• Reklama

Jak wyczyścić telefon - ale dokładnie ?

Jak wyczyścić telefon - ale dokładnie ?

Postprzez Pivko » 23 mar 2016, o 22:41

Witam
Nie wiem czy dobry dział ale mam pytanie - jak dokładnie wyczyścić tel ? Wipy, format data zrobione ale w pamięci tel jest kupa różnych dziwnych pozostałości po różnych romach. Tel idzie na sprzedaż i chciałbym żeby wyszedł ode mnie czysty. Co ciekawe - po instalacjach róznego rodzaju wersji CM (resurrection remix, minimal os) po powrocie na MIUI ma problemy z wifi i transmisją danych. Objawy są podobne jak na CM. Nie wiem czy gdzieś jakieś smieci nie zostały z CM (wersja MIUI z needrom od kolegi gumienny ostatnia z działającym netem)
Dawno temu jak miałem samsunga to ODINEM robiłem instalację nowego romu z partycjonowaniem i tel naprawde wyglądał jak nowy. Mam recovery Philz.
Pozdrawiam
Pivko
AKTYWNY

Pochwały: 9

Reklama

Re: Jak wyczyścić telefon - ale dokładnie ?

Postprzez mickiewicz » 23 mar 2016, o 23:02

w philz przed np zmianą romu robię kolejno 5 pozycji pod rząd w sekcji wipe (czyli factory, cache, dalvik, clena to install new rom, clean user media - czy jakoś tak) trzy razy, po każdym razie restart to revovery.
nie zauważyłem, żeby coś zostawało wtedy.

gdzie te resztki wypatrzyłeś?
mickiewicz

Pochwały: 1
Telefon:: htc desire

Postprzez Pivko » 23 mar 2016, o 23:08

w "pamięć wewnętrzna". miałem CM a tam jakieś foldery po MIUI itp. bardziej mnie martwi to wifi teraz ;/
Pivko
AKTYWNY

Postprzez mickiewicz » 23 mar 2016, o 23:24

może spróbuj moją sekwencję wipe'ów.
używam rom od umiennego 6.1.28 i nie mam problemów z wifi / danymi mobilnymi.
mickiewicz

Postprzez Pivko » 23 mar 2016, o 23:27

spróbuje jak mówisz. zastanawiam się jaki rom wrzucić klientowi (córka koleżanki z pracy) coby jej jak najlepiej służył. do tej pory jechała na jakimś tam samsungu więc MIUI może byc zagadka trochę :-)
Pivko
AKTYWNY

Postprzez mickiewicz » 23 mar 2016, o 23:37

no i nie ma co ukrywać - jest to miui rozwojowe, czego skutki czasami sam zauważam (fakt portowania z redmi note też wnosi swoje).
przyznam, że najstabilniejszym na f1 dla mnie był aosp od maucata. jesyny minus - nie działa na nim blokada kodem ekranu.
sporo romów testowałem na coolpada, ale chyba nie ma takiego 100% bez najmniejszej usterki (nawet nie o bugach mowa).
mickiewicz

Postprzez Pivko » 23 mar 2016, o 23:43

jest ten rom na needrom? czy na xda gdzieś szukać? a traktowałeś kiedyś coolpada flastoolem? czy on czyści wszystko jak odin ? repartycjonowanie itp ?
Pivko
AKTYWNY

Postprzez mickiewicz » 24 mar 2016, o 00:03

tylko i wyłącznie recovery, nigdy nie bawiłem się odinami i innymi softami z poziomu pc, nie musiałem.
maucat jest m.in na modaco: http://www.modaco.com/forums/topic/374138-rom442-aosp-by-maucat/
w sumie testowałem raczej prawie wszystko z needrom, modaco, movilesdualsim (hiszpańskie) i xda. nie wszędzie był język polski, niektóre romy mi wizualnie nie pasowały po prostu, ale to już kwestia indywidualna.
na modaco są też romy bazujące na oficjalnym, ale to już 4.2 a nie 4.4 i czasami przeszkadza.
mickiewicz

Powrót do ROM'y i modyfikacje