• Reklama

Jeśli nie Xiaomi Redmi 3S, to co? - max. 700 zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Jeśli nie Xiaomi Redmi 3S, to co? - max. 700 zł

Postprzez Neesa » poniedziałek, 7 listopada 2016, 20:37

Witajcie,

Od kilku dni próbuję coś wybrać dla żony, ale ogromny wybór doprowadzi mnie kiedyś do załamania :)

Wymagania:
Cena (bez VAT): w końcowym rozrachunku max. 700 zł brutto, ale jeśli uda się coś uszczknąć, tym lepiej
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: max. 5'', ubolewam nad tym, że mniejszych praktycznie już się nie robi, wg nas 5'' to i tak już patelnia...
Ilość RAM/ROM/Procesor: min. 2 GB RAM, min. 16 GB ROM, procek ze 4 rdzenie, taktowanie to kwestia drugorzędna
Dual/Single sim: Dual-SIM
Preferowane marki: Xiaomi i wiele innych, ale na pewno nie żadne polskie marki, gdzie nie istnieje żadne wsparcie posprzedażne
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): obojętne, nie pali się, ale w przypadku serwisu gwarancyjnego nie wyobrażam sobie, aby wysyłać sprzęt do Chin i czekać miesiąc-półtora...
Wymagania (parametry, funkcje): Android, solidna bateria, częste aktualizacje, port USB na środku dolnej krawędzi (ważne ze względu na uchwyt samochodowy, tu poległ Redmi 2...)
Opis: Na 60-70% jestem zdecydowany na tego Xiaomi Redmi 3S, ale wybór jest ogromny i mam już mętlik w głowie.

Młodsza siostra żony ma własnego Redmi 3 (bez S), stąd też nie jest to dla mnie telefon-zagadka, podoba nam się. Świetny patent z pomniejszonym panelem do obsługi jedną ręką, dzięki czemu 5'' aż tak nie uwiera. Ogromnym plusem jest też duża dostępność akcesoriów.

Żona nie ma żadnych nawyków, będzie to jej pierwszy smartfon. Dlatego MIUI spokojnie przełknie. Korzysta z ekosystemu Google, dlatego coś Android-based będzie najlepszym wyjściem.

Jeśli o mnie chodzi, to nie boję się usuwania tzw. SyfMIUI, odblokowywania bootloadera itp., jestem w stanie się doszukać i doczytać potrzebne informacje.

Czy dobrze rozumiem, że Xiaomi są aktualizowane co kilka tygodni przez kilka lat, co polega na pobraniu przez deweloperów bieżącej wersji repozytorium Androida, nałożenie przez Xiaomi własnych patchów, MIUI, sterowników i następnie dystrybucja do urządzeń końcowych? Czy też Xiaomi dawno już odgałęziło swój kod od głównej gałęzi Androida? Pytam ze względu na łatki bezpieczeństwa dodawane przez Google.

Najważniejsza sprawa, którą najbardziej się przejmuję, to serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Nie boję się wysłać telefon do Chin, ale taka operacja na pewno będzie trwać wiele tygodni, powiedzmy nawet półtora-dwa miesiące. Za długo - nie lubimy w domu przechowywać zbędnych rzeczy, więc o telefon zastępczy będzie trudno w takim przypadku.

Zapytacie mnie, czemu rozważam telefon inny niż Redmi 3S, skoro jestem dość pewny tego wyboru? Cóż, dodatkowe punkty dla smartfonów nie gorszych, ale np. 4,5-4,7'', z wymienną baterią (aczkolwiek przy pewnej dozie upartości, klejoną baterię dam radę wymienić na jakiś nieoficjalny zamiennik), z LTE band 20 800 MHz (przy czym LTE w ogóle nie jest wymogiem) czy po prostu tańszych.

Aha, ważna sprawa - zastosowania. Żadnych gier 3D (żona, jeśli już pogra, to 10 minut w gry logiczne). To ma być nie zabawka ani bajer, tylko raczej osobisty asystent - kalendarz, tasker, kontakty, poczta, biletomat, lista zakupów, okazjonalny dostęp do internetu, nawigacja samochodowa i turystyczna, Yanosik/Rysiek, tłumacz. Stąd np. kamera/aparat to coś, co może nie istnieć ;) Nie będą instalowane żadne ociężałe darmozjadowe krowy typu FB, Snapchat, Twitter, Instagram.

To chyba tyle :)

Pozdrawiam
Neesa

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Jeśli nie Xiaomi Redmi 3S, to co? - max. 700 zł

Postprzez Rafal1435 » poniedziałek, 7 listopada 2016, 20:52

No to redmi 3s będzie dobrym wyborem do tych zastosowań, weź na ibuygo to będziesz mieć 2lata gwarancji w Polsce u acid
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Postprzez tpawel » poniedziałek, 7 listopada 2016, 22:53

Podstawowe pytanie. Oddawales kiedyś coś na gwarancje z tych znanych w PL marek? Ja tak i uwierz mi że żaden z producentów nie wyrobił się w 30dniach, więc te 1,5-2 miesiące w Chinach źle nie wygląda ;)

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 41

Postprzez skazi » poniedziałek, 7 listopada 2016, 22:59

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dokładnie, kumpel kiedyś z HTC który oddał na gwarancję woził się chyba ze 3-4 miesiące :-)
skazi
AKTYWNY

Pochwały: 46

Postprzez tpawel » poniedziałek, 7 listopada 2016, 23:01

Ja przerabialem sony,lg i ostatnio tablet jakiegoś b-branda. Chyba modecom, taki z tych lepszych. O dziwo ten tablet wrócił najszybciej

tpawel
VIP

Postprzez Neesa » wtorek, 8 listopada 2016, 00:57

Tak - mój Kruger@Matz był 2 tygodnie w serwisie, a Prestigio teścia był 3 tygodnie.
Ale ja nie chcę tych polskich ani ukraińskich marek ze względu choćby na brak aktualizacji systemowych.
Neesa

Postprzez tpawel » wtorek, 8 listopada 2016, 01:04

Broń Boże nie namawiam. Istotą mojego postu było pokazanie że z tą gwarancją w Chinach nie jest tak zle,porownując do gwary w PL

tpawel
VIP

Postprzez 40rozbojnik » wtorek, 8 listopada 2016, 09:31

Do chińskiej gwarancji dochodzi w większości przypadków konieczność opłacenia wysyłki w obie strony.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
40rozbojnik

Pochwały: 7

Postprzez Neesa » wtorek, 8 listopada 2016, 12:21

Nie czuję się namawiany na polskie marki ;)

Ile można zaoszczędzić na zakupach w Chinach? 150? 200 zł? Na ile przesyłek gwarancyjnych wystarczy? :)

Co najczęściej się psuje w Redmi 3S? Są jakieś statystyki? Oczywiście nie pytam o usterki spowodowane uszkodzeniem mechanicznym przez użytkowników.
Neesa

Postprzez Neesa » środa, 9 listopada 2016, 01:33

A jeśli dodam dodatkowe kryterium: wyjście TV... Wg Kimovil - jest tylko Xiaomi Mi4 w pięciu wariantach ;)
Neesa

Postprzez Rafal1435 » środa, 9 listopada 2016, 13:51

Na joybuy teraz dostaniesz z kupnem 3/32 redmi 3s za 100$ myślę że to dobry deal

windzie tv? A czy przypadkiem nie wystarczy mieć mhl HDMI kabla? Czy nie jazdy tel go obsługuje?
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Postprzez Flyagaric » środa, 9 listopada 2016, 15:03

Neesa napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie ma. Przecież ten telefon jest jeszcze za nowy na to. Chwilę na rynku jednak jest i narzekań brak, więc to dobry znak. Ale tylko tyle i nic więcej.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?