• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez konstantyno110 » 12 gru 2016, o 16:43

Witam z zakupami w chinach mam już pewne doświadczenie jednak mam teraz dylemat. Zawsze płaciłem kartą prepaidową BZWBK jednak ma ona ważność do końca grudnia 2016 roku. Bank BZWBK nie sprzedaje już tych kart więc dalej nic nie przedłużę. Swoje główne konto posiadam w tym banku. Chciałem otworzyć konto walutowe w USD gdzie opłata za prowadzenie jest bezpłatna ( jeżeli na koncie cały czas mamy powyżej 20 USD ) a opłata za kartę to 10 USD na rok. Niby nie dużo ale jednak to ok 45 zł. Pytanie czy na chwilę obecną jest jakaś inna alternatywa korzystniejsza ? Chciałem do tego konta kartę wirtualną ale odpada bo ta nie posiada kodu CVV i nie można przez nią płacić w internecie. Dziękuje za porady, jeżeli temat założony w złym dziale przepraszam i proszę o przeniesienie. Pozdrawiam Paweł :)
konstantyno110
 
Posty: 0
Dołączył(a): 21 sie 2016, o 20:13
Telefon:: Samsung Note 4

Reklama

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marx » 12 gru 2016, o 17:50

masz dwie opcje, całkowicie za darmo bez warunków możesz posiadać konto w Smartbanku , kupujesz wtedy walutę w najtańszym kantorze internetowym

inna opcja to karta z kantoru aliorbank Karta ma mniejszą funkcjonalność niż ta z banku, ale do płacenia w necie się nadaje. Ostatnio kursy wymiany a aliorze nie najlepsze.
marx
Administrator
 
Posty: 12516
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 12 gru 2016, o 18:21

Czemu niby kursy na aliorze słabe?
https://kantor.aliorbank.pl/ (kurs 4.2220)
https://liderwalut.pl/ (kurs 4.2323)

A funkcjonalność mniejsza? Kartą z kantoru aliora (EUR) płaciłem normalnie w sklepach w EU, wypłaty z bankomatu, płacę na ali (karta USD). Wszystko za darmo po wykonaniu jednej transakcji w pół roku od wydania karty.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Frozen drugi » 12 gru 2016, o 19:37

No proszz reflinki....
@konstantyno110 Również byłem klientem wbk ,ale przeniosłem się do aliora. Po akcji z wbk -bezprawnym naliczeniu opłat na mój rachunek- musiałem odprowadzić prowizje ... szczerze nie polecam wbk,na pewno nie jako konto w walutach obcych.
Korzystam z kantoru aliora i nie widzę żadnych ograniczeń,a kursy równie dobre i bezkonkurencyjne.
+++
Info dla przyszłych pytań:
Dostałem zwrot za część zakupu, jak uzgodniłem ze sprzedającym; płaciłem przez paypal z podpiętą kartą debetową. W paypal'u widzę status otrzymano zwrot +x USD, jednak na saldzie nadal widnieje 0 $. Otóż wbrew postowi, który gdzieś wcześniej widziałem na forum, kasa wraca na konto karty, a nie konto paypal.
Frozen drugi
 

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez konstantyno110 » 12 gru 2016, o 20:10

Chyba jednak skuszę się na Freemium z T-mobile usługi bankowe i najpierw złożę konto w zł bez karty później w USD z kartą ( zapłacę za nią 10 zł ) i to tyle z opłat :)
konstantyno110
 
Posty: 0
Dołączył(a): 21 sie 2016, o 20:13
Telefon:: Samsung Note 4

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez konstantyno110 » 12 gru 2016, o 20:32

Tylko z drugiej strony teraz jak dolar jest po 4.40 zł średnio to też trzeba kupować na bieżąco, bo teraz np kupię 10 USD i będę miał na koncie a dolar z tydzień spadnie do 3.90 zł to będę w plecy ale w sumie przy takich małych sumach jakie się robi zakupy na aliexpress to dużych różnic nie ma.
konstantyno110
 
Posty: 0
Dołączył(a): 21 sie 2016, o 20:13
Telefon:: Samsung Note 4

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez blue_voyager » 12 gru 2016, o 20:45

konstantyno110 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No chyba troche przesadziłeś...
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez konstantyno110 » 12 gru 2016, o 20:49

W sprzedaży 4.39 zł W T-mobile UB
https://www.t-mobilebankowe.pl/kursy-walut

Czyli jak z konta złotówkowego zrobił bym przelew na 100 zł to za 100 zł po kursie dolara w sprzedaży 4.39 zł miałbym ~~22,77 USD czy ja czegoś nie rozumiem :shock:
konstantyno110
 
Posty: 0
Dołączył(a): 21 sie 2016, o 20:13
Telefon:: Samsung Note 4

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez blue_voyager » 12 gru 2016, o 21:25

Taaa, to chore jest. Gdy to pisałem w walutomacie $ był po 4,18. Jak lubisz przepłacać...
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez konstantyno110 » 12 gru 2016, o 21:38

Czyli tak mam konto w złotówkach w T-mobile Usługi bankowe => robię przelew 100 zł na walutomat.pl a następnie walutomat przewalutowuje teraz po ~~ 4.19 USD i bezpłatnie robi przelew w dolarach na moje konto walutowe w T-mobile UB ? Dobrze rozumiem ???
konstantyno110
 
Posty: 0
Dołączył(a): 21 sie 2016, o 20:13
Telefon:: Samsung Note 4

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez drago68 » 12 gru 2016, o 21:40

Tak jest. Kurs wymiany możesz sobie sam ustalić. Przelewy do i z walutomatu są bezpłatne.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez blue_voyager » 12 gru 2016, o 21:42

Dobrze rozumiesz. Oczywiście uwzględniając zmiany kursu i prowizję. I nie musi to być walutomat, są też inne kantory. Wszystko jest opisane na forum.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama