• Reklama

Jaki tani smartfon?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Jaki tani smartfon?

Postprzez TLasky » 20 mar 2015, o 02:14

Jak Ci się nie chce dobrze poszukać i upolować jakiejś okazji to już Twoja sprawa- będziesz chodził z gównofonem z 512 mb RAMM w kieszeni :-D. Ja tam kończę wypowiadanie się w Twoim wątku, bo nie zwykłem pomagać komuś, kto nie umie tej pomocy należycie docenić i tylko utyskuje. Do Twojej wiadomości- podałem Ci realny przykład okazyjnie zakupionego porządnego smartfona, który Twój budżet przekraczał aż o całe 50 zł. Mimo wszystko życzę Ci powodzenia- obyś znalazł czego szukasz i nie musiał wydać na to ani złotówki więcej :-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Reklama

Postprzez ra-vau » 20 mar 2015, o 02:42

rustin napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Niezła beka. Wymyśliłeś sobie budżet 80$ i ani dolca więcej. Choćby dopłacając 15$ miałby być w zasięgu sprzęt o klasę wyższy, to nie budżet to 312zł bo tyle dziś za 80$ da się kupić, ... dolicz vat i obsługę, (80zł) i zrobi się budżet 390zł. Oraz te wymagania, najlepiej nowy, najlepiej to... najl... :D

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zgadzam się z Panem powyżej 8-)

Autorze tematu, nie sprowadzaj niczego, kurs nie sprzyja 3,90 to dużo, plus vat i czas, zamiast płacić 80dolców, zakup to:
http://allegro.pl/czarny-smartfon-asus- ... 73792.html

ewentualnie z outletu, z ryską na ładowarce, 359zł
http://allegro.pl/outlet-asus-zenfone-4 ... 16132.html

Jak ktoś ma lepszą propozycję, z 24msc gwarancją i dostawą w 24h, to niech tu doradzi :mrgreen:
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Postprzez rustin » 20 mar 2015, o 13:34

NIe którzy chyba liczyć zbyt dobrze nie potrafią. Budżet 200-250zł czyli nie więcej, jak dojdzie VAT , a nie jest to regułą z tego co widzę to będzie ok 300zł. Także jak 400zł a 250zł to jest różnica 50zł to gratuluję.

Nie wymyśliłem sobie budżetu 80$ bo to na chwilę obecną 320zł , tylko jak w pierwszym poście ok 50-60$ , dla was to to samo ? Nie macie kalkulatorów ? Skoro tyle mam to nie wyczaruje więcej.
rustin

Telefon:: Sony X8
ROM: 2,3,7

Postprzez Boomszakalaka » 20 mar 2015, o 14:48

Jiayu F1. 60$, 4 cale, dobre wykonanie, mocna bateria. Do zwykłego użytkowania (a wydając 250zł raczej nie ma co oczekiwać fajerwerków) wystarczy.

W tym budżecie nikt Ci specjalnie nic nie wyczaruje, chyba, że tak jak wyżej koledzy proponują uda Ci się upolować jakąś używkę.
Boomszakalaka
AKTYWNY

Pochwały: 15

Postprzez raxon » 21 mar 2015, o 10:18

Bierz f1 bez zastanowienia. Sciągnąłem dwa zte v889 i okazały sie to bardzo fajne telefony, a jiayu powinno byc jeszcze ciut lepsze. Założenia budżetu spełnia, a napewno nic lepszego za te pieniądze nowego kupic sie nie da. Okazji bym nie szukał bo wiadomo ile warte są okazje. Tu masz nowy telefon z pudełka za niecałe 60$
raxon

Pochwały: 1
Telefon:: 967s w drodze

Postprzez TLasky » 21 mar 2015, o 10:40

rustin napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Primo- nie ja mam problemy z matematyką, tylko Ty z czytaniem ze zrozumieniem i odpowiednim przetwarzaniem informacji. Asusa Zenfone 4 kupiłem używanego w bardzo dobrym stanie za 300 zł (a jakby na to nie patrzeć 300 - 250 zł = 50 zł), tymczasem Ty pomieszałeś wypowiedzi moje i ra-vau żeby po raz kolejny spróbować udowodnić, że do****dalanie się do nas za to, że chcemy Ci pomóc ma sens.

Duo- albo nie masz pojęcia jak się ma rynek walutowy, albo po prostu nie umiesz zapamiętać, co pisałeś 5 min. wcześniej. W swoim poście podałeś dwie wartości- 200 - 250 zł i 70 - 80$, zatem każdy doradzający Ci mógł założyć, że jednak jesteś skłonny wydać nieco więcej celem zakupu fajnego fona.

Tertio- bierz Jiayu, którego Ci koledzy radzą, będziesz miała fantastyczną maszynę z ekranem TFT i 512 RAMM-u, albo kup sobie srajfona G3S :-D.

Chociaż nie podoba mi się Twój attitude do innych użytkowników raz jeszcze pomyśl nad tym, żeby co nieco zapolować na olx, gumtree oraz allegro i gwarantuję Ci, że przy budżecie 300 zł jesteś w stanie kupić naprawdę fajnego fona z ekranem IPS oraz min. 1 GB RAMM.

T.

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Postprzez ra-vau » 21 mar 2015, o 11:28

Unos sie bardziej, kalkulator tez masz z chin, za lewe dolary? Podajesz w pierwszym poscie informacje, 70-80$ z aliexpres. Podajesz zarazem kwote w złotówkach niewiadomo skąd inna niz te 70 czy 80 dolarow (270pln \ 310pln) - a ty nagle 200 - 250

Nawe zacytuje, żeby było jasne.
http://www.mbank.pl/notowania/kursy-walut/

Wpisz sobie w google 'kalkulator', pomnóż np 3,87 x 80$ +23% vat = 309,60 + 71,20 = 380,80 i dolicz do tego okolo 7 - 9zl za obsługę poczty.

Jesli widzę, że podany budżet maksymalny, bo tak wnioskuje, to 80 dolarow, to dla mnie oczywistym jest wyliczenie ppowyżej. Jeśli miałem już 'kilka' telefonow z chin i za kazdy naliczony mi zostal vat, jak prawo nakazuje, to doliczam go do twojego budzetu. Ty zrób to samo, bo bedziesz mial problem gdy telefon wpadnie na celny, a kieszonkowe dostaniesz dopiero w nastepnym miesiacu - wroci wtedy do chin, odesle go WER. :-)
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Postprzez monk » 21 mar 2015, o 19:31

A co powiecie o smartfonach od asusa? Chodzi mi konkretnie o Asus ZenFon 5. Czy to dobry sprzet jest?
monk

Telefon:: LG G2

Postprzez TLasky » 21 mar 2015, o 19:32

monk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Sprawdź pod tym adresem- www.telchina.pl powinieneś znaleźć tam jakieś informacje, jeśli tylko skorzystasz z funkcji szukaj :-).

T.

TLasky
VIP

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?