• Reklama

Jiayu F2 problem z kontem google i marketem

Re: Jiayu F2 problem z kontem google i marketem

Postprzez WojtekDz » wtorek, 28 kwietnia 2015, 14:34

Ok udało mi się wgrać ROM. Market niby działa, ale mam cały czas problem z synchronizacją kalendarza google i poczty gmail. Market co jakiś czas wyświetla mi błąd. Wgrywałem ROM z marca więc może powinienem wgrać ten najnowszy ROM który jest podany na tej stronie wyżej? Tylko czym się różni Flasz od OTA? Tak pisze przy obu najnowszych ROMach. Co to znaczy? Który powinienem pobrać i czy jego mogę w taki sam sposób wgrać co ten z marca czyli przez Flash tool?
WojtekDz

Reklama

Postprzez dawedo » wtorek, 28 kwietnia 2015, 19:23

Dziś bawiłem się z F2 kolegi. Na początku nie wykrywało telefonu na viście, na 7 poszło bez ściągania sterowników. Recovery nie mogłem wgrać według instrukcji z tego działu. Pomogło gdy podłączyłem do SP Flash Tool tel wyłączony, ustawiłem w programie jak w instrukcji, właczyłem tel i od razu poszło. A później już dograłem market i na razie działa.

Tak w ogóle to nie potrzebnie zaakceptowałem aktualizację która wyskoczyła (20150407). Market przez to zniknął. Zaraz będę próbował najnowszy rom z needrom 20150427.

A tak na margiesie, jak zaczynałem zabawę i zanim przeczyałem info na forum, to od razu wrzuciłem Mobileuncle tool (przyzwyczajenie z coolpada f1). Recovery poszło i nawet zrobiłem backup systemu.
dawedo

Pochwały: 1

Postprzez WojtekDz » wtorek, 28 kwietnia 2015, 19:59

Jak już wgrasz napisz tutaj czy wszystko działa. Będziesz przez Flash Tool wgrywał??
WojtekDz

Postprzez WojtekDz » wtorek, 28 kwietnia 2015, 21:50

Wgrałem ROM 20150427, market jest ale nie da się dodać konta google problem z połączeniem z serwerem. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem????
WojtekDz

Postprzez dawedo » wtorek, 28 kwietnia 2015, 22:20

Z tym samym walczę. Spróbuję wgrać gapsy jeszcze raz według instrukcji @swiezak82
dawedo

Postprzez dawedo » środa, 29 kwietnia 2015, 17:36

Na najnowszym romie nie udało mi się uruchomić marketu. Ściągnąłem 5 różnych wersji i żaden nie dał rady. Czyszczenie dalvic i cache zawsze robiłem przed instalacją. Teraz wrzuciłem rom ROM 2 - JIAYU F2 - Update 04/02/2015 i wszystko działa bez problemu.

Do recovery przy wyłączonym telefonie można wejść podłączając tel przez kabel usb do kompa i przytrzymując vol +. Tak jak wspominałem, wgrywanie romu lub TWRP idzie u mnie tylko przy wyłączonym telefonie. Podłączam do kompa, ustawiam wszystko we Flash Tool, wciskam download i w telefonie power. Idzie od razu bez żadnego problemu.
dawedo

Poprzednia strona

Powrót do Pomoc techniczna