• Reklama

Jaki rodzaj jiayu f1 kupić? Chodzi mi o standard sieci

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Jaki rodzaj jiayu f1 kupić? Chodzi mi o standard sieci

Postprzez maciek1221 » 18 sty 2015, o 14:09

Witam,
zamierzam kupić smartfona Jiayu f1, chciałbym spytać jaką wersję mam zakupić? Dostępne są WCDMA oraz 3G version.... Jest jeszcze wersja 2G GSM. Z tego co gdzieś kiedyś czytałem, to niektóre telefony są dedykowane tylko dla chińskich sieci.
Chodzi mi konkretnie o tą aukcję:
http://www.aliexpress.com/store/product ... 08100.html

Czy ta wersja jest okej, czy sprzedawca w porządku oraz czy telefon to nie jest fejk? Na ebayu są po 10 dolarów drożej, stąd moje wątpliwości, na aliexpresie jeszcze nigdy nie kupowałem.

Pytanie drugie, będę zamawiał 2 egzemplarze. Czy jest sens rozdzielać przesyłke na 2 paczki, czy zamawiać 2 w jednym opakowaniu? Chodzi mi o to urząd celny i podatek, bo 2 w jednej przesyłce to większa deklarowana wartość i wieksze prawdopodobieństwo sprawdzenia paczki, czy tak jest?

Proszę o odpowiedź, bo czas nagli, wysyłka długa, a chciałbym już zamówić chińczyka ;p.
Pozdrawiam

edit:
tu dla porównania taki sam telefon ale droższy, u tego samego sprzedawcy, dlaczego?
http://www.aliexpress.com/store/product ... 75092.html

może ta wersja jest dedykowana dla Polskich sieci? wtedy na ebayu lepiej będize mi kupić, dolar taniej, a przynajmniej przez paypala mogę płacić ;)
maciek1221

Telefon:: f1

Reklama

Re: Jaki rodzaj jiayu f1 kupić? Chodzi mi o standard sieci

Postprzez Albin » 18 sty 2015, o 15:17

maciek1221 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jest ok. Sprzedawca też wydaje się być dobry. Bierz wersję 3G lub WCDMA (różnie opisują). Nie bierz 2G.
maciek1221 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Vat to loteria. Nie ma znaczenia co napiszą na paczce.
Albin
AKTYWNY

Pochwały: 16
Telefon:: Redmi Note 3 Pro

Postprzez maciek1221 » 18 sty 2015, o 15:21

Ok dzięki za odpowiedź. Ktoś jeszcze ma coś do powiedzenia? :)

Pytanko, czy bezpiecznie będzie płacić na aliexpresie kartą kredytową? Mam konto w tmobile banku, płaciłem już nieraz kartą np za wizy itp, ale nie wiem czy na aliekspres jest to bezpieczne?
maciek1221

Postprzez maciek1221 » 19 sty 2015, o 01:32

Ostatnie pytanie, czy ten telefon z pierwszego linka, ma język polski? Bo nie bardzo rozumiem, że w tytule jest ''russian magyar' a w opisie polish jest na czerwono napisany...
maciek1221

Postprzez kaol » 19 sty 2015, o 12:31

z tego co widzę to jest na dole wypisany tylko "Languages English, Russian,"
Ale w obrazkach jest ewidentnie język polski do wyboru, więc w telefonie będzie.
Ale nie bój się napisać do sprzedawcy wiadomości. Odpisują, a jak nie to czy warto od takiego coś zamawiać? ;)

Płatność niby pewna i bezpieczna, ale lepiej nie płacić kartą przypiętego do Twojego głównego konta.
Załóż walutową w tmobile banku i będziesz miał kartę tylko do aliexpress i w walucie $ za co oczywiście nic nie płacisz, a możesz zaoszczędzić parę złoty.
jak masz jakieś pytanie czy problem związanym z aliexpress chętnie pomogę pisz na GG :4137473 Moje ogłoszenia OLX
kaol
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: Meizu M2

Postprzez maciek1221 » 19 sty 2015, o 14:01

Ok kupiłem go, sprzedawca napisał, że polski język jest - zobaczymy na ile jest szczery :). W razie problemów, jest gdzieś spolszczenie do tego telefonu? Tu bardziej chodzi o dziewczynę, z moim angielskim jest okej :d.

Płaciłem swoją kartą bezpośrednio z konta, zakup za 62dolary kosztował mnie 233,33zł :).

Pozdrawiam
maciek1221

Powrót do Jaki telefon kupić ?