• Reklama

Jak wycofać się z przedłużającego się zakupu i otrzymać kasę

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Jak wycofać się z przedłużającego się zakupu i otrzymać kasę

Postprzez 8850 » 13 lis 2013, o 11:21

Witam. Zakupiłem na aliexpress u reklamowanego sprzedawcy chinatronic - telefon zte v987 dopłacając 4 $ za przesylkę przez Singapurepost. Mineły aż 3 tygodnie a dopiero paczka otrzymała swój numer, sprzedawca zapewniał cały czas że otrzymam nr przesyłki niebawem i przepraszał za opóźenia wynikające z sezonu zakupowego w Chinach. To dobry sprzedawca który ma świetne opinie. Po sprawdzeniu, okazuje się że została nadana jako przesyłka ekonomiczna (widnieje to stronie PocztyPolskiej oraz SingapurePost). Napisałem pytanie dlaczego ekonomiczna i informację że pracownik pomylił się. Nie otrzymałem do dzisiaj odpowiedzi mimo że wysłałem ponownie zapytanie.

Zamawiałem kiedyś kilka rzeczy z Chin i zawsze przychodziły po ok. 12 dniach nie oclone (wysyłka była przez swisspost lub singapurepost). Nie chcę teraz czekać 2-3 miesiące na telefon tym bardziej że czytałem na forum że każda przesylka teraz jest clona (mieszkam w małopolsce), przechodzą one przez WER Zabrze. Akurat telefon teraz bardzo potrzebuję i liczyłem że będzie szedł 2-3 tygodnie, nie miesięcy. Ponadto licząc 750 PLN zakup tel + 23% VAT (cło) wychodzi w granicach 920 PLN, podczas gdy ten telefon od kilku dni na allegro jest dostępny od ręki nowy w cenie ok. 900 PLN z czego przesyłka przychodzi nastęgnego dnia do rąk. Ten zakup w Chinach przestał się dla mnie opłacać czasowo i finansowo.

Panowie, zatem jak mogę zrezygnować z tego zakupu i doprowadzić do stanu aby aliexpress oddał mi kasę? Jaka jest procedura, ile to czasu zajmuje? Ile będę stratny?
8850

Reklama

Re: Jak wycofać się z przedłużającego się zakupu i otrzymać

Postprzez fake4r » 13 lis 2013, o 11:25

Teraz to wątpię że coś wskórasz skoro paczka jest w drodze.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez 8850 » 13 lis 2013, o 11:35

Możliwości rezygnacji nie ma? Nie wierzę?
A jeśli nie zgodzę się na jej oclenie? Wróci do sprzedawcy. Zatem?
Dodam że płaciłem przez kartę visa aliora
8850

Postprzez fake4r » 13 lis 2013, o 11:38

Jak można zrezygnować skoro paczka jest w drodze a pieniądze ma sprzedawca. Musiałby być trochę nie mądry żeby teraz Ci oddać pieniądze.
Ewentualnie możesz poczekać aż paczka wyląduje w WWA i wtedy zobaczysz co dalej z nią będzie, jak przejdzie ciesz się, a jak zatrzymają to wtedy dogaduj się ze sprzedawcą.
fake4r
VIP

Postprzez 8850 » 13 lis 2013, o 11:57

Z tego co wiem to sprzedawca nie ma kasy, bo aliexpress wypłaca chyba wtedy kiedy otrzymam przesyłkę.
Ponadto chyba sprzedawca nie dotrzymał terminu wysyłki. ile on wynosi? CZy na tej podstawie w aliexpress można żądać zwrotu pieniędzy?
8850

Postprzez fake4r » 13 lis 2013, o 12:04

Faktycznie racja, tak, aliexpress ma pieniądze póki nie zatwierdzisz zamówienia albo nie upłynie jego czas.
Ale w tej chwili nie masz podstaw do zażądania zwrotu ? Ile jeszcze czasu zostało do końca zamówienia, ten co tam odlicza w zamówieniu ?
fake4r
VIP

Postprzez tacim » 20 lis 2013, o 12:33

To z innej beczki . Kupiłem dwa tematy paczki idą 2 miechy wszcząłem spór i sprzedający to zatwierdził. Czyli dostanę zwrot kasy, ale on pisze do mnie czy jak dojdą paczki to wyślę mu kase ? Co teraz , uczciwość nakazuje oddac kase, ale za przelew do Chin zapłacę tyle co wartość zakupów. Co robić?
tacim
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: SE K510

Postprzez Robbo » 20 lis 2013, o 12:45

Sprzedaj to co kupisz i oddaj mu kasę.
Albo kup coś od niego on nie wyśle a Ty zatwierdzisz. Odłóż sobie poniesione koszty.
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Postprzez fusse » 20 lis 2013, o 20:10

olej go i nie odsylaj mu tych przedmiotow. moze za pol roku dojdą, a moze nie, a on i tak zapomni o tym.
fusse

Pochwały: 7

Postprzez bobo100 » 20 lis 2013, o 23:06

Mam podobną sytuację. Także zamawiałem ZTE V987 od Chinatronic. Telefon przyszedł do Polski ale z braku adresata został odesłany do sprzedawcy. Tak więc telefonu nie mam do dziś choć zamawiałem go 10 października... Powiedział mi, że odda kasę albo wyśle ponownie telefon jak wróci do niego. Teraz mam pytanie, o co mogę prosić w ramach rekompensaty, co mi się może przydać do telefonu jeżeli bym się zdecydował na ponowną przesyłkę?
bobo100

Postprzez Widmo » 26 lis 2013, o 06:21

Również zamówiłem telefon ZTE V987 od Chinatronic dnia 08.11.13 pocztą SINGAPORE. Dnia 11.11.13 już widniała moja paczka w systemie po podaniu numeru paki. Dlatego co do wysyłki to nie mam zupełnie do Chinatronica zastrzeżeń, jedynie nie otrzymałem jeszcze paczki bo wylądowała 22.11.13 w Warszawie, a od 23.11.13 siedzi w Zabrzu zatrzymana przez celników.
Widmo

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI