• Reklama

jak rozwiazac sprawe z zatrzymanym towarem na cle? (buty)

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

jak rozwiazac sprawe z zatrzymanym towarem na cle? (buty)

Postprzez rafalinho » 16 wrz 2013, o 01:49

Witam! Przez aliexpress zamawialem juz kilka rzeczy, ostatnio też ze trzy pary butów. Wszystkie rzeczy poszły bez kontroli celnej jednakostatnia z par butow (oczywiscie podrobek - nike free run) zatrzymano na WER Zabrze. Czytałem już co nieco o tym, oraz oczywiście dostałem wezwanie z urzędu celnego w celu określenia rodzaju i wartosci towaru. Jest tam napisane że jeśli do 20 dni od daty otrzymania zawiadomienia (dostałem 30 sierpnia) przesyłka zostanie zwrócona do nadawcy. Póki co nie wysyłałem żadnej deklaracji ponieważ wiadomo że to podrobka i grożą za to konsekwencje finansowe czy prawne.

W każdym razie co radzicie abym czynił dalej? Za kilka dni minie termin, i wg pisma zostanie to odesłane do Chin. Jednak czy po tym okresie przyjdzie jakieś pismo? Może być kontrola z tym całym prawnikiem itp.? Czy może przed upływem tego terminu lepiej żebym skontaktował się z WER Zabrze w celu wyjaśnienia tej sprawy. Może lepiej iść w zaparte, iż takiej paczki się w ogóle nie zamawiało.

Miał ktoś podobnie? Co robić? Nie jest mi szkoda tych parudziesieciu dolarów, tym bardziej jestem świadomy że strata finansowa może być znacznie dotkliwsza.
rafalinho

Reklama

Re: jak rozwiazac sprawe z zatrzymanym towarem na cle? (buty

Postprzez koro55 » 16 wrz 2013, o 09:39

Z tego co piszą inni to w wielu przypadkach po okazaniu dowodu zaplaty przepuszczaja ale nie wiem jak bedzie w Twoim przypadku. I jest tez podobno mozliwosc ubiegania sie o zwrot pieniedzy od sprzedajacego.Jak mozesz to podaj linka do tych nike free run bo sam jestem nimi zainteresowany.
koro55

Postprzez rafalinho » 16 wrz 2013, o 12:37

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
kupowałem na tej aukcji

No sam nie wiem co robić, wiem że czasem przepuszczają jeśli wysłałbym im dowód zakupu, ale wydaje mi się, że to jest chyba większe ryzyko niż po prostu odmowa lub ignorowanie przyjęcia paczki. Aczkolwiek chciałbym usłyszeć opinię kogoś kto miał podobnie lub wie coś więcej. Dla mnie najważniejsze abym nie dostał pisma od prawnika bo będzie to równoczesne z tym, że muszę zapłacić karę (tu padają zazwyczaj kwoty rzędu 2000zł). Mogą je odesłać lub zniszczyć, a na zwrocie pieniędzy mi już tak nie zależy. Z resztą trochę mnie to niepokoi, i póki co jestem wyleczony z jakichkolwiek zakupów na ali :)

Liczę na dalsze odpowiedzi :) Dzięki
rafalinho

Postprzez raragnar » 16 wrz 2013, o 12:59

Czy ja wiem. Jak bym wysłał screen z tej aukcji na której kupiłeś, przecież tam nie ma nigdzie napisu że to podróbka, na zdjęciach znaku nike nie ma. Oni nie zawsze otwierają paczkę nawet jak ją na cle zatrzymają, przynajmniej tak niektórzy pisali. A jak Ci powiedzą że to podróbka to chyba wystarczy powiedzieć że to na własny użytek, a jak dalej będą robić problemy to niech odsyłają i tyle jeżeli nie szkoda ci tych $.
raragnar
AKTYWNY

Pochwały: 9

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI