• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez maciejet » 13 lis 2016, o 20:30

wacie72 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



12.11.2016 23:41 Możliwe opóźnienia w realizacji wypłat USD w ramach Alior Banku - Uprzejmie informujemy, że mogą wystąpić opóźnienia w realizacji wypłat USD w ramach Alior Banku. Przepraszamy za powstałe utrudnienia.


Widziałem to w momencie pisania posta. Ale chodzi mi bardziej o to, że wczoraj wcale nie chciała mi się załadować strona Walutomatu. A ponadto wpłaciłem wczoraj PLNy przewalutowałem na USD i zleciłem wypłatę na konto USD po zatwierdzeniu kodem SMS. Niestety w historii operacji wcale nie widać tego, że wypłata została zlecona a saldo kont na walutomacie wynosi 0$ zarówno $ i PLN'ów.
maciejet
 
Posty: 109
Dołączył(a): 22 kwi 2014, o 11:38
Pochwały: 1
Telefon:: Overmax

Reklama

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marx » 13 lis 2016, o 21:20

Cinkciarz miał zazwyczaj niekorzystne kursy, na stronie podają kurs dla wymiany dużych kwot, mniejsze są mniej atrakcyjne. Korzystniej jest założyć konto np w www.kantor.aliorbank.pl/ i tam zamówić kartę. Karta bankowa USD np z http://www.banksmart.pl/ obecnie to https://www.nestbank.pl/ nie ma żadnych ograniczeń, czego nie można powiedzieć o kartach wydawanych przez kantory.
Nest ma też obecnie najkorzystniejsze konto, jedyne bezwarunkowe 0 zł za wszystko.
marx
Administrator
 
Posty: 12499
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Tenfilip » 13 lis 2016, o 21:41

marx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Masz racje z cinkciarz "Tabela przedstawia kursy wymiany 50 000 jednostek waluty z portfela walutowego Cinkciarz.pl."

Nie rozumiem tego - po co mi konto w tym Aliorze ? Naprawdę źle mi się kojarzą, a poza tym chyba mogę w jakimś innym portalu kupić prepaid i tam wymieniać po lepszych kursach.

Jeśli chcę po prostu mieć gdzieś kartę przedpłaconą w USD, EUR i tam wpłacać kasę, to opłaca mi się w tym nest.pl?
Tenfilip
 
Posty: 55
Dołączył(a): 22 sty 2016, o 22:19
Pochwały: 1
Telefon:: sony

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marx » 14 lis 2016, o 08:59

Jak pisałem poradnik to aliorsync oferował najtańsze(darmowe) konto walutowe. Obecnie to nest ma najlepsze warunki, możesz korzystać z karty z kantoru, do zakupów wystarczy, ale karta z banku też darmowa, a pozbawiona wszelkich ograniczeń. masz do tego konto walutowe, robisz przelewy od kogo chcesz , gdzie chcesz, doładowujesz z najtańszego kantoru, a nie z tego który ci dał kartę.
11.11 i póżniej Liderwalut miał znacznie lepsze kursy niż aliorkantor i inne kantory.
A skoro coś jest tańsze , to po co przepłacać.
marx
Administrator
 
Posty: 12499
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez kinder112 » 14 lis 2016, o 10:18

Ja dodam od siebie małą uwagę, dla wyjadaczy to może być oczywiste ale ja się przejechałem teraz i musiałem niekorzystnie się rozliczać. Po założeniu karty pierwsza płatność (nawet jeśli w systemie karta widnieje jako aktywna) musi odbyć się fizycznie przez terminal z użyciem pin, żadna inna nie przejdzie. W moim przypadku był to akurat Nest bank ale zgaduję że jest to procedura Visa a MasterCard może mieć podobnie. Polecam także sprawdzić wcześniej już dokładnie sklep w którym chcemy kupić biorąc jakąś pierdółkę za kilka centów żeby mieć pewność że karta na 100% wchodzi.
kinder112
 
Posty: 92
Dołączył(a): 9 kwi 2015, o 19:02
Telefon:: Nexus 4
ROM: 5.1

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 14 lis 2016, o 12:46

Mam kartę z kantor.alior w walucie USD i EUR. O ile przy karcie EUR robiłem wiele fizycznych płatności (w sklepie + PIN), o tyle kartę USD używam do tej pory tylko w zakupach przez internet i nigdy nie wychodziła z domu (obie MasterCard)
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Tenfilip » 14 lis 2016, o 20:53

Tak się zastanawiam, czy warto się z tym męczyć - realnie patrzeć, kurs na Liderwalut.pl ok 13:00 był 4,08 PLN, a w mBank 4,15. Przy 200 USD wydanych (a to sporo IMHO jak na Ali) daje to 16 zł. Przejrzałem obroty z 3 lat i wydałem jakieś 8 tys zł walutami (rożnymi - glownie usd i eur). Zakladajac, ze mialbym podobne korzysci, daje to 160 zł oszczędzone w ciągu 3 lat (16 zł na każde wydane 800 zł). Mało.

Próbowaliście to sobie dla siebie policzyć? Tzn sprawdzić ile byście zaoszczędzili kupując walutę w kantorze, zamiast płacić zwyklym plastikiem jak ja?

Zastanawiam się, czy warto się męczyć. Kursy na planetplus są dużo niższe i tym się sugerowałem, ale teraz widzę, że są nierealne. Co więcej - nie wiem czy jakieś tam karty (na okaziciela) z kantoru będą podlegać pod cashback w razie co.
Tenfilip
 
Posty: 55
Dołączył(a): 22 sty 2016, o 22:19
Pochwały: 1
Telefon:: sony

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez 404 » 15 lis 2016, o 00:37

Czy ktoś kto ma konto walutowe w jakimś banku, składał już oświadczenie FATCA ? Na aliorze widnieje jakieś info, żeby składać bo inaczej zablokują konto po listopadzie...
404
 
Posty: 31
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 23:26
Telefon:: *

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 15 lis 2016, o 02:12

Czytałem, że banki będą wysyłały informacje do ludzi. Te oświadczenia dotyczą otwierających tylko w pewnych okresie czasu (wcześniej nie dotyczy a potem przy zakładaniu już się podaje).
To dotyczy nie tylko kont walutowych, ale również złotówkowych. Dzisiaj byłem podpisać w banku aneks w sprawie konta złotówkowego i pani pytała czy jestem obywatelem USA, bo musi to zaznaczyć
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marx » 15 lis 2016, o 09:39

tenfilip, trochę dziwnie policzyłeś kursy Mbanku w stosunku do kantoru http://spred.pl/waluta/usd
Różnice są znacznie wyższe.
marx
Administrator
 
Posty: 12499
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 15 lis 2016, o 12:08

Ta karta wirtualna mbanku jest rozliczana po kilku dniach. Czyli jak będzie kiedyś taki krach jak był na franku szwajcarskim (zmiana kursu np o 1zł w jeden) to kupując przez tę kartę będziemy wtedy stratni po 1zł.
Płacąc dolarami kupionymi wcześniej nic takiego się nie zdarzy.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Tenfilip » 16 lis 2016, o 01:18

marx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Liczylem po tym co mi faktycznie policzyli a nie po tabelkach.
Tenfilip
 
Posty: 55
Dołączył(a): 22 sty 2016, o 22:19
Pochwały: 1
Telefon:: sony

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron