• Reklama

Jiayu F2 - instrukcje ROM, ROOT, RECOVERY, GAPPS

Jiayu F2 - instrukcje ROM, ROOT, RECOVERY, GAPPS

Postprzez swiezak82 » 3 kwi 2015, o 13:27

Instalacja ROMu:
1. Sprawdź czy jest włączone "debugowanie USB" (ustawienia - opcje programistyczne - debugowanie USB) jeżeli nie widać w ustawieniach folderu "opcje programistyczne" to wchodzimy do "informacje o telefonie" i klikamy kilkakrotnie na "numer kompilacji" aż do pojawienia się informacje, że jesteś już programistą.
2. Podłączamy telefon do komputera i sprawdzamy czy sterowniki zostały on prawidłowo zainstalowane.
3. Pobieramy i wypakowujemy archiwum: ROM http://www.needrom.com/download/jiayu-f2/
Najlepiej ten (Update Official ROM JIAYU F2 version: F2 20150311-211700 Gapps not include – No Rooted)
Ponieważ instalowałem parokrotnie ten (Update Official ROM JIAYU F2 version: F2 20150128-152420 Gapps include – No Rooted) ale niestety telefon po jego instalacji wisiał na logo.
4. Pobieramy SP_Flash_Tool_v5.1408.00.rar i wypakowujemy archiwum http://www.mediafire.com/download/ey17v64zoa7027a/SP_Flash_Tool_v5.1408.00.rar
5. Odpalamy program flash_tool.exe
wchodzimy w zakładkę options - connection i ma być zaznaczone USB - High speed oraz Battery - auto detect. Następnie wchodzimy w zakładkę Download i zaznaczamy ptaszkiem DA DL All with Checksum.
6. Wchodzimy w zakładkę Scatter-loading (1) i szukamy folderu MP_mt82_l807_f2s_jyt_cc_kk_ds5_lte_5m-cs_tphone_20150311-211700_songlixin_PC wypakowanego wcześniej ROMu. W folderze powinniśmy ujrzeć plik tekstowy MT6582_Android_scatter, należy go zaznaczyć i kliknąć otwórz. Następnie otwieramy zakładkę (2) i wybieramy w niej Firmware Upgrade. W następnym kroku klikamy Download (3).
Spoiler:

7. Następnie wyłączamy telefon, wyciągamy z niego baterie i podłączamy go do komputera.
8. Po poprawnie zakończonej instalacji powinno wyskoczyć okienko z zielonym ptaszkiem.
9 . Odłączamy telefon, wkładamy baterie i uruchamiamy. Akurat w tym romie, który podałem wyżej domyślnie ustawiony jest język chiński. Zmieniamy go wchodząc w ustawienia i klikamy w 15tą od góry zakładkę, następnie 1szą i wybieramy język jaki chcemy.

Root
1. Wchodzimy w ustawienia telefonu, wybieramy zakładkę zabezpieczenia i włączamy Superuser
2. Następnie zgrywamy na kartę pamięci lub do pamięci telefonu aplikację SuperSU Pro v2.0.0
http://www.mediafire.com/download/veidjsuuhdaqx8z/SuperSU_Pro_v2.0.0.apk
3. Na telefonie wchodzimy do zainstalowanej w telefonie aplikacji Menedżer plików i instalujemy aplikację SuperSU Pro v2.0.0
4. Po instalacji otwieramy ją. Wyskakuje nam okienko "Binaria SU muszą być zaktualizowane", klikamy Kontynuuj, następnie wyskakuje kolejne okno w którym wybieramy Normalnie. Następnie wyskakuje "Żądanie Superuser", klikamy Zezwól. Powinno wyskoczyć okno "Instalacja nieudana" klikamy OK i robimy restart telefonu. Po restarcie aplikacja SuperSU powinna już sie prawidłowo otwierać.

Recovery
1. Pobieramy TWRP_2.8.0.1 i wypakowujemy archiwum
http://www.mediafire.com/download/gea3bxifw7fae5u/TWRP_2.8.0.1_-_Jiayu_F2.rar
2. Odpalamy program flash_tool.exe. Wchodzimy w zakładkę Scatter-loading (1) i szukamy folderu TWRP 2.8.0.1 - Jiayu F2 wypakowanego wcześniej. W folderze powinniśmy ujrzeć plik tekstowy MT6582_Android_scatter, należy go zaznaczyć i kliknąć otwórz. Następnie zaznaczamy ptaszkiem tylko linijke RECOVERY (2) pozostałe mają być odznaczone. Sprawdzamy czy wybrane jest Download Only (3) , jeżeli tak to klikamy Download (4).
Spoiler:

3. Następnie wyłączamy telefon, wyciągamy z niego baterie i podłączamy go do komputera.
4. Do recovery nie udało mi sie wejść wciskając i przytrzymując klawisze telefonu power + volume up. Do odpalenia recovery posłużyła mi aplikacja flashify-1.8.3.apk - uwaga do działania aplikacji potrzebny nam jest ROOT.
http://www.mediafire.com/download/ldq0tgatfrpdctz/flashify-1.8.3.apk
5. Zgrywamy na kartę pamięci lub do pamięci telefonu aplikację flashify-1.8.3.apk.
6. Na telefonie wchodzimy do zainstalowanej w telefonie aplikacji Menedżer plików i instalujemy aplikację flashify-1.8.3.apk.
7. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji wyskakuje komunikat "Disclaimer", aby przejść dalej klikamy Accept. Przyznajemy prawa Root i aplikacja uruchamia się.
8. Żeby uruchomić TWRP_2.8.0.1 należy wcisnąć klawisz funkcyjny pod ekranem telefonu, a następnie kliknąć Reboot recovery.

Aby powrócić do stockowego recovery należy uruchomić program flash_tool.exe. Wchodzimy w zakładkę Scatter-loading (1) i szukamy folderu TWRP 2.8.0.1 - Jiayu F2 wypakowanego wcześniej. W folderze powinniśmy ujrzeć plik tekstowy MT6582_Android_scatter, należy go zaznaczyć i kliknąć otwórz. Następnie zaznaczamy ptaszkiem tylko linijke RECOVERY (2) pozostałe mają być odznaczone oraz kliknąć na scieżkę do pliku w tej linijce i wybrać TWRP 2.8.0.1 - Jiayu F2/Stock/recovery.img. Sprawdzamy czy wybrane jest Download Only (3), jeżeli tak to klikamy Download (4).

Instalacja Gapps
1. Pobieramy Gapps_Light_4.4.2_signed.zip - UWAGA nie wypakowuj tego archiwum
http://www.mediafire.com/download/tzgvudwiuuvw7by/Gapps_Light_4.4.2_signed.zip
2. Zgrywamy plik Gapps_Light_4.4.2_signed.zip na kartę pamięci lub do pamięci telefonu
3. Uruchamiamy aplikację flashify-1.8.3, klikamy Zip file, następnie Choose a file. Odnajdujemy wcześniej zgrany plik z Gaapsami klikając File exlorer. Pliku należy szukać w folderze /storage/sdcard0 lub /storage/sdcard1
4. Po wybraniu pliku wyskoczy nam okno "Flash zip?" , zaznaczamy opcje TWRP or Philz i dajemy Yup!. Następnie wyskoczy kolejne okno "File path", klikamy Use provided, następnie klikamy Reboot now. Telefon sie restartuje w tryb recovey TWRP, instaluje plik po czym sie restartuje i uruchamia sie już z zainstalowanym sklepem play.
swiezak82
VIP

Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Reklama

Re: Jiayu F2 - instrukcje ROM, ROOT, RECOVERY, GAPPS

Postprzez eteri » 12 kwi 2015, o 14:12

Nie wiem czy to recovery w tym flashtoolu ma tak długo się downloadować ale nie chce się coś zrobić, możesz ten punkt troche jaśniej rozpisać? W jakim trybie podłączyć telefon itd itp.
eteri
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: Niedługo Jiayu G3C:)

Postprzez swiezak82 » 12 kwi 2015, o 15:59

Jeżeli zrobiłeś wszystko tak jak jest opisane i zaznaczone na zdjęciu to powinno działać. Trwa to dwie sekundy. Możesz sprawdzić ścieżkę pliku recovery, zobacz pozycję 2 na zdjęciu i sprawdź czy jest dobrze wybrane. Ustawiasz wszystko tak jak jest opisane. Sprawdzasz czy masz włączone debugowanie usb, wyłączasz telefon, wciągasz baterie, klikasz download, podłączasz telefon bez baterii do komputera i powinno ruszyć. Najlepiej włącz dźwięk w komputerze to będziesz wiedział czy wykrył telefon.
swiezak82
VIP

Postprzez eteri » 17 kwi 2015, o 15:05

działają Ci gappsy całkowicie? mi co jakis czas wywala, ze google play przestał działać i gmaila nie da się synchronizować.

+ dodatkowo nadal nie potrafię zainstalować TWRP, po prostu w flash toolu nic sie nie dzieje po kliknieciu download i podlaczeniu potem telefonu

+ czy będą się pojawiać do tego telefonu zmodyfikowane romy? Producent coś przebąkiwał o lolipopie
eteri
AKTYWNY

Postprzez swiezak82 » 17 kwi 2015, o 17:19

Ze sklepem play nie ma żadnego problemu. Z aplikacją od Gmaila to nie wiem bo używa aqua mail.
A TWRP to nie wiem w czym problem. Instalowałeś rom do tego telefonu za pomocą spflashtool? Czy tylko teraz chcesz dograć TWRP?
A masz zainstalowane sterowniki od tego telefonu w komputerze?
swiezak82
VIP

Postprzez eteri » 18 kwi 2015, o 12:49

Nie instalowałem nic póki co, próbowałem ogarnąć sklep play za pomocą tutoriala który mi chińczyki wysłali, działało wszystko bez synchronizacji i co jakiś czas wyskakiwał nic nie znaczący błąd.

Od początku.. zrobiłem roota, chciałem zainstalować TWRP, ale za cholere nie mogę tego flashtoola ogarnąć, nic się nie dzieje jak podłączam telefon bez baterii po kliknięciu download, jest tylko ten dzwiek windowsa, telefon w jakim trybie ma być podłąćzony? Instalowałem sterowniki do procesorów MTK, nasze jajko też tam było, ale być może są złe? Nie ogarniam tego wszystkiego w chińczykach, w moim starym LG P500 zmieniałem romy w 5minut, a tu nie potrafie nawet recovery wgrać..
eteri
AKTYWNY

Postprzez wojtekwojtek » 20 kwi 2015, o 10:48

Gapps nie działają na oprogramowaniu 20150407. Żadnym sposobem. Serwery google są zablokowane w oprogramowaniu. Na oprogramowaniu z marca 2015 działają bez problemu.
wojtekwojtek

Telefon:: Mi4 LTE 16GB
ROM: 4.4 Xiaomi.eu

Postprzez swiezak82 » 20 kwi 2015, o 11:09

Spróbuj któryś z tych
http://www.needrom.com/download/pa-gapps-4-4-2-4-4-4/
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2608800
Chyba, że znalazłeś działające to wrzuć linka.
swiezak82
VIP

Postprzez eteri » 20 kwi 2015, o 16:32

1103 działa idealnie wszystko :)
eteri
AKTYWNY

Postprzez svchost91 » 9 cze 2015, o 12:25

Witam. Od dwóch dni próbuję wgrać ROM do mojego Jiayu F2 wg instrukcji. Wydaje mi się, że postępuję zgodnie z wszystkimi instrukcjami. Zatrzymałem się na kroku nr6. Po kliknięciu "Download" nic się nie dzieje. Czy jest to możliwe, że brakuje mi jakiegoś sterownika? Myślałem, że tak ma być i potem próbowałem wykonywać kolejne kroki, ale dalej nic się nie działo.

Nie mam pojęcia, co mam dalej robić, instrukcje jasno wyjaśnione, myślę, że postępuję zgodnie z nimi a tu klops. Byłbym wdzięczny za pomoc, pozdrawiam.
svchost91

Telefon:: Lenovo A850+

Postprzez swiezak82 » 9 cze 2015, o 12:45

Tutaj kolega miał podobny problem, zobacz jak jest wyświetlany telefon w menadżer urządzeń

"Ja z kolei miałem problem ze sterownikami, bo wyskakiwało coś tam od HTC, zamiast Android Composite ADB Interface, mimo, ze odinstalowywałem sterowniki by zainstalować prawidłowe, to one pojawiały się na nowo, pomogło usunięcie ręczne ich z folderu windowsa oraz następne zainstalowanie prawidłowych w trybie bez zabezpieczeń cyfrowego podpisu(tak trzeba to zrobić w ósemce) po tym wszystko poszło bez najmniejszych problemów :)<br/>"
swiezak82
VIP

Postprzez svchost91 » 9 cze 2015, o 19:35

Co to znaczy dokładnie "bez zabezpieczeń cyfrowego podpisu"? I skąd te poprawne sterowniki można wziąć?

Próbowałem jeszcze zainstalować jakoś sterownik "MT65xx Preloader" - ściągnąłem odpowiednią wersję, pliki są w rozszerzeniu .inf. Nie mam pojęcia, jak z tego skorzystać...
svchost91

Telefon:: Lenovo A850+

Następna strona

Powrót do ROM'y i modyfikacje