• Reklama

Joybuy/JD.COM

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JD.COM

Postprzez ar2rc » 19 kwi 2016, o 16:11

U mnie to samo od 5 kwietnia więc może ten sam kontener

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka
ar2rc
AKTYWNY
 
Posty: 300
Dołączył(a): 14 mar 2014, o 13:43
Pochwały: 4
Telefon:: sgs4
ROM: omega

Reklama

Re: JD.COM

Postprzez Pivko » 19 kwi 2016, o 16:33

to by się EWOO wkurzył jak by ta paczka doszła :-) bo PayPal pieniążki mi już oddał. ale ja nie lubię jak się ze mnie jaja robi i miesiąc zwleka z wysyłką (tel opłaciłem 11 marca). może się czegoś nauczą jak ich parę razy PayPal pogoni
Pivko
AKTYWNY
 
Posty: 317
Dołączył(a): 14 gru 2012, o 14:04
Lokalizacja: Częstochowa
Pochwały: 11

Re: JD.COM

Postprzez marcoos1 » 20 kwi 2016, o 11:13

Jak chcesz uczyć EWOO sprzedaży to najpierw sam się naucz kupowania. Zakup z 11 marca i już lament i spór. Otwieranie sporu (szczególnie od sprawdzonego sprzedawcy a do tej pory EWOO działał wolno, ale paczki dochodziły w dobrych cenach) przed upływem 2 miesięcy to nie jest dawanie nauczki sprzedawcy tylko psucie opinii kupującym z Polski.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JD.COM

Postprzez Pivko » 20 kwi 2016, o 12:36

Niczego nie muszę się uczyć. Trudno mi nazwać sprzedawcę "dobry" jeśli zwleka z wysyłką miesiąc czasu. Nie kupuję może hurtowo jak coniektórzy bywalcy tego forum, ale kilka telefonów i innych drobiazgów w Chinach kupiłem. Dobrym sprzedawcą mogę nazwać np Chinatronic który wysyłał mi telefony w ciągu 3-4 dni od wpłaty pieniędzy. A co do ceny - akurat mój zakup w EWOO telefonu Letv x600 wcale nie był w dobrej cenie - raczej normalnej - 179 USD, w Chinatronic ten sam tel mogłem kupić za 190 USD i dawno go mieć u siebie. Coby nie było - nie mam do EWOO nic jeśli chodzi o czas dostawy - to od nich nie zależy ale o czas od zakupu do wysłania (o ile wysłał). Gdyby PayPal nie miał z EWOO wcześniej do czynienia pewnie refunda bym nie dostał.
PS
Kolega dalyer z forum modaco, zamówił ten sam telefon 20 lutego i również do dziś go nie otrzymał. Więc darujmy sobie nazywanie EWOO dobrym sprzedawcą
Pivko
AKTYWNY
 
Posty: 317
Dołączył(a): 14 gru 2012, o 14:04
Lokalizacja: Częstochowa
Pochwały: 11

Re: JD.COM

Postprzez blue_voyager » 20 kwi 2016, o 13:24

Ale kolega ma rację. Ten serwis tak działa, czy Ci się to podoba czy nie, to nie jest żadna niespodzianka. Kupując tam, nastawiasz się na długie (albo bardzo długie) oczekiwanie. Żałujesz, że kupiłeś, ale pretensje możesz mieć tylko do siebie, trzeba było poczytać ten wątek. Na przyszłość kupuj bardziej świadomie, interesując się wcześniej jak sprzedawca działa.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JD.COM

Postprzez Pivko » 20 kwi 2016, o 13:45

@blue_voyager. niby wszystko się zgadza co mówisz. Ale nie każdy kupujący w Polsce czy na świecie siedzi na forach i studiuje wszystkie wątki cenowe i transportowe. Są ludzie którzy szukają ofert w necie, patrzą cenę, opis dotyczący przygotowania wysyłki oraz form transportu. I na podstawie tego kupują i oczekują od sprzedawcy wywiązania się z oferty. Ja nie zamierzam być nieuczciwy. Jeśli telefon dojdzie do mnie to albo go nie odbiorę i wróci do EWOO albo mu zapłacę przez PayPal. Złodziejem nie jestem ale nie lubię jak ktoś jest niesłowny i obraca moimi pieniędzmi w nieskończoność. Dzięki takiemu podejściu do handlu m.in w Polsce wiele firm upada bo przecież można zapłacić wcześniej za towar, zamrozić pieniądze i czekać....
Ale nieważne, zrobił sie off trochę z tematu. Tel przyjdzie to zapłacę, nie przyjdzie - przynajmniej moje pieniądze nie pracują dla kogoś za darmo.
Pivko
AKTYWNY
 
Posty: 317
Dołączył(a): 14 gru 2012, o 14:04
Lokalizacja: Częstochowa
Pochwały: 11

Re: JD.COM

Postprzez Flyagaric » 20 kwi 2016, o 15:00

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Niby tak, ale ignorując przez miesiąc zapytania od PP Ewoo sam się prosi o kłopoty.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: JD.COM

Postprzez blue_voyager » 20 kwi 2016, o 15:04

A to inna sprawa.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JD.COM

Postprzez mateuszm31 » 22 kwi 2016, o 13:06

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Gadasz głupoty i nie znasz sytuacji, tutaj i na wykopie znajdziesz wiele osób które zamówiły u Ewoo telefony na początku lutego a tracking nadal stoi, oczywiście spór na pp. ewoo jest oszustem, kiedyś wysyłał te x600 a teraz to lipa i liczy że ktoś nie załóż sporu na pp nic nie traci a noz trafi na frajera.

Pisałem z im n jd i nazwałem go klamcą, oczywiście zaprzeczył powiedział abym podał mu adres e-mail to wyślę potwierdzenie nadania, podałem i nic nie dostalem a kontaktowe n jd się urwał.
mateuszm31
AKTYWNY
 
Posty: 233
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 22:59
Pochwały: 2

Re: JD.COM

Postprzez ra-vau » 23 kwi 2016, o 02:32

Ja nie dostałem od 30 grudnia od ewoo telefonu... Wyslal w lutym, mamy 23 kwietnia... xD a paypalu chce dowodow wiecej xD... To nie jest dobry sprzedawca obecnie :-)
LeEco :)
Avatar użytkownika
ra-vau
NewsMan
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 17:26
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Re: JD.COM

Postprzez Pivko » 25 kwi 2016, o 17:01

dostał ktoś x600 zakupione w EWOO na przełomie lutego/marca

wysłane z Letv x600
Pivko
AKTYWNY
 
Posty: 317
Dołączył(a): 14 gru 2012, o 14:04
Lokalizacja: Częstochowa
Pochwały: 11

Re: JD.COM

Postprzez ernow » 25 kwi 2016, o 22:12

Ja. Zamówiłem 24.02. a po miesiącu był w Polsce. Chyba miałem szczęście.

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka
ernow
 
Posty: 44
Dołączył(a): 24 sie 2013, o 00:48
Pochwały: 4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron