• Reklama

Jaki telefon do około 120$?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Jaki telefon do około 120$?

Postprzez BoyLer » 26 wrz 2014, o 23:19

Witam. Poszukuję telefonu, który nada się jako tzw drugi telefon (główny to Samsung Ativ S), który nie będzie zanadto eksploatowany. Moje wymagania:
- im większy ekran tym lepiej (raczej nie mniej niż 4,5 cala)
- nie gram w gry, ale chciał bym by wydajność telefonu pozwalała na komfortowe korzystanie z niego i różnych aplikacji (szczególnie tych, których brak na WP8) jak i do przeglądania internetu.
- stabilność działania jest bardzo ważna
- GPS raczej niepotrzebny, od tego mam Samsunga, ale jak by sprawnie działał to bym się nie pogniewał :)
- Aero2? Nie jest niezbędne, ale jak zadziała to może się zdecyduję na załatwienie karty.
- nie zależy mi na dobrym aparacie
- zdecydowanie zależało by mi na jak najnowszym androidzie, a jeszcze lepiej by było, gdyby nie trzeba było się martwić o aktualizacje w przyszłości.
- cena, im niższa tym lepsza. Myślę, że do około 120$ było by ok.
Chyba to wszystko co w tej chwili przychodzi mi do głowy... Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc w wyborze.
BoyLer

Telefon:: ZTE Nubia Z7 mini

Reklama

Re: Jaki telefon do około 120$?

Postprzez ddr » 26 wrz 2014, o 23:26

Umi X1 Pro.
A jak "do około" się liczy do 140$ to poszukaj newman k1s.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez BoyLer » 26 wrz 2014, o 23:42

Ale oba mają chyba tylko androida 4.2?
BoyLer

Postprzez BoyLer » 27 wrz 2014, o 12:43

No i się zaczęło :) Jak 140$ to może i 160$? Zaczynam się poważnie zastanawiać, czy jednak nie dołożyć trochę, tak by w razie jak się pogodzę z androidem (mam sporą urazę po LG 4X P880) nowy telefon mógł się stać tym głównym (i nawet jedynym zważywszy na dual sim) i zastąpić mojego Samsunga Ativ S na WP8 (brakuje mi w nim kilku aplikacji, ale pod względem stabilności i płynności działania jest perfekcyjny). Ale żeby tak się stało musiał by na pewno spełniać następujące warunki:
- stabilność i płynność działania! Nie używam nadmiernej ilości aplikacji, ale chcę by działały perfekcyjnie.
- poprawny gps
- dobre działanie internetu z Playa (czyli również w roamingu innych sieci, głównie T-mobile)
- Dokładny "dotyk" (jak to mnie irytowało w LG, a serwis nic złego się nie dopatrywał)
- aparat to nadal nie priorytet
- no i brak zmartwień co do wsparcia telefonu (ah ten porzucony na mało stabilnym sofcie LG). Najlepiej by OOTB działał już jak należy, bo nie zawsze mam czas i ochotę zgłębiać się w tematykę zmiany romów itp.

Tak więc mam dwie drogi wyjścia, pierwsza to jak najbardziej oszczędne rozwiązanie, byle by telefon działał ok jako ten drugi. Druga to kupić coś co śmiało mogło by zostać głównym telefonem i na obecne czasy działało by w granicach moich potrzeb perfekcyjnie (dzwonienie, smsowanie - przyjemne pisanie, gps, dużo przeglądania internetu i garść aplikacji)
BoyLer

Postprzez BoyLer » 27 wrz 2014, o 20:01

Jutro jest promocja na aliexpress na zniżkę 20$ przy zakupie powyżej 159$, więc warto było by ewentualnie szybko się na coś zdecydować. Dlatego BARDZO proszę o pomoc.
Co powiecie o tych ofertach:
http://www.aliexpress.com/item/Original-zenfone-5-phone-for-ASUS-2GB-16GB-Intel-Atom-Z2580-2-0G-dual-core-cpu/2012066381.html
http://www.aliexpress.com/item/Coolpad-F1-8297w-Smart-phone-3G-WCDMA-MTK6592-Octa-Core-Android-4-2-5-0-HD/2032794808.html
Warci zaufania sprzedawcy? A przede wszystkim, który telefon był by lepszy? :) Warto dopłacać 30$ do Asusa?
Newman k1s nie załapie się na promocję, poza tym sporo negatywnych opinii o nim wyczytałem...
A może jeszcze coś innego było by warte zainteresowania?
Bardzo proszę o szybką pomoc.

ps.
Promocja zaczyna się o godzinie 00:00 PST, czy dobrze rozumiem, że w Polsce będzie to 10 rano?
BoyLer

Postprzez BoyLer » 1 paź 2014, o 12:24

Zaczęło się od telefonuy za około 300zł, a prawdopodobnie skończy się na ponad 3x droższym.
Stwierdziłem, że jak coś brać, to coś możliwie najlepszego, co mi długo posłuży. I w tej chwili moim faworytem jest ZTE Nubia Z7 mini. Tak więc budżet wzrósł do 320$. Może coś innego w podobnej cenie jest lepsze wg Was? I co powiecie o tej ofercie:
http://www.aliexpress.com/item/ZTE-Nubia-Z7-Mini-4G-LTE-Mobile-Phone-Qualcomm-MSM8974AA-2-0GHz-5-0-FHD-1920x1080/2034870468.html
Wszyscy zawsze polecają Goldwaya, ale ta oferta chociaż wyjdzie nieznacznie drożej (~318$), to jest jednak gwarancja uniknięcia Vatu (bo przesyłka najpierw leci do UK DHLem, a następnie stamtąd FedExem do Polski, więc ewentualne koszty celne zapłaci odbiorca w UK) i dojdzie o wiele szybciej niż zwykłą darmową przesyłką. Sprzedawca dodatkowo ma 99,5% pozytywnych komentarzy, więc wygląda wiarygodnie.
BoyLer

Postprzez kolakao » 1 paź 2014, o 12:54

ja od tego gościa zamówiłem też MX4, nie wiem czy wiarygodny bo jeszcze czekam, ale osobiście nie widzę powodów do obaw. problem może pojawić się jedynie w przypadku jakiegoś fuckupu, gwarancja i te sprawy :p
kolakao

Pochwały: 18
Telefon:: Meizu Mx4
ROM: Flyme 4

Postprzez BoyLer » 1 paź 2014, o 16:56

Trochę się gryzę z myślami, bo miał być taniutki drugi telefon za 300zł, a zrobił się kombajn dual sim za 300$ ;)
Ale chyba jednak wygodniej mieć jeden porządny telefon dual sim, niż upychać po kieszeniach dwa telefony. Oby tylko powrót do androida z WP8 mnie nie rozczarował...
Tak więc bardzo skłaniam się do ZTE Z7 mini, chyba że jeszcze ktoś coś wartego uwagi zaproponuje. Wciąż nie wykluczam też np Asusa Zenfone 5. Nie wiem, czy do moich niespecjalnie wygórowanych potrzeb Asus by nie wystarczył... A zawsze trochę kasy zostało by w kieszeni.
Grunt to długotrwałe płynne i stabilne działanie telefonu, dostępność nowych androidów itp. Niby to Asus ma obiecanego androida L, a jak to będzie z ZTE to trudno na razie stwierdzić.
Ciężka sprawa.
BoyLer

Postprzez karolw2 » 1 paź 2014, o 17:35

Nubia Z7 mini http://www.ibuygou.com/p-nubia_z7_mini_ ... -6219.html z wysyłką do PL taniej ci wyjdzie i z ibuygou największa szansa na uniknięcie Vat
karolw2

Pochwały: 4
Telefon:: Nokia

Postprzez BoyLer » 1 paź 2014, o 17:43

Tylko, że nie mam natury hazardzisty, a jest to loteria czy naliczą, czy nie. A jeszcze należy mieć na uwadze, że jestem z Chorzowa, więc pewnie podlegam pod słynny WER Zabrze...
BoyLer

Postprzez marx » 1 paź 2014, o 21:52

tu masz ofertę ibuygou i jak weżniesz DHL to WER Zabrze cię nie obchodzi.
Na 99% nie zapłacisz vatu.
Opcja najbardziej opłacalna przy droższych zakupach.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez BoyLer » 1 paź 2014, o 22:22

A skąd ta pewność, że przy wysyłce DHLem nie będzie vatu? W innych sklepach przy wysyłkach kurierskich tym bardziej wzrasta ryzyko...
Poza tym natknąłem się na informacje, że ludzie zamawiający z tego sklepu przez DHL czasem jednak płacili vat... Więc ryzyko chyba jednak jest. Poza tym wysyłka z ubezpieczeniem na ibuygou wyjdzie 312$, a w tym sklepie podanym przeze mnie (Chigon) niecałe 318$ i zerowe ryzyko vatu. Różnica w cenie niewielka, tylko czas oczekiwania zapewne trochę dłuższy (podwójna przesyłka). Inny plus, że mogę od razu zamówić etui Nillkina.
BoyLer

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?