• Reklama

Jaki chińczyk - budżet "bez limitu", sprecyzowane wymagania

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Jaki chińczyk - budżet "bez limitu", sprecyzowane wymaga

Postprzez Caminero » 9 lis 2014, o 21:50

INTseed a znalazł być troszkę czasu by zrobić choć mini recenzję honora 6
pozdrawiam
Caminero

było.. jiayu s2 < zte nubia z7 max < xiaomi mi4c 3/32gb czekam na bezramkowca... zte nubia z11
Caminero
AKTYWNY

Pochwały: 5
Telefon:: xiaomi mi4c
ROM: 4

Reklama

Postprzez INTseed » 9 lis 2014, o 22:32

Na razie nie. Przeziębienie oraz lenistwo.
Jest temat o fonie u konkurencji.
INTseed
VIP

Pochwały: 18

Postprzez Piotrek90 » 11 lis 2014, o 19:03

INTseed napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

na netiaszrocie (czyli nie na wypaśnym routerze:) ) wychodzi 65Mbps, ale tyle samo ma komp i laptop :>
Piotrek90

Pochwały: 3
Telefon:: SE

Postprzez lepro » 11 lis 2014, o 19:44

OK, czytałem jeszcze trochę o HH6 i ponoć sporo początkowych mankamentów wyeliminowano w OTA.
Tak więc mój dylemat to:

Huawei Honor vs ZTE Nubia Z7 Max

Nubia Z7 Max:
- większy ekran (to lepiej albo gorzej- nie jestem pewien czy nie będzie za duży, z drugiej strony większy ekran kusi)
- 'renomowany' SoC
- tylko passive dual SIM
- możliwość zmiany trybu dla każdej z kart (4G/3G/2G) bez fizycznego przekładania
- ponoć standardowo tylko 1.5GB miejsca na aplikacje (WTF?) - jest jakiś chiński skrypt do repartycjonowania, ale rzekomo często brickuje on telefony (ludzie skarżą się na chińskich forach)
- nakładka na Androida chyba taka sobie (ponoć są problemy z dialerem, rozpoznawaniem kontaktów)
- jest dostępny CM11
- lepszy aparat(?) i jakość wykonania

Huawei Honor 6:
- 'SoC-wynalazek' ale z drugiej strony jeden z najnowocześniejszych (LTE Cat 6, etc), big.LITTLE w teorii powinno lepiej obchodzić się z bateria nic Kriat w Snapdragon 801.
- ponoć ma active-active standby (maly detal, ale cieszy)
- trzeba przekładać karty przy zmianie trybu 4G/3G/2G (z drugiej strony wystarczy zdjąć małą klapkę a nie cały tył obudowy)
- chyba lepsza nakładka od tej w Z7 Max (ale nie ma opcji wgrania CM11)
- wydaje się popularniejszy na forach, telefon jest oficjalnie sprzedawany poza Chinami (lepszy support?)
- ekran LTPS ze zintegrowanym digitizerem (nie jest jasne do końca jaki dokładnie panel jest w Z7 Max)
- takie sobie wyniki w teście z Anandtecha (ale z drugiej strony nigdzie nie ma tak dokładnego testu Z7 Max)

Co sądzicie? Bo ja już kompletnie nie wiem co wybrać :)
Bardzo chętnie usłyszałbym opinie kogoś kto miał w ręce oba te telefony.
lepro

Telefon:: Lenovo P780

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?