• Reklama

[aliexpress] "Jednorazowe zakupy"

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[aliexpress] "Jednorazowe zakupy"

Postprzez endrion » 1 gru 2012, o 20:29

Witam. Od kilku dni interesuje mnie sprzedawanie sprowadzanych przedmiotów z chin (konkretnie ze sklepu aliexpress). Na początku chciałem sprowadzić w większych ilościach jeden produkt i sprzedać go na allegro ale jak się naczytałem jakie mogą być konsekwencje tzn te wszystkie celne problemy itp to aż mi się odechciało, jednak się nie poddałem. I mam zamiar kupować przedmioty po 1 sztuce.

Wolał bym sprzedawać ubrania i nie babrać się z elektroniką bo też wyczytałem sporo że mogą być problemy z marką i jej podrabianiem.
Na początek znalazłem taką bluzę:
http://www.aliexpress.com/item/2012-New ... 81050.html

Razem z przesyłką kosztowało by to już na polskie 109zł doliczając sobie 10 zł (zarobku:P ) i jakieś 5-10zł przesyłki na terenie polski. Wolałbym żeby najpierw do mnie dotarła żebym miał pewność że z chin dotarło a później to już łatwo wyślę.

I czy może być szansa że będą chcieli mi zatrzymać w urzędzie celnym ?? W sumie to tylko jeden przedmiot który mógłbym do własnego użytku przeznaczyć, jeżeli jednak jest szansa że mogą złapać w urzędzie celnym to jaki %dokładnie trzeba będzie zapłacić bo już widziałem i 22, 23, 7, 33 % więc już sam nie wiem.
endrion

Reklama

Postprzez LukC » 1 gru 2012, o 21:06

Wartość do 45 Euro spokojnie powinna przejść, w końcu kontenera nie kupujesz :-P
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: Mi5 Pro
ROM: MIUI 8

Postprzez endrion » 1 gru 2012, o 21:38

też czytałem że ponoc te paczki które idą 15-34 dni czyli pocztą chyba z tego co pamiętam a nie kurierem (DHL) to są bezpieczniejsze pod względem właśnie tego urzędu celnego
endrion

Postprzez gramacz » 2 gru 2012, o 22:30

z DHLem jest taki problem że oni pobierają opłatę za załatwienie formalności celnych i najzwyczajniej w swiecie to im się opłaca.
gramacz

Pochwały: 7
Telefon:: LENOVO

Postprzez newyorker55 » 4 gru 2012, o 19:30

LukC napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To jak to w końcu jest - 45 euro czy 150 euro jest zwolnione z cła i vatu ?
newyorker55

Postprzez endrion » 4 gru 2012, o 20:19

Ja gdzieś ostatnio czytałem że do50 jest bez niczego do 150 tylk cło a więcej to już cło i vat ale czy to prawda to nie wiem
endrion

Postprzez adamfon » 4 gru 2012, o 21:20

W sumie to jeśli celnik będzie chciał to zatrzyma przesyłkę, nie ma na to reguły i jakiejś metody, która byłaby 100% pewna, że przesyłka na bank dotrze bez żadnych przeszkód. :-)
adamfon
AKTYWNY

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI