• Reklama

Jaki chińczyk - budżet "bez limitu", sprecyzowane wymagania

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Jaki chińczyk - budżet "bez limitu", sprecyzowane wymagania

Postprzez lepro » 9 lis 2014, o 02:22

Witam,

Jestem obecnie posiadaczem Lenovo P780, z telefonu jestem zadowolony, ale ma on już swoje lata i mankemanty, szykuję się więc na upgrade.
Cena w zasadzie nie gra roli (oczywiście im taniej tym lepiej, jezli mamy kilka prawie identycznych opcji)

Konieczne wymagania:

- Dual-SIM - duzo podrozuję po Europie i muszę mieć możliwość włożenia lokalnego 'data-SIM'
- 3G 900MHz - to spektrum jest jednak coraz częściej używane jako 'zapasowe' w wielu krajach i jego brak w P780 boli
- Sensowna bateria, minimum 3Ah - telefon musi byc w stanie przetrwac 2-3 dni wzglednie lekkiego uzytkowania (tak jak w moim obecnym P780)
- Nie większy niż 5.5 cali (nie chcę by telefon był wyrażnie większy od P780)
- Stare Mediateki jak MT6592 itd. odpadają (względnie stara, siermiezna technologia, problemy z GPS, etc). Ewentualnie MT6595, ale najchętniej Snapdragon.

Mile widziane:
- LTE i WiFi 5GHz
- sensowny aparat
- dobry (tzn. istniejący) support dla custom ROMów - XDA czy jakies inne fora - milo byloby zobaczyc kiedys (i to predzej niz pozniej) Lollipop na tym telefonie
- ekran FullHD, raczej nie wiecej (1440p tylko wysysa szybciej baterie przy mimimalnym zysku jakosci obrazu)
- porządna jakośc wykonania (jakieś wulgarne klony SGS5 czy iPhone 6 raczej odpadają)

Bez wiekszego znaczenia:
- Slot na MicroSD
- Wymienialna bateria
- Nagrywanie 4K
- Wydajność 3D (praktycznie nie będzie używany do gier)
- 2GB RAM starczy, wyniki benchmarków bez znaczenia (o ile sam telefon działa płynnie)
- Zbedne bajery typu fingerprint scanner

Jesli chodzi o to, co udalo mi sie wyszukac:

- Huawei Honor 6 - 'procesor-wynalazek', bateria ponoc nie trzyma za dlugo, jakosc wykonania taka sobie
- IUNI U3 - przesadzona rozdzielczosc (chociaz panel to LTPS), brak jakiegokolwiek 'community supportu' poza Chinami
- ZOPO ZP999 - marna bateria, dość drogi jak na telefon z Mediatekiem
- ZTE Nubia Z7 Max - w zasadzie brak recenzji, ale wydaje się najsensowniejszy z tych wszystkich do tej pory

W zasadzie tak naprawdę to najlepszy dla mnie bylby tutaj OnePlus One, tylko ze on niestety nie ma potrzebnego mi Dual SIM :(
Czy są jeszcze jakieś inne telefony spełniające moje kryteria które przegapiłem?

Bedę bardzo wdzieczny za wszelkie sugestie i porady.
lepro

Telefon:: Lenovo P780

Reklama

Re: Odp: Jaki chińczyk - budżet "bez limitu", sprecyzowane w

Postprzez INTseed » 9 lis 2014, o 13:47

Gdzieś ty wyczytał że H6 ma słabą baterię? Czytam teraz już 2h na nim i mi bateria zeszła 18%
Procesor wynalazek tak, więc muszą dać andka 5.0 ;)
Tył jest rysujący się, jednak reszta jest dobrze sprasowana.
Podejdz do euro agd i sprawdż czy ci go mogą pokazać.
Dualsim bym wybrał H6 ;)
INTseed
VIP

Pochwały: 18

Re: Jaki chińczyk - budżet "bez limitu", sprecyzowane wymaga

Postprzez Caminero » 9 lis 2014, o 14:04

budżetowy lenovo s860 z baterią 4000, albo thl 5000 z baterią 5000, jiayu g6 z baterią 3500. Ale uważam z tych typów co wymieniłeś to będziesz zadowolony z zte nubia z7 max bateria spokojnie wytrzyma 3 dni jeśli użytkowanie będzie umiarkowane

pozdrawiam
Caminero
pozdrawiam
Caminero

było.. jiayu s2 < zte nubia z7 max < xiaomi mi4c 3/32gb czekam na bezramkowca... zte nubia z11
Caminero
AKTYWNY

Pochwały: 5
Telefon:: xiaomi mi4c
ROM: 4

Postprzez Nibiru » 9 lis 2014, o 14:34

Jak Ci się nie spieszy to bym zaczekał co pokaże elephone p5000.
Nibiru
AKTYWNY

Pochwały: 20
Telefon:: Nibiru H1
ROM: 4.2.2.

Postprzez lepro » 9 lis 2014, o 14:55

INTseed napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Na Anandtechu jest bardzo szczegolowa recenzja:

http://www.anandtech.com/show/8425/huaw ... 6-review/7

Ogolnie ponoc telefon potrafi wyssac baterie w 1.5-2 godziny z powodu braku jakiegokolwiek throttlingu.
Poza tym:

1. Wifi wyglada żałośnie:

http://images.anandtech.com/graphs/graph8425/67132.png

2. Predkosc NAND ma jedną najgorszych w swojej klasie (Huawei poskąpiło na dobrych układach flash):

http://images.anandtech.com/graphs/graph8425/67128.png

3. Aparat taki sobie, a jakość wideo to już w ogóle tragedia.
lepro

Postprzez lepro » 9 lis 2014, o 15:00

Caminero napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dzięki, patrzyłem już na te modele, ale to wszystko stare Mediateki i nie spełniają moich dodatkowych wymagań (LTE, WiFi 5Ghz). THL nie ma 900Mhz. O ile np. taki s860 to bardzo fajny telefon, to poza UMTS 900MHz w zasadzie nie rozni sie od mojego obecnego P780.
lepro

Postprzez lepro » 9 lis 2014, o 15:04

Nibiru napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dzięki, patrzyłem na niego. Wygląda, na to, że w tej chwili nie mają nawet pojęcia co chcą w tym telefonie wcisnąć, skoro mają dopiero zamiar 'zapytać community' o opinie (chyba, że to taki marketingowy kit, a specyfikacja już jest dawno gotowa). Jezeli to prawda, to telefon raczej nie pojawi sie w tym roku. Poza tym Elephone to w zasadzie 'dno' jeżeli chodzi o wszelki support.
lepro

Postprzez Caminero » 9 lis 2014, o 15:39

w mojej ocenie to zwycięzca jest zte z7 max, a review zanjdziesz kilka np u geega https://www.youtube.com/watch?v=dhYrhCKaoP4 ma wszystko wifi, lte działajce na całym świecie, częstotliwość 900mhz, ekran GG, wydajny i oszczędny procesor baterię 3100, a więc co ci w nim nie pasuje?

pozdrawiam
Caminero
pozdrawiam
Caminero

było.. jiayu s2 < zte nubia z7 max < xiaomi mi4c 3/32gb czekam na bezramkowca... zte nubia z11
Caminero
AKTYWNY

Postprzez piryt » 9 lis 2014, o 15:47

Caminero napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Minusy to niewymienny akumulator oraz brak NFC.
piryt

Postprzez Caminero » 9 lis 2014, o 15:50

a czy autor postu dał jako priorytet wymienialny akumulator ( honor 6 też nie) i nfc? Słuchawka ma port czerwieni więc może służyć jako pilot.
pozdrawiam
Caminero

Caminero
AKTYWNY

Postprzez lepro » 9 lis 2014, o 16:52

Dokładnie, Z7 MAX w tej chwili najbardziej mnie przekonuje.
Zastanawiam się tylko, czy ma on jakąś sensowną alternatywę która mogła mi umknąć.
Jeśli nie - to trzeba będzie go zamówić 11/11
lepro

Postprzez INTseed » 9 lis 2014, o 16:55

No to jak honor 6 jest kiepski, no to jedyny wybór to samsung s5 duos.
NFC jest w wersji L12
Mnie osobiście bateria trzyma dobrze. Miałem na którymś romie, że telefon nie wchodził w deepsleep po wyłączeniu ekranu, ale to już przeszłość.
Testy kopiowania wyglądają tak:
Obrazek
Wifi nie sprawdze bo mam kiepski router. Zasięg lepszy niż w iocean x7s.
INTseed
VIP

Pochwały: 18

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?