• Reklama

jaki smartfon do 5" z b. dobrą/ dobrą baterią do max 250$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

jaki smartfon do 5" z b. dobrą/ dobrą baterią do max 250$

Postprzez traj » środa, 19 sierpnia 2015, 19:34

Witam
Szukam telefonu dla żony :) generalnie nie może być za duży i musi mieć bardzo dobrą/ dobrą baterie - to podstawa.

Cena (bez VAT): absolutny max 250 $ najchętniej mniej ... :-)
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: max 5"
Ilość RAM: od 1
ROM: od 16
Procesor: bez różnicy
Dual/Single sim: może być 1 karta sim (mile widziane 2 ale to nie konieczne
Preferowane marki: wykluczam elphone
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): BARDZO DOBRA/DOBRA BATERIA, pasmo 900 mhz w 3g, LTE mile widziane ale nie jest konieczne.
Opis: Nie rajcuje mnie nominalna pojemność ale rzeczywisty czas użytkowania baterii, głownie na rozmowy i trochę internetu

Wykluczyłem póki co : lenowo k3 k30w - fajny aparat ale słaba bateria .. to samo elephone 7000 (miałem go kilka dni - bateria niby duża pojemność a badziew straszny..), TLC 5000 - brak pasma 900 mhz,

macie jakieś pomysły ? będę wdzięczny za pomoc :->
traj

Reklama

en.001phone.cn=

Re: jaki smartfon do 5" z b. dobrą/ dobrą baterią do max 25

Postprzez traj » środa, 19 sierpnia 2015, 21:54

W nawiązaniu do mojego posta, tak szukam szukam pacze i pacze i wychodzi mi na wybór pomiędzy
- xiaomi mi3
- xiaomi mi4
- ZTE Nubia Z9 Mini
który z nich będzie miał najlepsze osiągi czasu pracy baterii ?? macie jakieś opinie ? jakie inne modele wchodzą w grę ?
traj

Postprzez piquadrat » środa, 19 sierpnia 2015, 22:47

Jeśli nie znasz tej strony to zerknij:
http://www.kimovil.com/en/compare-smartphone-prices
i wybierz Battery jako kryterium sortowania. Powiem tak, ogólnie bida z nyndzą jak się chce 5 cali i dużą baterię (3500mAh +).
Bierz mi4, taka moja opinia. A jak jesteś dużo w locie to jakiś powerbank. Pogódź się z faktem, że duża bateria = kompromisy pod innymi względami. Mnie to trochę zajęło ale się pogodziłem.
piquadrat
AKTYWNY

Pochwały: 11

Postprzez ddr » środa, 19 sierpnia 2015, 22:59

A thl 5000T? Dobra bateria, czysty android. Rom co prawda 8GB, ale idzie włożyć kartę pamięci i masz.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez traj » środa, 19 sierpnia 2015, 23:03

Dzięki za linka, już tam bierzę i spróbuję coś ustawić :) ale biorąc pod uwagę że często nominalna pojemność nie ma nic wspólnego z realną trwałością (elephone topniał w oczach a miał chyba ze 4000 mph) skłaniam się obecnie do wyboru mi3-mi4 (3ka trochę tańsza ..:) ale po Twoim poście stawiam plusik przy mi4 :).

tak przy okazji, patrzę na "talk time" tych samych telefonów i za nic nie można wiarygodnie porównać trwałości baterii, o tym samym telefonie raz sprzedawcy piszą "2-3 g", gdzie indziej "up 8-10" a w porównywarkach na www "31" ... i bądź tu mądry.
traj

Postprzez traj » środa, 19 sierpnia 2015, 23:10

ddr napisał(a):A thl 5000T? Dobra bateria, czysty android. Rom co prawda 8GB, ale idzie włożyć kartę pamięci i masz.

dzieki za sugestię, pojemność godna ... 5000 :) wrzuciłęm go na aliexpress i np ten dostawca http://www.aliexpress.com/item/Freeship ... 59599.html
wskazuje że "talk time" to 2-3 g ... jak jest w rzeczywistości ? ile realnie trzyma w nim bateria ?
- czy da się wgrać na niego MIU ?
- jak będzie wyglądać zestawienie trwałości baterii tego THL 5000 vs Xiaomi Mi4 ? (ok, może to i naiwne pytanie ..:)
pozdrowienia
Ostatnio edytowano środa, 19 sierpnia 2015, 23:28 przez traj, łącznie edytowano 1 raz
traj

Postprzez piquadrat » środa, 19 sierpnia 2015, 23:27

Z tego co pomiatam thl 5000 albo nie obsługiwał pasma umts900 albo miał tylko 1GB, do wyboru. Ale możecie próbować dalej. Zapewniam, że zawsze znajdę jakiś poważniejszy zgrzyt. Sam przez to przechodziłem.
piquadrat
AKTYWNY

Postprzez traj » środa, 19 sierpnia 2015, 23:35

piquadrat napisał(a):Z tego co pomiatam thl 5000 albo nie obsługiwał pasma umts900 albo miał tylko 1GB, do wyboru. Ale możecie próbować dalej. Zapewniam, że zawsze znajdę jakiś poważniejszy zgrzyt. Sam przez to przechodziłem.

sprawdziłem na szybko i wygląda na to że THL 5000 nie ma 900 mhz w 3G, ale już 5000 T ma to pasmo ..oba 1G ale to już do przełknięcia, pytanie tylko jak wygląda w realnym użytkowaniu te 5000 milamper nominalnej pojemności ...
Ostatnio edytowano środa, 19 sierpnia 2015, 23:36 przez traj, łącznie edytowano 1 raz
traj

Postprzez ddr » środa, 19 sierpnia 2015, 23:36

5000T ma WCDMA 900.
Na talk time na papierze się nie patrzy bo to wartości z d...
Powinien trzymać dłużej od Mi4.
Można dodatkowo wyłączyć część rdzeni procesora dla zaoszczędzenia baterii.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez piquadrat » środa, 19 sierpnia 2015, 23:44

Tam było tak, że T miał 900 zaś nie T nie miał. Popraw mnie jeśli się mylę.
Ja odrzucam, każdą ofertę poniżej 2GB RAM. Dzisiaj 1GB to za mało jeżeli urządzenie ma być faktycznie w sposób ciągły online. Chcę uniknąć sytuacji, w której uruchamiam przeglądarkę i w niej kilka kart plus parę innych rzeczy, a system np.: uwala mi komunikator chodzący w tle.
piquadrat
AKTYWNY

Postprzez traj » środa, 19 sierpnia 2015, 23:51

piquadrat napisał(a):Tam było tak, że T miał 900 zaś nie T nie miał. Popraw mnie jeśli się mylę.
Ja odrzucam, każdą ofertę poniżej 2GB RAM. Dzisiaj 1GB to za mało jeżeli urządzenie ma być faktycznie w sposób ciągły online. Chcę uniknąć sytuacji, w której uruchamiam przeglądarkę i w niej kilka kart plus parę innych rzeczy, a system np.: uwala mi komunikator chodzący w tle.

dla mnie osobiście też 2G to poziom startowy (dlatego też już do mnie płynie Mi4i.. :), ale żonie ten 1G by raczej mógł wystarczyć, właściwie używa telefonu do dzwonienia i przeglądania netu od czasu do czasu + yanosik i radio internetowe (ale te apki nie chodzą jednocześnie) dla niej liczy się jedno BATERIA .. chociaż mnie trochę jednak ciągnie do MIU :)
aaa a co MIU na THL ? pójdzie ?
traj

Postprzez piquadrat » czwartek, 20 sierpnia 2015, 00:01

Nie powiem bo nie wiem. Jak żona nie potrzebuje kamery za dobrej to jest jeszcze Mlais MX Base. Tam jest 2GB i 4400mAh. I w kieszeni trochę kasy zostanie. Ale kamera to tam badziew, poziom niedorobionych elephone 6000.
piquadrat
AKTYWNY

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?