• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez arat155 » 24 lut 2017, o 00:13

Nie ma żadnego znaczenia na kogo jest karta, po prostu przy zamówieniu przy danych karty masz pole gdzie podajesz imię i nazwisko właściciela karty i może być inne jak twoje.

Autor postu otrzymał pochwałę
arat155
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 gru 2016, o 02:08
Pochwały: 2
Telefon:: Haier

Reklama

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Artiik » 24 lut 2017, o 00:35

super
zatem jeśli upewnie się tylko czy na koncie w mbanku spoczywają dolary czy złotówki, to ruszam do zakupów:)
dzieki jeszcze raz za rozwianie wątpliwości.
Artiik
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 lut 2017, o 11:09
Telefon:: sony

Re: Hong Kong Goldway - współpraca, promocje, pomoc.

Postprzez gala27a » 25 lut 2017, o 12:03

Mam pytanie, wczoraj przymierzałem się do do zakupu tel u Goldway, konto bankowe mam w mbanku do utworzyłem dodatkowy rachunek walutowy bez karty platniczej wymieniłem pieniądze na walutomacie na USD i dochodzimy do setna chciałem zapłacić na ali i tak dostępne opcje to kara płatnicza której nie mam, wetern union to odpada i przelewy24 gdzie jest mtransfer ale po zalogowaniu się przez niego do mbanku mogę wybrać tylko z głównego konta ale nie z walutowego i teraz pytanie do się do jakoś ominąć lub przelewem puścić?
gala27a
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 lut 2017, o 13:53
Telefon:: Brak

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 25 lut 2017, o 19:24

Zupełnie nie rozumiem, czemu ludzie tak kombinują a potem gdzieś utkną i pytają co dalej. Na forum opisane jest wieeeeeele razy jak najlepiej i najtaniej płacić a mimo to ktoś kombinuje, wymyśla nowe metody i nic z tego.

Nie wiem ile przelew waluty do Chin kosztuje ale chyba nie jest to tanie, więc tam bym nie kombinował.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Artiik » 27 lut 2017, o 01:10

takie pytanie mi się jeszcze nasunęło, w związku z planowaną promocją u Goldiego:
jęsli zamówie produkt w sobote, zapłace z użyciem karty walutowej, a z kolei mbank realizuje zwykłe przelewy pn-pt.
to co się w stanie w przypadku gdy na zapłate jest 24h?
zamówienie zostanie anulowane?
Artiik
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 lut 2017, o 11:09
Telefon:: sony

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marx » 27 lut 2017, o 07:20

płatność kartą jest realizowana bez czekania na sesję banku.

Autor postu otrzymał pochwałę
marx
Administrator
 
Posty: 12516
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marx » 28 lut 2017, o 09:36

https://www.nestbank.pl/ Od dnia 1 marca 2017 roku Klienci Nest Banku mogą dodawać swoje karty do aplikacji Android Pay, tworząc tzw. karty mobilne i dokonywać za pomocą urządzenia (np. telefonu), w którym taka karta została utworzona, transakcji w punktach sprzedaży wyposażonych w czytniki zbliżeniowe oraz płatności w aplikacjach.

Gdyby jeszcze nie pobierali prowizji od przelewów z kantorów internetowych, to byłoby super
marx
Administrator
 
Posty: 12516
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Artiik » 5 mar 2017, o 00:01

Proszę o pomoc w problemie:
założyłem konto na aliexpress na moją osobę, następnie połączyłem je z kartą walutową mojej dziewczyny (alipay)
wykonałem w piątek (3.marca) jedną opłatę za zakupiony produkt
w sobotę (4 marca) wykonałem dwie następujące po sobie płatności, przy trzech następnych płatność nie powiodła się... (wielokrotnie ponawiałem płatność, również korzystając z ręcznego wprowadzenia danych karty)
postanowiłem rozłączyć kartę z moim kontem, od tej pory ponowne połączenie jest nie możliwe ("Oops, we failed to save your card due to system reason. Please try again later.")
zatem pytanie:
czy to wina innych danych (moje konto ali, jednak karta nie należy do mnie)?
a może wina ali - tj. system padł itd... lub poprostu wina banku...
jednak jak napisałem wyżej trzy pierwsze tranzakcję powiodły się bez żadnych problemów, a następna w odstępie 15min już nie...
jeśli ktoś miał podobny problem, lub zna rozwiązanie zagadki proszę o pomoc, obecnie nie możliwe jest skorzystanie z płatnośći z uzyciem tej karty walutowej.
Artiik
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 lut 2017, o 11:09
Telefon:: sony

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Frozen drugi » 5 mar 2017, o 00:34

Skoro wtedy było wszystko ok tzn że jest to wina po stronie ali-sprawdź ponownie później. Ich nie obchodzi z kogo konta płacisz :-)

Autor postu otrzymał pochwałę
Frozen drugi
 

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 5 mar 2017, o 02:48

A może limit dzienny przekroczyłeś i dlatego nie poszły kolejne transakcje?

Autor postu otrzymał pochwałę
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Artiik » 5 mar 2017, o 19:35

limitów raczej nie przekroczyłem, choć odrazu podniosłem je nieco wyżej.
kontaktowałem się na chacie z obsługą ali, generalnie nie potrafili mi pomóc, jedynie prosili o usunięcie historii przegladania oraz ciasteczek, ewentualnie skorzystanie z innej przegladarki.
wynik: 3 różne przegladarki plus kolejna mobilna, i niestety niepowodzenie... prosili abym zaczekał do jutra, być może wynika to z ich prac na serwerze itd.
jeśli to nie pomoże kontakt z bankiem, następnie ponownie z obsługą ali.

dzieki za podpowiedzi:)
Artiik
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 lut 2017, o 11:09
Telefon:: sony

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Artiik » 6 mar 2017, o 11:33

weekend minął i skontaktowałem się z bankiem
Okazało się że po za limitami kwotowymi, był także limit na ilość tranzakcji.... :-P
po kontakcie z bankiem i zwiekszeniem ilości tranzakcji.. odrazu dodanie karty zadziałało, i płatność również:)

zatem ważny wpis żeby ktoś, kiedyś na moim błędzie się nauczył:)
pozdrawiam
Artiik
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 lut 2017, o 11:09
Telefon:: sony

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama