• Reklama

Jaki 5,5 calowiec? Tak do 200 $

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Jaki 5,5 calowiec? Tak do 200 $

Postprzez katny » 21 lip 2015, o 22:09

Cena (bez VAT): do 200 $
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5,5-6
Ilość RAM/ROM/Procesor: ram min 2 giga/16-32 giga rom/procek 8 rdzeni
Dual/Single sim: bez znaczenia
Preferowane marki: Lenovo, Xiaomi
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): dobry gps, bateria wytrzymująca jeden dzień,
Opis: Witam. Poszukuje telefonu który zastąpi mojego zenfona 6. O zmianie bym nie pomyślał gdyby nie słaby gps w asusie (pisałem o tym w innym wątku) Od nowego telefonu oczekuje przede wszystkim dobrego gps-u, baterii która wytrzyma do wieczora i "braku zamulania". Jeśli będzie miał LTE to fajnie ale nie jest to warunek konieczny. Na tę chwilę wytypowałem następujące propozycje i prosze o pomoc w wyborze:

Lenovo k3 note-mam miłe wspomnienia z p780, k3 ma świetny stosunek ceny do jakości, gps też z tego co czytałem jest ogarnięty i myślę, że telefon będzie popularny i będą do niego nowe romy

Meizu m1 note- dobre opinie ale nie wiem czy dopasuję się do flyme os bo jednak byłem przyzwyczajony do tradycyjnego układu przycisków w androidzie

Xiaomi redmi note w wersji 2 giga ramu-wiem że to już starszy model ale nie potrzebuje najnowszego procesora bo w gry nie gram. To co do mnie przemawia to dobre wsparcie telefonu i miui

Gionee elife e7-tu mam największe opory bo sugeruje sie tylko opiniami z forum a telefon podobnie jak redmi note jest starszawy. Minusem jest brak Lte i z tego co widziałem raczej nie powstają na niego nowe romy.

A co wy byście wybrali, ewentualnie na co mam zwrócić uwagę? A może patrzeć na jakieś inne telefony?
katny

Pochwały: 2

Reklama

Re: Jaki 5,5 calowiec? Tak do 200 $

Postprzez bartazzz » 21 lip 2015, o 22:18

K3 Note jest mega popularny

Wysłane z mojego m1 note przy użyciu Tapatalka
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez shayk » 21 lip 2015, o 22:19

M1 note polecam
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Postprzez TLasky » 21 lip 2015, o 22:30

Jeśli odnosić się do Twoich kryteriów to Gionee i Xiaomi Redmi Note w wersji z LTE odpadają, bo mają za mało rdzeniooof- tylko po 4 :-D. Jest ewentualnie Note w wersji 3G z dual sim i 8-rdzeniowym MTK6592. Zastanawia mnie tylko po co Ci aż 8 rdzeni? Ale to już Twoja sprawa :-).

Jeśli chodzi o Flyme to do przycisku przyzwyczaić się jest łatwo, a po tygodniu uważasz go za jedną z bardziej pomysłowych rzeczy jakie powstały na Androidzie, za to już z samym Flyme jako systemem zaprzyjaźnić się ciężej (miałem MX4 i niby się udało, ale to nie była prawdziwa przyjaźń... więc "Przeminęło z Hajsem" :-D). Ogólnie dobrze by było żebyś mógł się z nim wcześniej zapoznać, bo z podanych przez Ciebie typów uważam, że jeśli chcesz patrzeć w przyszłość (64-bit) to M1 Note (ekran + bateria + poręczny + ładny), jeśli wolisz coś ze "starszyzny" to Gionee (aparat + GPS + wydajność).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez katny » 21 lip 2015, o 23:11

Generalnie 8 rdzeni miało być myśleniem przyszlosciowym ale zapewne telefon znowu zmienię za rok a do moich zastosowań 4 wystarcza. A co do m1 note sa jakieś szanse na inne romy bez flyme os?
katny

Postprzez Caminero » 21 lip 2015, o 23:32

rozważ jeszcze jiayu s3 adventure kosztuje 185$ ponoć na romie 5,1 działa bardzo płynnie
pozdrawiam
Caminero

było.. jiayu s2 < zte nubia z7 max < xiaomi mi4c 3/32gb czekam na bezramkowca... zte nubia z11
Caminero
AKTYWNY

Pochwały: 5
Telefon:: xiaomi mi4c
ROM: 4

Postprzez KarlosW » 21 lip 2015, o 23:38

A gps w nim jak działa?
KarlosW
VIP

Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Postprzez Flyagaric » 22 lip 2015, o 11:58

katny napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie ma się co czarować, jak nie grasz w gry to Snap800 jeszcze na 2 lata ci starczy (wciąż jest moc, ale za 2 lata może być mało na nowe gry), albo i lepiej, a do tej pory na 100% zmienisz. Qualcommy to bardzo dobry GPS. NA Gionee powstają nowe ROMy. Zapowiedziany oficjalnie lizak i jeden customowy projekt. Oprócz tego jest masa innych - widziałem w sieci nawet kogoś kto pisał z CyanogenModa. JA siedzę na oficjalnym KK, bo zwyczajnie jest świetny. LTE brak - akurat mnie to powiewa.
Lenovo nie ma procesora na 'Q', ale to już sprawdzony model. Sprawdzony i popularny.
Flyme nigdy nie próbowałem, ale z tego co powszechnie wiadomo, to jest tak, że albo kochasz, albo nienawidzisz - odcieni szarości brak.
Pomyślałbym jeszcze o Xiaomi - na Mi4 może być mało, ale Mi3 jest wciąż znakomitym fonem, z dobrym prockiem (Snap800), świetnym GPSem i chyba lepszym aparatem niż w Mi4 - można nawet zdjęcia w RAW zapisywać. Brak LTE.
Wspomniane Jiayu, to chyba też propozycja warta uwagi.
Co byś nie wybrał, trudno przegrać - no chyba, że Flyme ci nie siądzie.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 116
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez katny » 22 lip 2015, o 13:28

A czy różnica miedzy meizu m2 note a m1 to tylko słabszy procesor w m2? Bo cenowo atrakcyjnej wychodzi m2 o ładnych parę dolarów.
katny

Postprzez bartazzz » 22 lip 2015, o 13:36

ciut mniejsza bateria i obrzydliwy przycisk fizyczny HOME (kwestia gustu)
jest też możliwość zainstalowania karty sd kosztem jednego slotu SIM
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Powrót do Jaki telefon kupić ?