• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Yar0 » 14 gru 2016, o 13:03

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tak pisząc miałem na myśli ten kantor, sprawdzilem i można zamówić też kartę w USD co właśnie zrobilem, ale z tego co kojaze jak zakładałem kantor 3 lata temu to był zapisek że "do jednego z rachunków" można zamówić kartę. Ten Nest bank to kupa poczytajcie tabele prowizji i opłat.

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka
Yar0
 
Posty: 59
Dołączył(a): 17 lut 2015, o 20:03
Telefon:: Elephone p6000

Reklama

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez zawel » 14 gru 2016, o 13:53

Yar0 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Mam tam 3 konta i 2 karty i w zasadzie jakiś specjalnych słabości nie odczuwam (chociaż moim głównym kontem jest i tak T-MUB). Jedyne co to to że olewają kompletnie komunikację poprzez ten wewnętrzny system, jak coś to trzeba dzwonić na infolinię.
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Yar0 » 14 gru 2016, o 14:22

Odszczekuje i przepraszam za wprowadzanie w błąd! Coś źle popatrzyłam w tabeli prowizji i opłat i ten drugi płatny przelew w miesiącu dotyczy rachunków oszczędnościowych a nie ROR czyli ten Nest bank w sumie nie jest złą opcją ale ten kontakt to jw kolega trochę kiepsko no i zmiana limitów tylko telefonicznie, nadal uważam że kantor Alior ma atrakcyjniejszą ofertę.
Yar0
 
Posty: 59
Dołączył(a): 17 lut 2015, o 20:03
Telefon:: Elephone p6000

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez kerad » 14 gru 2016, o 18:14

A ja ponownie zapytam gdzie teraz można wpłacić fizycznie walutę obcą w którym banku, bo w Tmobile się niestety nie da, potwierdzili to na infolinii i nie zamierzają ponoć tego wprowadzić

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
kerad
 
Posty: 77
Dołączył(a): 7 paź 2014, o 18:18
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 14 gru 2016, o 18:48

https://kantor.aliorbank.pl/bankbranch/regions

W wybranych oddziałach Alior Banku możesz odebrać wymienione w Kantorze Walutowym środki lub zasilić swój rachunek. Możesz wpłacać i wypłacać PLN, GBP, EUR i USD.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Czy Przelewy24 na Alie dają gwarancję ew. zwrotu?

Postprzez ZakupowyAmator » 26 gru 2016, o 00:49

Witam.
Zamierzam pierwszy raz kupić coś z Aliexpress, ale mam obawy co do formy płatności. Chodzi o to, że nie zamierzam być stałym klientem tej strony, dlatego nie opłaca mi się otwieranie konta walutowego. Przelewy24 na jedną, dwie transakcje wydają się być korzystnym finansowo rozwiązaniem, ale wyczytałem gdzieś, że przy płaceniu za pośrednictwem Przelewy24 mogą być problemy ze sporami i odzyskaniem pieniędzy. Czy to prawda? Czy ktoś doświadczył jakichkolwiek problemów po dokonaniu transakcji za pomocą Przelewy24?
ZakupowyAmator
 
Posty: 0
Dołączył(a): 26 gru 2016, o 00:38
Telefon:: Huawei

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 26 gru 2016, o 09:06

Gdzie to wyczytałeś? Nie pytałeś tam gdzie to było napisane o jakie problemy im chodzi?
Poczytaj FAQ faq-dzialu-zakupy-zanim-zadasz-pytanie-przeczytaj-t15077.html
Znajdziesz tam wiele informacji i linków do tematów potrzebnych do zakupów (np do tego też).
Moim zdaniem nawet na jedna/dwie transakcje warto mieć konto walutowe (skoro nic nie płacę a dzięki temu mam lepszą cenę). Chyba, że to zakupy za 10$ to zysk/strata będzie minimalna i szkoda zachodu.

Jest też wyszukiwarka search.php
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez ZakupowyAmator » 26 gru 2016, o 14:33

No właśnie planuję zakupy za ok. 20 Dolarów. Nie pamiętam dokładnie gdzie to czytałem, ale opinie co do tego, że Przelewy24 nie gwarantują zwrotu pieniędzy, się powielały. Mi nie robi różnicy, czy zapłacę 90 zł, czy też 100 zł. Jeśli będę zadowolony z Aliexpress, to może pokuszę się o jakieś konto walutowe w Dolarach i będę kupował częściej. Jakoś nie jestem przekonany co do banków i kont walutowych, bo mam obecnie jedno w BZWBK i płacę chyba nawet wtedy, gdy oddycham w placówce banku ich tlenem.
ZakupowyAmator
 
Posty: 0
Dołączył(a): 26 gru 2016, o 00:38
Telefon:: Huawei

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez blue_voyager » 26 gru 2016, o 15:33

Sposób płatności nie jest istotny dla istoty sporu.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez ZakupowyAmator » 26 gru 2016, o 16:01

A występują takie sytuacje, kiedy spory są ignorowane przez Aliexpress lub nieuwzględniane?
ZakupowyAmator
 
Posty: 0
Dołączył(a): 26 gru 2016, o 00:38
Telefon:: Huawei

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez blue_voyager » 26 gru 2016, o 16:03

Ignorowane nie, nie uwzględniane owszem. A tak w ogóle to robisz offtop, od sporów jest inny wątek.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez ZakupowyAmator » 26 gru 2016, o 16:07

Okej, dzięki za pomoc.
ZakupowyAmator
 
Posty: 0
Dołączył(a): 26 gru 2016, o 00:38
Telefon:: Huawei

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron