• Reklama

Jeśli nie Xiaomi Redmi 3S, to co? - max. 700 zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Jeśli nie Xiaomi Redmi 3S, to co? - max. 700 zł

Postprzez Neesa » środa, 9 listopada 2016, 15:37

^^ A jak trzymał się poprzednik, czyli Redmi 3?
Neesa

Reklama

Postprzez Neesa » środa, 9 listopada 2016, 15:42

Rafal1435 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak zdobyć kupon? Bo niekoniecznie mam czas, żeby czuwać kilka godzin i łapać jakieś spadające znaczki itp. ;-)

Doczytałem, że Mi4 nie ma jednak TV-out, to błąd w kimovil. Niestety teraz mało który telefon ma MHL, już nie mówiąc o HDMI, lepiej jest na tabletach. Dlatego chyba odpuszczę ten motyw.
Neesa

Postprzez Rafal1435 » środa, 9 listopada 2016, 16:16

Neesa napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak zdobyć kupon? Bo niekoniecznie mam czas, żeby czuwać kilka godzin i łapać jakieś spadające znaczki itp. ;-)

Doczytałem, że Mi4 nie ma jednak TV-out, to błąd w kimovil. Niestety teraz mało który telefon ma MHL, już nie mówiąc o HDMI, lepiej jest na tabletach. Dlatego chyba odpuszczę ten motyw.
o 8 i 12 wchodzisz i poprostu bierzesz kupon, joybuy.com i ten baner 11.11 kliknij. Musisz to robić na pełnej stronie - przynajmniej mi na mobilnej nie chodzi

Autor postu otrzymał pochwałę
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Postprzez Neesa » środa, 9 listopada 2016, 21:45

Wygląda na to, że tylko na telefony z Joy Collection można zastosować kupony... A tu nie widzę Redmi 3S w żadnym wariancie.
Na szybko wyczytałem, że JoyByu/JD wysyła zwykłą pocztą i jest 99% szans na ovatowanie po przylocie/przypłynięciu do Polski.
Neesa

Postprzez jan1994 » środa, 9 listopada 2016, 22:12

Teraz "dobra zmiana" wszystko vatuje, więc nie ma znaczenia gdzie kupisz.
jan1994
AKTYWNY

Pochwały: 8

Postprzez Neesa » środa, 9 listopada 2016, 22:46

Niezależnie od wartości?
Neesa

Xiaomi Redmi 3S - gdzie kupić w obliczu dnia singla 11.11?

Postprzez Neesa » środa, 9 listopada 2016, 23:08

Postanowiłem przenieść dyskusję dotyczącą, gdzie kupić telefon, do nowego wątku w odpowiednim dziale: xiaomi-redmi-3s-gdzie-kupic-w-obliczu-dnia-singla-11-11-t31323.html
Ostatnio edytowano czwartek, 10 listopada 2016, 00:10 przez Neesa, łącznie edytowano 2 razy
Neesa

Postprzez tpawel » środa, 9 listopada 2016, 23:28

Co do goldwaya i Sellers shiping method. Serio chcesz 17$ dolarów płacić żeby uniknąc 23$ VAT? :)
To juz lepiej spróbować normalną wysylką a może się uda ze nie ovatują. Ryzykujesz 20zl żeby zyskać 100. To ma sens.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 41

Xiaomi Redmi 3S - gdzie kupić w obliczu dnia singla 11.11?

Postprzez Neesa » czwartek, 10 listopada 2016, 00:01

Witajcie,

Dzięki waszej pomocy zdecydowałem się na ten telefon (mój wątek wyboru telefonu: jesli-nie-xiaomi-redmi-3s-to-co-max-700-zl-t31263.html) w kolorze szarym.
Teraz oczywiście pytanie, gdzie kupić. I to nie chodzi tylko o cenę, ale także serwis, dostawę itp.

Rozważam następujące opcje:
  1. IBuyGou - teraz 129 dolarów, brak info o przecenie na 11.11 (https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi- ... -8460.html)
    1. Czy dobrze widzę, że PayPal jest jedyną metodą płatności? Mam tam co prawda konto, ale słyszałem, że jest spora prowizja i wysoki spread walutowy. Nie można kartą? Bezpieczne to jest? Wierzę w chargeback ;)
    2. W opisie nie widzę metody przesyłki ani czasu trwania dostawy (w polu Dispatch jest pusto). Czym wysyłają, skąd i ile to trwa?
    3. Jak to jest z VAT? Sprzedawca oferuje ubezpieczenie Import Duty Insurance - warto je brać, jeśli towar ma wartość 129 dolarów? Byłem przekonany, że ovatowanie dotyczy sprzętu o wartości >150 dolarów
    4. Przy zakupie jest domyślnie zaznaczona opcja Add 1 year warranty (only $5.00). Warto za to dopłacić? Jaki to ma związek z serwisem gwarancyjnym realizowanym w Polsce, we Wrocławiu u Acida?
    5. Jeśli kupować tutaj, to czekać do 11.11?
  2. Hong Kong Goldway na AliExpress - teraz 120 dolarów, 11.11 ma być ponoć 20 sztuk po 94 dolary (https://www.aliexpress.com/store/produc ... 80027.html)
    1. Tu raczej nie ma wątpliwości co do metod płatności ani metody wysyłki. Trzeba wybrać Seller Shipment method, dopłacić 17 dolarów, a w razie problemów zwracają naliczony VAT, dobrze rozumiem?
    2. Ile faktycznie trwa dostawa? To jest jakiś NL Post?
    3. Gwarancja tylko w Chinach, chyba że zapłacę dodatkowo i na własną rękę zlecę naprawę w niezależnym serwisie?
    4. Prawdziwy zgryz mam z 11.11... Chyba warto poczekać, bo jest szansa, że załapię się na 10% Discount dla wszystkich klientów? Zupełnie nie czaję Coins, Coupons, nie wiem, jak to ugryźć, czy warto bawić się w to. Pobieżne czytanie niektórych wątków daje obraz totalnego galimatiasu oraz cebulowego szaleństwa - ponoć zdobywanie tych wirtualnych monet i kuponów zostało opanowane przez boty oraz skrypty, przez co szkoda sobie zawracać głowę. Jak naprawdę jest? Nie mam niestety tyle czasu, ile bym chciał poświęcić na zaznajamianie się z pozornym rozmachem tej wyprzedaży. Samo Ali wprowadza rozmyślnie zamęt - stron promocji jest kilka, różne sposoby na obniżanie cen, różne "zasięgi" obniżek (a to globalne, a to konkretnych sprzedawców). Brrr...
    5. Podsumowując: kupując 11.11 w najgorszym razie zapłacę 125 dolarów (bazowe 120 - 10% + 17 za wysyłkę), zgadza się?
  3. X-Kom, Morele - wiadomo, 699 zł, na pewno nie wezmą udziału w dniu singla...
    1. Serwis w Polsce, ale świadczony chyba przez ABC Data? Sklep odsyła dystrybutorowi, ten może coś naprawić, ale chyba nie ma specjalnie prokonsumenckiego podejścia, z tego co wiem...
    2. Podobno są to jakieś dziwne wersje MIUI, ale chyba nie ma takiej, której nie da się podmienić na czysty Global lub EU?
  4. Kolega Rafal1435 poleca zakup w JD/JoyBuy, gdzie 11.11 telefon ma kosztować 100 dolarów i to w wersji 3/32.
    1. Z tego co widzę, darmowa wysyłka...
    2. ...która na pewno będzie ovatowana.
    3. Na ile ogarniam wyprzedaż w tym sklepie, to wydaje mi się, że telefon musi być w Joy Collection, a nie widzę go tam. W dodatku trzeba upolować kupon (podobno akurat jest to łatwe)

Czy zgadzacie się z opinią, żeby zawsze brać tylko goły telefon, a etui/pokrowiec/plecki/szybkę oddzielnie i wybrać w porównywalnej lub niższej cenie, ale za to prawie na pewno lepsze?

I chyba ostatnia kwestia to LTE 800 MHz (słynny band 20). Mieszkamy w Lublinie, LTE na wyższych częstotliwościach na pewno będzie osiągalny. Jak rozumiem, jeżeli fon nie łapie LTE, to od razu przełącza się na HSPA? Nie jest konieczne ręczne przełączenie trybu sieci? Czy przywiązywać wagę do specyfikacji w opisach sprzedawane urządzenia? Mam na myśli obecność band 20 - może się trafić tak, że wbrew temu opisowi będzie inaczej?

Uff...

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Neesa

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?