsze kryterium.

Przydać się też może dobry aparat fotograficzny, sprawny GPS (choć postęp będzie już gdy będzie łapać fixa w kilka minut, zamiast kilkunastu, o ile w ogóle, jak przy poprzednim telefonie) i obsługa USB-host. No i dobrze by czas pracy na baterii był możliwie przyzwoity.

I jeszcze najistotniejsze kryterium - dual SIM tak by działało Aero2.

Z tego co zdążyłem się zorientować:

* Jiayu G2F
- najtańszy
- słaby GPS, choć są na niego jakieś tricki, by poprawić jego działanie
- 4 GB pamięci wewnętrznej
- procesor 4 rdzenie 1,3 GHz Mediatek
- bateria 2200 mAh

* THL T6 Pro
- naoglądałem się że jest kiepski jakościowo
- średnia cena
- nie wiem jak z GPS-em
- brak USB-host
- 8 GB pamięci wewnętrznej
- procesor 8 rdzeni 1,4 GHz Mediatek
- bateria 1900 mAh

* Asus Zenfone 5
- jeden z dwóch najdroższych (porównywalny cenowo z Xiaomi)
- w zadowalającej mnie cenie (do 140 $) do kupienia tylko biały, czarny jest nie wiedzieć czemu 10 $ droższy
- niewyjmowalna bateria, co niezbyt mi się podoba
- wydaje się być solidnej jakości, podobno parametrami trochę lepszy od Xiaomi
- procesor 2 rdzenie + hyperthreading; 1,6 GHz Intel
- bateria 2110 mAh (ale podobno szybko schodzi)

* Xiaomi Redmi 1S
- jeden z dwóch najdroższych (porównywalny cenowo z Asusem)
- szeroka ramka dookoła wyświetlacza (zwiększa rozmiar aparatu, ale nie przekłada się na zwiększenie komfortu pracy z wyświetlaczem)
- podobno są problemy z wydajnością, ale można zmienić ROM z MIUI na CyanogenMod i powinno być lepiej
- procesor 4 rdzenie 1,6 GHz Qualcomm
- bateria 2000 mAh (ale powinna starczać na dłużej, bo mniejszy wyświetlacz)

Wygląda że najlepiej wychodziłby Xiaomi (albo Asus, bo wkurza mnie ta szeroka ramka przy Redmi). Ale:
- Jiayu jest dużo tańszy - a parametry są w zasadzie podobne; czy jest duża różnica w wydajności?
- czy THL rzeczywiście tak odbiega jakościowo od reszty? w jednej z recenzji mówili o trzeszczących plastikach i kiepsko reagującym dotyku
- jak wygląda porównanie Asus vs. Xiaomi jeśli chodzi o wydajność pracy z wieloma stronami WWW?
- czy jest w cenie do 140 $ i przekątnej do 5 cali ewentualnie coś jeszcze wartego uwagi?
kpc21

Telefon:: Samsung
ROM: stock

Reklama

Re: Jiayu G2F / THL T6 Pro / Zenfone 5 [1 GB RAM] / Redmi 1S

Postprzez rrobsonm » 22 gru 2014, o 13:34

Tak się składa że miałem w ręku te 4 modele

Asus ma jeszcze większe ramki od Redmi

W Jiayu G2F GPS zależy od sztuki, ta sztuka z która ja miałem doczynienia nie nadawała się do nawigacji samochodem po fixach. Gubiła pozycje po prostu.
Nie wiem co chcesz robić na telefonie w kontekście wydajności. Wartu zauważyć że Jiayu ma niższą rozdzielczość, czyli mniejsze wymagania na wydajność.

W moim THL dotyk działał bardzo dobrze. Klapka trzeszczała lekko, ale trzeszczenie klapki to nie wyznacznik. Bo jedna trzeszczy od początku i ciągle tak samo, a inne na początku nic, a potem po miesiącu masakra. Choć tak na 1 rzut oka THL wygląda tanio.(Redmi też)
rrobsonm
AKTYWNY

Pochwały: 11
Telefon:: Lenovo A820

Postprzez kpc21 » 22 gru 2014, o 14:32

Wydajność - chodzi o to, żeby się nie przycinał przy otwartych możliwie wielu możliwie zasobożernych stronach w przeglądarce WWW. Wiadomo, że nie ma co oczekiwać cudów przy 1 GB RAM (a 2 GB wychodzą już ponad budżet), ale przypuszczam że jeden telefon jest pod to lepiej zoptymalizowany, drugi gorzej. I słyszałem że w Xiaomi nie jest z tym najlepiej.

Z tymi ramkami, to wcale nie wygląda, by Asus miał szersze: http://www.mgsm.pl/pl/miarka/9836/8011/
Chodzi mi o boki, a nie górę i dół.
Raczej są porównywalne, a że Asus jest w ogóle większy, to względem całego telefonu są mniejsze.
kpc21

Postprzez rrobsonm » 22 gru 2014, o 19:28

Aż policzyłem ile mają ramki w Zenfone i Redmi i boczne mają dokładnie po 10,5mm sumując z obu stron.

Redmi miał problemy z zarządzaniem pamięcią, nie wiem jak to teraz na nowych softach wygląda. Ma też najciemniejszy ekran z wymienionej trójki. Wymienione telefony będą w przeglądarce podobne wydajnościowo.

W tej cenie można dostać obecnie coś z 2gb i mocnym Mediatekiem. Tak na szybko spojrzałem np Nibru H1, Infocus M320.

Cieżko Ci jednoznacznie coś polecić, bo bardzo duży przedział finansowy jest pomiędzy G2F i Zenfone
rrobsonm
AKTYWNY

Postprzez kpc21 » 22 gru 2014, o 22:47

Nibru H1C (o H1 już nie mówię) - czyli wersja 6-rdzeniowa - w cenie się raczej nie mieści, chyba że spadnie kurs dolara (bo generalnie limit to takie 600 zł z wliczonym VAT-em), który niestety przez ostatni tydzień strasznie poszybował w górę (a właściwie - strasznie osłabł złoty). Zobaczymy, jak to się będzie dalej kształtować - dzisiaj już nie wzrasta, może zacznie zaraz spadać.

Infocus - on ma 5,5 cala.

Właśnie chodzi mi o to, że rzeczywiście jest między nimi duża różnica cen - i zastanawiam się, jak to się przekłada na rzeczywistość. Jeśli mam kupić Xiaomi i sprawować się on będzie podobnie jak Jiayu, to wolę kupić Jiayu. Ale jak w Xiaomi, albo np. w Asusie, ma być znacznie lepiej, to wezmę droższy telefon.
kpc21

Postprzez rrobsonm » 23 gru 2014, o 02:25

Zenfone jest z tej czwórki najlepszym telefonem. Będzie różniłsię drobiazgami typu, lepszy głośnik, lepszy ekran, GGIII, obsługa rękawiczek, lepsze wykonanie. To są takie drobiazgi, które powodują, że jest on całościowo lepszy od THL np. Bo w samej szybkości renderowania strony te telefony różnić się wiele nie będą. Sam nie wiem który będzie najszybszy. W sunspider Atomy akurat robią bardzo dobre wyniki.

A co do bateri Jiayu zdecydowanie najlepsza.
rrobsonm
AKTYWNY

Postprzez kpc21 » 23 gru 2014, o 03:20

A czy Zenfone da się jakoś zresetować (w sensie - odciąć na moment zasilanie z baterii) bez rozbierania go przy pomocy narzędzi typu śrubokręt? Jak to wygląda?
kpc21

Postprzez kpc21 » 26 gru 2014, o 03:25

Powiedzcie mi jeszcze, proszę, jak do tego wszystkiego ma się Huawei Honor 3C. Mieści się w limicie cenowym (600 zł w RTV Euro AGD - w polskiej dystrybucji) i ma 2 GB RAM. A jak z resztą parametrów?

Z tego co widzę - to taki G2F, ale większy, w dystrybucji chińskiej droższy, a w dystrybucji polskiej cena zbliżona, a przede wszystkim 2 GB RAM.

Ale interesuje mnie, jak się go w praktyce używa.

Na chwilę obecną zastanawiam się chyba najbardziej między THL T6 Pro i Honorem.
kpc21

Postprzez zawel » 29 gru 2014, o 15:17

G2F jest mały, ma mało RAMu i dość marny wyświetlacz (w sensie rozdzielczości, bo sam ekranik nie taki zły), taki telefonik dla kogoś kto potrzebuje czegoś dość podstawowego i małego ale porządnego. Honor 3C to zupełnie inna półka, 2GB Ramu dają naprawdę kopa i duży, porządny ekran. Różnica między wersją z Polski a z chin jest jeszcze taka że polskie mają zablokowany bootloader ale da się z tym żyć (tzn. odblokować ;-) )
zawel
AKTYWNY

Pochwały: 41
Telefon:: Le Max 2 x829
ROM: ResurrectionRemix

Postprzez kpc21 » 29 gru 2014, o 20:53

Odpowiedź jest nieco spóźniona, bo gdy ją wysłałeś, właśnie odbierałem swojego Honora w RTV Euro AGD.

Telefon wydaje się być całkiem przyzwoity. Wolnej pamięci wewnętrznej więcej niż mam na karcie micro SD z poprzedniego telefonu. A działa szybciej niż mój komputer PC. Czyli sprzęt całkiem przyzwoity.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Wątek można uznać za zamknięty :)
kpc21

Powrót do Porównania telefonów