• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 12 gru 2016, o 21:46

Mniej więcej tak jak mówisz (w walutomacie jest prowizja od wymiany).
Tylko po co płacić 10zł i/lub trzymać koniecznie 10USD na koncie skoro można to mieć za darmo.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Reklama

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez konstantyno110 » 12 gru 2016, o 21:52

Dziękuje Panowie za odpowiedź. W takim razie zrezygnuje z tego T-mobile usługi bankowe i chyba założę konto w https://konta.nestbank.pl/konto_osobist ... nest-konto tak jak kolega wyżej pisał bo po co płacić 10 zł za kartę jak tutaj z tego co czytałem za free :)
@marcoos1 a Ty co polecasz ?
konstantyno110
 
Posty: 0
Dołączył(a): 21 sie 2016, o 20:13
Telefon:: Samsung Note 4

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 12 gru 2016, o 22:22

Na poprzedniej stronie podałem kursy w dwóch kantorach (z linkami, żeby sprawdzić w danej chwili).
Przeczytaj mój post ze strony 261 (trzeci od góry) to będziesz wiedział co używam, polecam i dlaczego.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez panda86 » 13 gru 2016, o 10:18

Witam, nie chce zakładać nowego tematu więc napiszę tutaj.

Pytanje ile powinienem zapłacić za przedmiot wart 70$?

Mój bank zdjął że mnie prawie 300pln a nie wiem jeszcze czy paczka nie trafi na cło etc.. Płaciłem kartą kredytową z PKO.

Jaki jest obecnie najtańszy sposób na zapłatę za zakupy w Chinach, nie tylko Ali ale także inne sklepy? Żeby nie były naliczane jakieś chore koszty, wysokie kursy etc?

Zainteresował mnie post @marx 'a, w zasadzie chciałbym mieć tylko tylko jedną kartr/konto bankowe do zakupów zagranicznych. Proszę o porady żeby następne zakupy się już opłacało robić u chińczyka, bo z wszystkimi dodatkowymi kosztami to płacę więcej niż w pl, tyle że satysfakcja większa że dostaje się paczkę z 2 końca świata.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
panda86
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 00:38
Pochwały: 3
Telefon:: Samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez wacie72 » 13 gru 2016, o 10:57

Warto by było najpierw zapoznać się z tym tematem , a dopiero potem robić zakupy.

jak-placic-na-aliexpress-t2154.html

Teraz już nie płacz że dałeś się zrobić na szaro.
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 13 gru 2016, o 12:02

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Odp: 70$
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Yar0 » 13 gru 2016, o 12:14

Pisałem o tym w innym temacie ale nestbank nalicza opłaty za drugi przelew przychodzący w danym miesiącu, limity trzeba zmieniać telefonicznie, ja mam konto w tym banku a założyłem je tylko dlatego że do kantoru aliora mam kartę w euro a można mieć tylko jedną.

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka
Yar0
 
Posty: 59
Dołączył(a): 17 lut 2015, o 20:03
Telefon:: Elephone p6000

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 13 gru 2016, o 12:32

Yar0 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak to można mieć tylko jedną? Mówisz o https://kantor.aliorbank.pl/ ? Mam tam karty w EUR i USD od kilku lat a teraz idzie do mnie karta w GBP
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Frozen drugi » 13 gru 2016, o 14:17

Chyba banki pomyliłeś,bo jedną możesz mieć w nest banku. :)
Frozen drugi
 

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez konstantyno110 » 13 gru 2016, o 15:11

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak to można mieć tylko jedną? Mówisz o https://kantor.aliorbank.pl/ ? Mam tam karty w EUR i USD od kilku lat a teraz idzie do mnie karta w GBP


Ta Twoją namową, i rozmowie telefonicznej z konsultantem również założyłem tam konto PLN i USD na razie czekam na potwierdzenie ze strony banku. Myślę że będę zadowolony. Kurs w porównaniu do BZWBK na chwilę obecną z zakup dolara tańszy o 13 groszy. Kantor alior 4.20 BZWBK 4.33
konstantyno110
 
Posty: 0
Dołączył(a): 21 sie 2016, o 20:13
Telefon:: Samsung Note 4

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez panda86 » 14 gru 2016, o 10:06

Panowie czyli co, najlepszą opcją jest założenie konta w USD w Alior?

Interesuje mnie jeszcze kwestia samodzielnego kupowania i sprzedawania walut, w zależności od potrzeb. W którym banku oraz kantorze online najbardziej się to opłaca?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
panda86
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 00:38
Pochwały: 3
Telefon:: Samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marx » 14 gru 2016, o 11:40

Kursy w kantorach lubią się zmieniać, ale można przyjąć że średni najtaniej jest w walutomat.pl i Liderwalut. Po środku stawki jest kantor.alior.pl ((zaleta jest karta do subkonta), a drogi jest cinkciarz.
Najlepiej założyć konta w kilku najtańszych kantorach i kupić tam gdzie aktualnie najtaniej. Ja tak robię. Nie wszystkie kantory pracują w
Całkowicie bezpłatne kont jest w https://www.nestbank.pl/ ale z niektórych kantorów za przelew została kilku osobom pobrana jakaś opłata.
Alternatywnie, (z opłatą za wydanie karty ) jest bank T-mobile dawniej sync zależny od aliora.
marx
Administrator
 
Posty: 12523
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości