• Reklama

Jiayu g2f - brak reakcji w recovery

Jiayu g2f - brak reakcji w recovery

Postprzez piotrek_mrz » sobota, 21 lutego 2015, 00:00

Witam, mam problem z moim Jiayu g2f, mianowicie gdy wchodze w tryb recovery nie mogę przechodzić pomiędzy opcjami. Przyciski volume up/down nic nie przałączają.
Telefon rootowałem programem VRoot, po zrotowaniu działało dobrze, jednak chciałem wgrać inny ROM z tego tematu g2f-instalacja-recovery-i-rom-u-t9623.html
Wgrałem mobileuncle tools, nastepnie recovery i od tego momentu straciłem kontrole nad recovery (ani przyciski, ani dotyk nie dziala)

Spotkał się ktoś z czymś takim, lub wie jak to moge naprawić?

Dodam że android 4.4.2
20150108-222137
piotrek_mrz

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Jiayu g2f - brak reakcji w recovery

Postprzez piotrek_mrz » poniedziałek, 23 lutego 2015, 20:38

W recovery mam następujące błędy:

E:Can't mount /cache/recovery/command
E:Can't mount /cache/recovery/log
E:Can't open /cache/recovery/log
E:Can't mount /cache/recovery/last_log
E:Can't open /cache/recovery/last_log

Coś poszukałem, poczytałem jednak mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników, czy jak przerobie krok 3 z tego tematu http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1238070 błedy się powinny wykasowac? czy musze zrobic wipe, a później wgrać nowy ROM przez Flashtool'a?
piotrek_mrz

Postprzez ddr » poniedziałek, 23 lutego 2015, 20:53

Coś kojarzę te wpisy, chociaż nigdy nigdy się nimi nie interesowałem, zwyczajnie olewałem. Tymi błędami się nie przejmuj bo to o logi chodzi.
Bardziej mnie zastanawia czemu recovery nie reaguje na klawisze.
Sprawdź:
- w niektórych telefonach vol up służy do zmiany opcji, a vol down do atwierdzenia
- czy reaguje na przyciski pod ekranem
- próbuj tapać i maziać (góra, dół, lewo, prawo) palcem po ekranie, może to dotykowe recovery
Jak nie pójdzie to sflashuj innym recovery działającym pod g2f.

Aha. Upewnij się jeszcze czy nie masz podróbki :P.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez piotrek_mrz » poniedziałek, 23 lutego 2015, 21:16

Podróbka raczej nie, wszystko wyglada na orginalne, niebieska naklejka z tylu pod bateria jest, w pudelku gwarancja, QC Passed tez.
Palcem maziałem, dotykałem wszędzie, rozne kombinacje przycisków próbowałem, nic nie pomagało, wgrywałem różne recovery CWM i nic.

Gdy zrobiłem Root, weszłem w recovery wszystko działało, jednak chciałem zainstalować ROM (link do tematu podałem w pierwszym poscie) wgrałem CWM i recovery z tego tematu i wtedy przestało działać. Możliwe jest że CWM bądź recovery które wgrałem uszkodziło któryś z plików i dlatego wywala błedy i nie mam jak przełańczać opcji?
piotrek_mrz

Postprzez ddr » poniedziałek, 23 lutego 2015, 21:38

piotrek_mrz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Za te "weszłem" i "przełąńczać" musiałem :D. dodałem cos od siebie - blue :-) <= a faktycznie, na początku też to zauważyłem, a przy edycji mi umknęło

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=584280 w czwartym spoilerze masz link do tego recovery, ten ściągałeś? Spróbuj TWRP, trochę inaczej wygląda, ale wszystkie potrzebne opcje powinien posiadać, nie pamiętam jak z backupem, ale chyba ma.
Szczerze to jeszcze nie trafił mi się tani chińczyk do naprawy, tak więc oferuję tylko suchą pomoc. Przyjdzie Jiayu to się zapoznam z tym całym flashowaniem na mtk.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 23 lutego 2015, 22:08 przez ddr, łącznie edytowano 1 raz
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez piotrek_mrz » poniedziałek, 23 lutego 2015, 21:59

Linki które podałeś wygasły, jednak z TWRP próbowałem (TWRP-recovery.img oraz twrpS3Brecovery.img posiadam, nie pamiętam skąd ściągnołem) jednak oba nie działają.
piotrek_mrz

Postprzez piotrek_mrz » wtorek, 24 lutego 2015, 00:43

Problem rozwiązany. Z linku http://chinagadgetreviews.blogspot.com/ ... ck_30.html pobrałem paczkę z stock firware i wgrałem z niej recovery, działa!
piotrek_mrz

Powrót do Pomoc techniczna