• Reklama

Jaki telefon kupić?

ViVo, OPPO, Amoi, Goclever, Haier itd

Jaki telefon kupić?

Postprzez BobM » niedziela, 25 lipca 2010, 20:38

Ok, tematów było trochę, ale żaden mi nie pasował do końca...

Moje wymagania:
- dual SIM
- WiFi
- wygodny ekran dotykowy lub klawiatura QWERTY (lub, jak kto woli, wygodne pisanie SMSów)
- czas działania na baterii też dość istotny
- Google Maps (ew. GPS z mapą Polski)
- plusem byłby dostęp do Facebooka/Skype (tylko czy jest wersja działająca po WiFi?)
- niezbyt istotną rzeczą, choć miłą, byłaby możliwość korzystania z YouTube przez WiFi
- inną niezbyt istotną rzeczą, choć równie miłą, byłaby możliwość nagrywania rozmów (tyle, że w takim wypadku od razu chciałbym, by telefon miał slot na karty micro SD)
- jeszcze inną rzeczą, która nie jest najistotniejsza, ale która by mi się przydała, byłaby możliwość zgrywania książki adresowej i SMSów z komórki na kompa

Generalnie nie obchodzą mnie specjalnie gry (i tak na NDS Lite nie gram, to na komórce tym bardziej), jakość odtwarzania MP3 (bo i tak prawie nigdy nie słucham -- choć jeśli będzie działać przyzwoicie, to nie będę narzekał), aparat (jakość, jaką oferują nawet najdroższe markowe komórki można sobie wsadzić nie powiem gdzie - zdjęcia robię poważnym sprzętem, a nie takim czymś) czy polskie menu (spokojnie poradę sobie z menu angielskim). Chciałbym po prostu telefon z dualem i WiFi pozwalającym mi poużywać paru najpotrzebniejszych rzeczy (Google Maps, chętnie Facebook, mail, ew. GG) i oczywiście wygodnym pisaniem SMSów i dzwonieniem. Ach, i budzik też jest koniecznością, jeśli jakieś nie mają.

Co wybrać z chińczyków? Bo markowe telefony z dualem i WiFi kosztują ciężkie pieniądze.
BobM

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez Koron » niedziela, 25 lipca 2010, 22:47

Albo napiszesz do jakiej kwoty szukasz telefonu albo temat leci do kosza, bo bez podania ceny temat nie ma sensu.
Koron

Postprzez BobM » niedziela, 25 lipca 2010, 22:52

Wydaje mi się, że tak w okolicach 800 zł maksymalnie.
BobM

Postprzez Koron » niedziela, 25 lipca 2010, 23:05

Więc ja wybierał bym chyba tylko między dwoma telefonami, mianowicie Samsung Monte i HTC G1, G1 może maleństwem nie jest ale zobacz jego specyfikacje i zobaczysz co zabawka potrafi, na dodatek to HTC i można go dostać za 400 zł!
Koron

Postprzez BobM » niedziela, 25 lipca 2010, 23:08

Taa, i który z nich ma dual SIMa? Nie po to człowiek pisze, że koniecznie chce dual SIMa, by szukać propozycji bez niego... I nie, dwa telefony mnie nie bawią, nie będę nosił tyle tego ze sobą.
BobM

Postprzez Koron » niedziela, 25 lipca 2010, 23:16

Troszke się zagapiłem, natomiast nic ciekawego z chińczyków w przystępnej cenie nie ma przynajmniej na polskim rynku.
Koron

Postprzez BobM » niedziela, 25 lipca 2010, 23:18

A co z tymi wszystkimi WG3 Tigerami, CECT M002Lami i innymi podróbkami iPhone'a 4?
BobM

Postprzez Koron » niedziela, 25 lipca 2010, 23:23

Twoje wymagania

1. dual SIM
2. WiFi
3. wygodny ekran dotykowy lub klawiatura QWERTY (lub, jak kto woli, wygodne pisanie SMSów)
4. czas działania na baterii też dość istotny
5. Google Maps (ew. GPS z mapą Polski)
6. plusem byłby dostęp do Facebooka/Skype (tylko czy jest wersja działająca po WiFi?)
7. niezbyt istotną rzeczą, choć miłą, byłaby możliwość korzystania z YouTube przez WiFi
8. inną niezbyt istotną rzeczą, choć równie miłą, byłaby możliwość nagrywania rozmów (tyle, że w takim wypadku od razu chciałbym, by telefon miał slot na karty micro SD)
9. jeszcze inną rzeczą, która nie jest najistotniejsza, ale która by mi się przydała, byłaby możliwość zgrywania książki adresowej i SMSów z komórki na kompa

Moje odpowiedzi co do Tigera i M002L

1. Mają oba
2. Mają oba
3. Dotyki nie są wygodne w ani jednym, na dodatek pisanie esów także nie jest wygodne na jednym i drugim telefonie.
4. Tutaj raczej oba telefony na plus
5. Google maps strasznie zamula i bierze dużo kasy, gps nie ma
6. Skoro masz wifi to chyba będzie działało no nie?
7. Chyba da rade, natomiast nie wiem jak będzie to działało...
8. Oba telefony mają slot, natomiast w obu jeżeli się nie mylę nie ma takiej możliwości chodź mogę się mylić.
9. Tego raczej nie zrobisz
Koron

Postprzez BobM » niedziela, 25 lipca 2010, 23:41

No, to już coś wyjaśnia. Czemu ekran dotykowy w tych telefonach nie jest za wygodny? Co ze Star TV X10? Albo z telefonami z klawiaturą QWERTY (bo to rozwiązuje problem przeciętnego ekranu dotykowego) jak np. Treecon V902?
BobM

Postprzez Koron » poniedziałek, 26 lipca 2010, 01:13

Dotyk nie jest za wygodny bo jest daremny, słabo reaguje, trzeba mocno dociskać, poruszasz się głównie rysikiem, weź do ręki pierwszego lepszego np. samsunga na dotyku, przykładowo avile i zobacz jak tam śmiga elegancko dotyk bez potrzeby używania rysika a czasem trzeba tapnąć na prawde małe rzeczy i nie ma z tym problemu
Koron

Postprzez BobM » poniedziałek, 26 lipca 2010, 10:56

Ok, raz jeszcze dzięki za wyjaśnienie tej kwestii.

Pozostają pytania o:
- Star TV X10 (widziałem filmik, dotyk szedł mu średnio, ale jakoś to działało... Tyle, że chyba nie pokazywał pisania SMSów);
- telefony z fizyczną klawiaturą QWERTY (np. Treecon V902, ale też i inne modele -- to rozwiązuje problem słabego dotyku przy pisaniu)
BobM

Postprzez suchychleb » poniedziałek, 26 lipca 2010, 15:06

Importer (Treecon) wycofał V902 ze sprzedaży ([hide]http://treecon.pl/tel_5[/hide]), choć oczywiście allegro czy inne sklepy wciąż nim handlują do wyczerpania kontenera, jaki przypłynął z Chin.

Treecon jako firma dająca gwarancję na te telefony w Polsce widzę wycofuje się zdaje się z tych najbardziej awaryjnych telefonów (np. SciPhonów i9), pozostawiając lepsze modele wciąż w sprzedaży (H806). Wycofanie tego Twojego ze sprzedaży o czymś może świadczyć.

Recenzje wskazują na to, że nie jest z tym V902 najgorzej ([hide]http://palmtop.pl/66351/recenzja-telefonow-treecon-atak-klonow/[/hide]), ale to zawsze czort wie.

Noszę się z zamiarem zakupu H806. Udało mi się załatwić tak, żebym mógł go wpierw przed kupnem obejrzeć i przetestować. Być może kupię, bo po prostu chcę chińską podróbę, ale z oczywistych względów jak najlepszą. Jeśli tak, będę zdawał na forum relację z tego, czy telefon działa, jak działa, i co wysiada najszybciej, aż do jego śmierci. ;)
Ostatnio edytowano poniedziałek, 26 lipca 2010, 22:38 przez suchychleb, łącznie edytowano 1 raz
suchychleb

Następna strona

Powrót do INNE MARKI